Zielony pasek z prawej strony
Witam. Mam problem z vegasem 11. Gdy nagram film w rozdzielczości "kwadratowej" (640x480) i rozciągam go do rozdzielczości "prostokątnej" (854x480) to po wyrenderowaniu z prawej strony mam zielony pasek. Rozciągam klikając PPM na filmie i odznaczając "maintain aspect ratio"
Na tym filmie bardzo dobrze widać mój problem:

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
Odpowiedz
Zamiast zmieniać rozdzielczości, zastosuj odpowiedni Pixel Aspect Ratio - żeby osiągnąć panoramiczny obraz. Prawdopodobnie problem jest w tym, że Twoja rozdzielczość pozioma ni jak nie jest podzielna na makrobloki, i ten "ułamek" kompresuje się właśnie w niepoprawny sposób tworząc zieloność...
Odpowiedz
Zmieniłem pixel aspect ratio na 1,3333 ale to jeszcze bardziej pogorszyło obraz ponieważ stał się jeszcze bardziej spłaszczony i rozciągnięty, a zielony pasek cały czas istnieje. Zauważyłem, że gdy renderuje do 360p widescreen to paska już nie ma. Pojawia się on tylko w 480p widescreen.
Odpowiedz
A jaką ustawiasz szerokość dla 480?
Oraz jaki PAR?
Trzymasz się standardów, czy "na oko"?
Odpowiedz
PAR chodzi o Pixel Aspect Ratio? Jeżeli tak to niezależnie czy 1,0000 czy 1,3333 jest pasek. Szerokość to 854. Korzystam z gotowych ustawień które są w MainConcept AVC/AAC (*.mp4) --> Internet 480p widescreen
Odpowiedz
tez przylączam sie do tematu jeżeli chodzi o pasek a mam jeszcze jeden problem (jak juz jakim cudem uniklem paska ) to obraz jest strasznie rozmyty prosze o pomoc

Odpowiedz
Miałem ostatnio ten sam problem - Mainconcept robił film z paskiem. Zmieniłem na Sony i pasek zniknął. Może Mainconcept coś nie teges...?
Odpowiedz
Mistrzowie wideo... Co trzeba zrobić, jakich brzydkich wyrazów użyć albo co, żeby dotarło do Was, że istnieje coś takiego jak standardy, wymogi, dokumentacjach techniczne, specyfikacja i inna dokumentacja techniczna?
I jeżeli stosujemy konkretny sposób kodowania, to plik który kodujemy ma spełniać takie a nie inne parametry (które są dostępne nawet w wiki) i koniec. Bo tak to wymyślili matematycy z Instytutu Krauthoffera i ich następcy. I tak ma być.
To, że wymyślacie jakieś chore teorie i używacie programu przeznaczonego do obróbki wideo na potrzeby standardów telewizyjnych do jakiś youtubowych gówien, to nie oznacza, że te standardy Was nie obowiązują. Czy to tak trudno zrozumieć? Doczytać? A jeśli się nie rozumiem to po prostu trzymać wytycznych producenta?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Odświeżę temat i podam rozwiązanie. U mnie zadziałało.
Żeby zniknął wam zielony pasek trzeba ustawić renderowanie przy użyciu CPU (ostatnia opcja).
Domyślnie jest ustawione na automatyczne.

efix trzymanie się standardów? Zgoda, ale akurat zielony pasek w MP4 to ewidentny błąd Vegasa, gdzie w innych formatach
to nie występuje. Także twój wywód zupełnie nie trafiony.
Odpowiedz
Przeanalizuj wątek, zrozum dlaczego powstał błąd, potem zabierz głos i uzasadnij.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz