Nie widzi plików MP4
Chodzi o to, że gdy ładuje do programu pliki .mp4 podgląd i w ogóle wszystko nie widzi tych filmów. Jedynie są pokazane na osi czasu. Mam Vegasa 9.
Wie ktoś jak z tym zaradzić? Może istnieje jakiś plugin?

Podgląd:
http://screenshooter.net/0520553/wyikovi
Odpowiedz
Masz zainstalowanego Quicktime Playera? Jeśli i tak nie czyta to spróbuj zainstalować Quicktime Alternative. Powinno pomóc.
Odpowiedz
Chciałam się podpiąc pod ten temat, ponieważ nie mogę stworzyć nowego wątku (pewnie dlatego, że dopiero się zarejestrowałam). Męczę się od paru dni z moim Vegasem, mam wesję Pro 8.0, software.

Wyszczególnię problemy:
- otwiera pliki avi, ale nie ma podglądu obrazu, jedynie dźwięk.
- nie otwiera plików mp4 ściągniętych czy przekonwertowanych z avi za wyjątkiem filmików ściągniętych z youtube'a przez Download helpera z Mozilli i są to jedyne, które się otwierają i wyświetla się jednoczesnie podgląd wideo.

Proszę o pomoc, nie jestem super obeznana w tych kwestiach, dopiero początkująca.
Odpowiedz
1. Używasz starej wersji Vegasa. Obecnie najnowszy ma numer 12. Najstabilniejszy (moim zdaniem) - Vegas Pro 11. Ostatni chodzący na XP - VP10. Od wersji ósmej co prawda powinien czytać AVCHD (czyli to, co prawdopodobnie siedzi w Twoim MP4... ale pewności nie będzie, dopóki nie sprawdzisz), ale to było trochę temu, więc pewności nie mam (a podobnie, jak Tobie, nie chce mi się sprawdzać na stronie producenta ;)
2. Nie możesz stworzyć nowego wątku z innego powodu... ale może i dobrze, bo pewnie byłby kolejny temat pod tytułem "problem"... (czytaj regulamin...)
3. AVI to kontener, a to, że obraz się nie otwiera, to wina kodeka (prawdopodobnie w Twoim AVI siedzi strumień wideo zakodowany kodekiem, którego brakuje w systemie (do edycji nie wystarcza wersja kodeka do odtwarzania...). Dlatego Vegas otwiera TYLKO dźwięk.

Wszystkie szczegóły pliku video odczytasz za pomocą programu "MediaInfo" (w pakiecie z kodekami K-Lite... oraz odtwarzaczem MediaPlayerClassic).
Odpowiedz
Nie mam tego pakietu, ale mam osobno i kodeki K-lite i media classic player.

Czyli radzisz nowszą wersję? A czy mozna też znaleźć darmową wersję?
Odpowiedz
Darmową wersję czego? Chyba nie Vegasa Pro który kosztuje 2.800zł?
Co najwyżej wersja tańsza: Movie Studio - za 180zł (ale trzeba dokładnie sprawdzić, którą wybrać - one są okrojone w stosunku do PRO)...

Jeśli masz pełną ósemkę, to można kupić upgrade...
Odpowiedz
No, teraz mi wyświetla codec error jak chcę otworzyć avi i w ogóle nic się nie otwiera. A mam cały pakiet k-lite. Załamię się.
Odpowiedz
Ja też...
AVI - dobrze, ale wiesz jakim kodekiem jest zakodowany materiał w tym Twoim AVI?
Nic Ci z k-lite, skoro nawet nie wiadomo, jaki kodek jest Ci potrzebny.
A jeśli w tym AVI siedzi XVID? A dla edytowania w Vegasie nie wystarczy dekoder... potrzebny jest jeszcze koder - czyli musisz mieć pełną wersję kodeka - a k-lite to tylko wersje do odtwarzania...

Smaruj więc po MediaInfo i sprawdź, czym masz zakodowane swoje AVI.
Następnie (jeśli to np. xvid lub divx) - smaruj na stronę producenta kodeka i pobierze PEŁNĄ wersję kodeka, pod Twój system operacyjny (dla windowsa i Vegasa 64bitowego - 64bitowy kodek).

Następnym razem poszukaj trochę na forum, bo wiele razy o tym piszemy.
Odpowiedz
Pozwólcie, że też się podepnę, bo problem podobny jak nie taki sam.
Nagrywałem na wakacjach filmiki telefonem i chciałem teraz coś zmontować. Na kompie normalnie mogę te filmiki odtworzyć, ale w vegasie po wrzuceniu mam coś takiego -> http://i.imgur.com/3stB1JY.png (dźwięk działa normalnie)
Mam zainstalowanego k-lite codec pack 64bit i ffdshow używam Vegas Pro 10 64bit.
Screen z mediainfo -> http://i.imgur.com/SmeiRZ3.png

Ktoś zna rozwiązanie ?
Odpowiedz
Tak. Wiele osób, które potrafią czytać że zrozumieniem choćby ten temat.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości