Efekt trzesczenie/ pierdzenia w filmie
Witam, posiadam taki problem iż w filmie mam efekt pierdzenia, bardziej trzesczenia.
Wynika to z tego ze film był nagrywany telefonem (samsung wave 1), a to co nagrywałem to było rockowa piosenka wykonywana w pomiesczeniu.
Prawdopodobnie wynika iż było tam dość głośno a mikrofon w telefonie jest jaki jest.

Pytanie brzmi tak czy da się coś takiego zlikwidować, chociaż w małym stopniu i jak?
Bardzo dziekuje za pomoc.
Odpowiedz
Najwygodniej będzie w Audacity (darmowy) za pomocą Noise Removal albo czegoś podobnego (musiałbym usłyszeć o co dokładnie ci chodzi :)) Cudów tym nie osiągniesz i może zrobić się pogłos, ale zawsze warto spróbować.
Odpowiedz
Można by spróbować SpectralLayers od Sony... ale gwarancji nie ma.
Przester - to jak przepalenie dla obrazu - za duży sygnał.
Wszystko w tym obszarze jest poprzez kompresję zapisane jako jednolitość (w obrazie - jako kolor biały, w dźwięku - 0dB - czyli maksymalny sygnał).
Jeśli tylko basy przesterowują, albo wysokie tony, to można próbować equalizerem zrobić korektę... Ale najsensowniejszy wydaje się być ten Spectral Layers - czy jak mu tam...
Sprawdź. Tylko pamiętaj, żeby zrobić kopię plików na których pracujesz. W którejś wcześniejszej wersji, jeśli dobrze pamiętam, istniało ryzyko utracenia pliku na którym się pracowało (chyba, że już pomieszałem programy...).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości