Budująca się kuchnia - animacja
Witam,

jestem początkującym użytkownikiem SV ale kilkanaście godzin mam już spędzonych z programem wiec powoli go łapie :]

Chciałbym zrobić animacje z zdjęć (poklatkową) w której będzie mi się budować kuchnia ale nie wiem z jakich efektów skorzystać...

Mam zdjęcia przygotowane z 1 szafką, 2, 3... i tak dalej. Jak je powrzucam to wszystko jest jakieś takie nudne :D może macie jakieś pomysły jak to fajne zrobić bo ja jeszcze nie mam doświadczenia i nie wiem z czego by tu skorzystać ?:)

pozdrawiam
Odpowiedz
Jasnowidzem nie jestem i nie mam pojęcia jak to złożyłeś, że jest takie nudne, dlatego też gorąco polecam przejrzeć obszerne zasoby youtube według słów kluczowych "home timelapse" itp. i zrobić tak jak w filmie, który uznasz za najmniej nudny. Może po prostu brakuje odpowiedniej muzyki?
Odpowiedz
Zaraz poszukam pod podanym słowem kluczowym dzięki.
Jak wrócę z pracy to może wstawię jakiś filmie co już mam zrobione...

Po prostu nie znam do końca możliwości programu a zwykły pokaz slajdów to dla mnie trochę za mało...
Odpowiedz
Podpowiem, że w ustawieniach programu jest parametr czasu pojawiania się wrzuconego na timeline zdjęcia. Warto go zmniejszyć do 1/5 sekundy aby potem wrzucić za jednym zamachem wszystkie zdjęcia na oś czasu.
Odpowiedz
Oka,

Fajnie by było uzyskać efekt rysujących się szafek... póki co wskakują mi jedna po drugiej
Odpowiedz
hmmm ... jeśli rysowanie szafek byłoby na zasadzie stopniowego odsłaniania kolejnego zdjęcia w określony sposób, to dasz radę z animowanymi maskami dostępnymi w SV. Jeśli chcesz mieć rysowanie szafek od szkicu 3d do zdjęcia to bez dodatkowych programów 3d (chociażby blender) się nie obejdzie. Uczulam jednak, że ta droga dla całkowitego nowicjusza to droga przez mękę. W przypadku zabawy maskami zadowalające rezultaty prawdopodobnie będziesz w stanie "wyrzeźbić" pewnie w miesiąc, ale w przypadku rozwiniętych animacji 3d może okazać się, że rok to za mało. Jeśli tworzysz to dla własnej satysfakcji, to gorąco polecam brnięcie w ten temat, ale jeśli rozkręcasz np. biznes budowlany, to lepiej zlecić pracę doświadczonemu animatorowi.
Odpowiedz
Właśnie tego się obawiam... na razie robię to tylko dla siebie ale nie wykluczam że w przyszłości może mi się ta umiejętność przydać w pracy.

Też zaważyłem że ze składaniem tego komiksu to będzie masa roboty wiec szukam innego rozwiązania... Jest program GIMP który umie robić animacje... nie do końca o to mi chodziło ale chyba będę musiał się zadowolić takim efektem:

http://fooh.pl/pokaz/1715791847.gif

Chyba że kolega ma jeszcze jakiś fajny pomysł ?
Odpowiedz
Ale może półśrodek zrobić i trochę "zafejkować" - np. trzy zdjęcia - linie (można przerobić jakiś plugie ypu "wydobadź krawędzie), potem taka wersja "komijs" i trzecia foto. Po kole każda odkrywasz korzystająć z gradient wipe, tylko dobrze maskę zrobić.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
dobra tylko mocną kawę zrobię i coś powalczę z tym dzięki za kierunek ;)

-------

A wiec tak by to wstępnie wyglądało :

Jestem otwarty na krytykę, uwagi i pomysły ;)

...wiem wiem nie ma odpić frontów na podłodze dzisiaj to uwzględnię :]
Odpowiedz
Pomysł fajny, ale przede wszystkim powinno być co najmniej połowę krótsze, a przez pierwsze 10 sekund praktycznie nic się nie dzieje :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości