Filtry + fora o filmowaniu
Witam
chciałbym dodać bardziej profesjonalny look do moich mini produkcji, myślałem o różnych filtrach np takich :

(11s-24s)
tylko nie wiem skąd takie filtry mogę ew pobrać :)

druga sprawa to samo filmowanie , niby podstawy mam opanowane ( kręcę lustrzanką ) ale jakies porady by się przydały więc jak znacie jakieś dobre fota , tuturiale czy cokolwiek o kręceniu to poproszę :>
z góry dzięki !
Odpowiedz
Filtry i inne dodatki w większości się kupuje a pobierasz je po zakupie ze strony producenta. Np. tu masz klasyka klasyków http://www.redgiantsoftware.com/products...let-looks/
Co do tutoriali - chrzań tutoriale o ile chcesz się nauczyć filmować a nie robić pierdołowate filmy na fejsa. Polecam http://www.w-wm.pl/ a szczególnie "5 tajników warsztatu filmowego", no a potem to już w zależności od tego, czego nie umiesz czy z czego chcesz podnieść umiejętności.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
filtry zdają się być boskie jednak cóż zaslabo z kasą żebym mógł sobie na nie teraz pozwolić, jest może coś tańszego ?
+ myślałem o forach/tutorialach odnośnie kręcenia żeby móc nabyć jako takiej techniki, żebym mógł świadomie wybierać w danym momencie dane ustawienia. Ogólnie myślałem o jakiś smacznych efektach?/bajerach które mogę 'nakręcić'
+ dzięki za szybką odpowiedź :)
Odpowiedz
Czyli generalnie tak jak myślałem, nie chcesz się wcale uczyć tylko nawp... "fajnych" efektów, nabajerować i wrzucić na YT kolejne wiekopomne dzieło.
Dobrze, to wersja lite - filtry i efekty kradniesz lub po starannym zapoznaniem się z Vegasem i jego manualem większość rzeczy z Magic Bulleta zrobisz "ręcznie" paroma wbudowanymi filtrami.
Wujek Google też jest bardzo pomocny.
Co do reszty to jakbyś tak przejrzał forum, były linki podawane i tutki.
Może koledzy specjalizujący się w tego typu podejściu pomogą bardziej.

Odpowiedz
hmm, jestem trochę za młody i mam trochę za mały staż w robieniu filmów na niesamowite dzieła . moim celem nie była nieziemska twórczość tylko właśnie zwykły film na youtube'a o tematyce longboardowej zresztą osrany z każdej strony efektami.
no ale mam to szczęście że 'odziedziczyłem' po tatce vegasa i sprzęt którym można uzyskać całkiem wysoką jakość ( tatko przez chwile był na studiach fotograficznych , teraz mu się to wszystko znudziło więc aktualnie ja się 'opiekuje' tym wszystkim )
no ale teraz kiedy temat mnie trochę wciągną chciałbym zrobić coś lepszego, niż tylko film na youtube'a przeładowany słabymi efektami,
więc chcę nakręcić lepszy materiał,
chcę żeby sam film miał to coś co powoduje że dobrze wygląda.
pisząc o filmowych bajerach miałem na myśli porady dotyczące samego kręcenia danej sceny tak aby film był np bardziej dynamiczny itd.
Odpowiedz
To tym bardziej polecam książki. Zainwestujesz raz - a jak tata był przez chwilę zainteresowany tematem to może zasponsoruje - a starczy na lata. To jest wiedza która się nie dezaktualizuje od czasów braci Lumiere.
Skocz do Empiku, przejrzyj, może któraś Ci przypadnie do gustu.
Tylko w ten sposób osiągniesz "to coś, że film dobrze wygląda". Nie ma żadnych cudownych guzików na klawiaturze "zrób ekstra film" i "wyrenderuj zajebistego smoka" ani cudownych filtrów. Tworzysz TY.
Google + CrativeCow i jazda, jest materiało od groma i ciut ciut. W Polsce słabo lub bardzo słabo, raczej włąśnie jak jakieś pierdoły na ekrna nałożyć by mrygało i skakało. Ale to jak już mówiłęm pytaj kolegów od gier i sportów ekstremalnych.

Odpowiedz
w najbliższym czasie zastosuję się do porad :D
dzięki :>
Odpowiedz
czy ktos stosuje filtry połowkowe w filmowaniu DSLR ?
Odpowiedz