Zamienione linie
Witam serdecznie. Jestem tu nowy i przeglądając forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż moje klipy oglądali ludzie z telewizji i twierdzą że mam odwrócone pół pola w filmikach. Co to znaczy? Jak temu zaradzić? Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
To znaczy, że materiał wejściowy miałeś np. odd a wyrenderowałeś even (albo jak wolisz wejściowo miałeś upper a wyrenderowałeś lower).
W każdym razie odwrotnie niż źródło, co powoduje irytujące szarpanie i miganie.
I nie dopisuj się do czyichś wątków.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przepraszam za dopisanie do wątku.
Może powiem co robię ze swoim materiałem i może ktoś życzliwy wskaże mi błąd.
Importuję materiał z lustrzanki do Vegasa,montuję i renderuję na HDV 1080-50i.
Co pomijam w trakcie?
Odpowiedz
Nie sprawdzasz kolejności pól i źle ustawiasz projekt.

Odpowiedz
efix nie chciałbym cię zdenerwować swoimi pytaniami :) ,ale co to oznacza co napisałeś?Jak mam to robić? Wybacz jestem mocno początkujący :)
Odpowiedz
Przepraszam, dla Twojego dobra - nie odpowiem i proszę by nie odpowiadać. To jest elementarz wideo. Pomijam, że gwałcisz regulamin forum i w zasadzie Twój list powinien wylądować w koszu, to będziesz potem cierpiał mocno przy wszystkich następnych działaniach, jak nie zrozumiesz jak to działa.
Wrzuć w google hasło "przeplot" (interlace, deinterlace) i poczytaj. Włącz też helpa i manual od Vegasa.

Odpowiedz
Dzięki,sporo poczytałem i już wiem co z tym robić by było ok :)
Pytanie ostatnie ;)
Jeśli mam 3 minutowy gotowy film z odwróconymi pół polami - a nie mam już projektu - to czy jeśli wyrenderuję go raz jeszcze to naprawię błąd?
Odpowiedz
Do VirtualDub są takie wtyczki które odwracają kolejność pól, do samego Vegasa zapewne też, ale nie korzystałem nigdy.

Odpowiedz