Vegas do wygrania - konkurs na Świecie Obrazu
Na stronie Świata Obrazu pojawił się konkurs, do wygrania Vegas Pro oraz Studio, może warto się zainteresować, zwłaszcza, że regulamin dosyć luźny:
http://swiatobrazu.pl/sonyvegas/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Fakt, faktycznie regulamin dość luźny - czyli zły.
Aby było do końca sprawiedliwie powinni napisać, że dzieło nie mogło powstać przed "data" i że nie mogło być nigdzie dotąd publikowane. Aby były równe szanse i aby każdy wiedział że rywalizuje z ludźmi, którzy tworzyli coś specjalnie na konkurs.
Patrz, ja wgram film "Pole do popisu". Pasuje! Sceny z życia, prawda? No to humorystyczny filmik o życiu pewnej małej firemki w której pracuje grono zapaleńców. I dajmy na to, że wygram. Zrobiliśmy pracę na INNY konkurs a teraz "tylko wgramy" bez żadnej dodatkowej roboty, jury się spodoba (bo przecież nie wie że ten film brał udział w jakimś konkursie) i go nagrodzi. A to sprawiedliwe względem innych nie będzie. Ale regulamin nic o tym nie mówi, więc jak człowiek sprytny to wykorzysta "lukę w prawie". No nie?

Nie ukrywam, że lubię jednak tego typu konkursy. Jeśli temat wyda mi się pasujący do czegoś autorskiego co posiadam to ślę. W myśl teorii, skoro już stworzyłem film to może dzięki niemu uda się coś ugrać w następnym konkursie.

Zastanawia mnie po co w dzisiejszych czasach taki truizm w opisie dają:

"zaawansowanej platformy edycyjnej do montażu nieliniowego"

To może od razu nazywajmy lustrzanki "CYFROWYMI lustrzankami fotograficznymi"?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch, reguły gry dyktuje sponsor, z praktyki wiem, że oni średnio kumają nasze realia, oni chcą po prostu filmy "zrobione w Vegasie". Prześledź wpisy Sony na Facebooku. Myślę, że skoro nie ma zapisów w regulaminie, mozesz spokojnie coś wrzucić ze starych rzeczy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No właśnie nie ma. Patrzyłem na innych przeglądarkach i również nie jest możliwe założenie konta. Zakładam je, klikam "rejestruj" i dostaję: "Nie można utworzyć pliku log" na białej karcie. No to próbuję od nowa założyć to samo konto i tym razem dostaję komunikat "Taki nick już istnieje w systemie". No to zakładam kolejne, inne jeszcze konto i dostaję znowu enigmatyczne "Nie można utworzyć pliku log". No to wpisuję adres e-mail do "przypomnienia swojego hasła" bo nie mogę się zalogować. Jednak... nie znajduje go w bazie. Na drugim, nowym utworzonym koncie robię to samo bo też nie mogę się zalogować. Mail dotarł, klikam w wygynerowany tam link i dostaję stronę: "Szukana przez Ciebie strona nie została znaleziona". Przeklejam link do przeglądarki - tak samo...

Napisałem do nich...
Odpowiedz
(11-28-2012, 2:20)Bunch napisał(a):  No właśnie nie ma. Patrzyłem na innych przeglądarkach i również nie jest możliwe założenie konta. Zakładam je, klikam "rejestruj" i dostaję: "Nie można utworzyć pliku log" na białej karcie.

Miałem to samo, ale od razu sprawdziłem skrzynkę i dostałem informacje, że konto zostało utworzone. A te proste reguły to akurat na plus, bo dla kogoś kto nie ma akurat czasu na filmowanie, może wrzucić coś ze starych filmów.
Odpowiedz
No ja się cieszę, ale to fair nie jest.

Jeszcze raz ich zganie dzisiaj za ten konkurs, tym razem za wgrywanie filmu.
Wgrałeś, klikasz "wyślij" i... i nic. Wysłało? Nie wysłało? Stronka się odświeżyła i nic, dalej jesteś na stronie wysyłania.
Odpowiedz
(11-29-2012, 16:09)Bunch napisał(a):  No ja się cieszę, ale to fair nie jest.

Jeszcze raz ich zganie dzisiaj za ten konkurs, tym razem za wgrywanie filmu.
Wgrałeś, klikasz "wyślij" i... i nic. Wysłało? Nie wysłało? Stronka się odświeżyła i nic, dalej jesteś na stronie wysyłania.

i co Bunch udało ci się przebrnąć przez te strone przesyłania?? bo też mnie ten bubel blokuje.
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
(12-03-2012, 22:48)beente napisał(a):  i co Bunch udało ci się przebrnąć przez te strone przesyłania?? bo też mnie ten bubel blokuje.

Oni całą mechanikę mają do bani tam...

Tak? Świetnie. Tylko może uda mi się wyprosić jeszcze od Was informację co stało się z moją zgłoszoną (?) pracą konkursową? Wypełniłem formularz, wskazałem kod filmu i kliknąłem odpowiedni przycisk. Strona się odświeżyła bez żadnego komunikatu. Nie wiem czy coś się wgrało czy nie, wgrałem więc ponownie. I znowu, dodałem film, strona odświeżona i ani słowa o tym, że "film został wgrany poprawnie" albo że nie został. Po prostu zero jakichkolwiek informacji. To nie wiem czy się wgrał, czy nie wgrał, czy może wgrał a jury czeka z jego weryfikacją więcej niż 24 godziny? Nie wiem nic.

Ale jak widzę dzisiaj - dostał się, jest na stronie.
Nie zależy mi jakoś specjalnie na tym konkursie, wgrywam by "pokazać światu".
Odpowiedz
CHropShport poszedł również w moje ślady. Wgrali swój film.
Odpowiedz
(12-18-2012, 20:24)Bunch napisał(a):  CHropShport poszedł również w moje ślady. Wgrali swój film.

No CHropSport i Corny Luft sie tam dostał,ale to chyba jak narazie żadne wyróżnienie,bo przeglądając pewne filmy z ich galeri dochodzę do wniosku że oni akcepują wszystko co im sie podeśle.A którym tytułem ty sie dostałeś??
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz