Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaproszenie - animacja

Mój najnowszy film - animacja. Jak się podoba jako takie "proste video" poza tym, że napisy zdaniem pewnie niektórych leciały zbyt szybko?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
leciały szybko, ale czy zbyt?
Miało być dynamicznie, więc było...
ale moim zdaniem lepiej by to wyglądało, jakby współgrało z muzyką, ewentualnie jakieś dźwięki podkreślające zmianę ekranów/napisów (świsty, clicki itd...). Wiesz. Tak jest teraz modnie.
A u Ciebie - obraz sobie zapitala, sprawnie, dynamicznie. A dźwięk, jakby zupełnie nie z tego filmiku...
Dopracuj to (udźwiękowienie się kłania). ;)
Co do reszty? Ciężko powiedzieć. Podoba mi się ten efekt 3D (strona z odbiciem/cieniem ;)
Odpowiedz
Mi też nie podoba się za bardzo związek muzyki z obrazem. Raczej oczekiwałbym mocnego akcentu na koniec, w stylu "tadadam!" z ostatnim obrazem, a nie wyciszenie muzyki, tak samo brak mi jakiś akcentów w momencie pełnego napisu.
Zmieniłbym też liternictwo - to co jest, jest (wg mnie) ciut przebajerowane.
Masz całkiem fajne, "dizajnerskie" logo (o ile nie ubierasz go w jakieś rameczki i inne ozdobniki) a napisy są jak z wczesnych lat WWW, gdzie każdy napis musiał mieć bevel, outlina, cień i jeszcze kręcić się w kółko.
Wydaje mi się, ale to oczywiście kwestia gustu, że prostsze, surowsze czcionki wyglądałyby bardzie "pro".
Przy okazji - nie pamiętam już, czy jak mi swoją stronę pierwszy raz pokazywałeś o to pytałem. Masz konto "koszulkowe" - jak się z tego rozliczasz przed fiskusem? Orientowałeś się jak to wygląda w PIT?

PS I zrób sobie własną ikonkę na stronie, domyślna joomlowa wygląda wujowo :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jak już jesteśmy przy czcionce, to dlaczego jest taka wielka?
Jaka ma być domyslna wielkość okna z odtwarzanym filmikiem? Zobacz sobie na full screen jak to wygląda (to jest częsty problem ludzi którzy pracują na jednym monitorze a przez to na małym przeglądzie - napisy pozwalają wielkością :) ale Ty masz dwa o ile dobrze pamiętam... No chyba że okno z reklamą ma być małe. To ok
Odpowiedz
Cześć. No wiem o co chodzi i początkowo chciałem coś takiego dodać, te dźwięki. Jednak ostatecznie postawiłem na muzykę, aby sama muzyka grała a napisy szły w bit. Tam w drugiej części filmu właśnie napisy pojawiają się synchronicznie z muzyką (więc żadnych dźwięków już nie dowalałem).

A jeżeli nie pojawia się synchronicznie to wina leży po stronie YouTube'a - wiele osób się już na to skarżyło. Oni o pół sekundy dźwięk po konwersji przesuwają. Coś co gra u Ciebie, po wgraniu na YouTubie już... nie gra.

Co do koszulek to się nie rozliczam bo nie sprzedałem żadnej :) Ale też nigdzie tego nie reklamuje, to ot taki bonus by podnieść profesjonalizm witryny (w sensie: jest i sklep, jest i forum). Problemem jaki powstaje gdy ktoś zaczyna nosić koszulki z Twoją nazwijmy to podobizną jest fakt, iż nosi on je gdyż oczekuje od Ciebie podobnych materiałów. A ja zawsze mówiłem, że robię coś tylko jak mam na to ochotę (nie zarabiam na YouTube tak jak te wszystkie Krytyki czy Rocki, że muszą napierdzielać nawet głupimi filmami by zrobić średnią na swoją przyszłą wypłatę). Ale wracając do tematu koszulek. Mam je na takiej "platformie". I ona bierze swoją wieeeeelką marżę. I to w jej interesie leżą sprawy formalne, PITy i tak dalej. Na mnie nic nie ciąży.

Co do stylu efix, to właśnie jest to kwestia gustu i przyjęcia pewnego schematu, wyglądu. Ujednolicenie. Ja postawiłem właśnie na napisy w otoczką i cieniem. W kolorach samej witryny. Co do wielkości to racja, są nieraz gigantyczne a nieraz małe.

efix, jakiej przeglądarki używasz że widzisz favikonkę? Ja nie widzę na ŻADNEJ z przeglądarek.

A Mateusz wyjechał na wakacje i przed kompem siedzi :D
Odpowiedz
W domu na żadnej, w pracy na firefoxie. Niezaleznie od tego jak dodasz stronę do ulubionych to dostaje ikonkę joomlową. Aha, i jedz jest ikonka ale nie przy pasku adresu, tylko na zakładce.

Co do "Na mnie nic nie ciąży." - dlatego właśnie pytam, bo nie do końca tak jest. Wg regulaminy sklepu umowę kupna sprzedaży klient zawiera z Tobą. Sklep jest Twój. Firma świadczy tylko usługę wynajmu sklepu i przygotowania i wysyłki koszulek.
Fiskus patrzy teraz na łapy ludziom. Z ich punktu widzenia a) prowadzisz sprzedaż (nawet jak nic nie sprzedasz) b) robisz to powtarzalnie c) robisz to w celu zarobkową (choćby i ten zarobek był niewielki).
Mogą zakwestionować w każdej chwili zasadność umowy o dzieło, bo powinieneś mieć działalność. Dlatego pytam, US jest u nas wyjątkowo pop...aprany.

Odpowiedz
A Ty myślisz, że internet jest tylko w Polsce :)
Mam w każdym miejscu gdzie zatrzymuję się na choćby piwo...
komputer też brałem, jednak częściej z telefonu wchodzę aby sprawdzić maila..., stąd ewentualne literówki.

Co do US, to takich drobnych spraw raczej nie będą ruszać, ale faktem jest - zarabiasz, generujesz przychód - powinieneś się rozliczyć z fiskusem. kropka!
Odpowiedz
Myślę, że w przypadku tego sklepu to nie ostaliby się bez winy.

Dzięki za pomysł o favikonce. Zmieniłem już, także pewnie "się wdroży sama" za jakiś czasu. Znaleźć odpowiedni dodatek, zainstalować, wgrać przez niego i gotowe. Nie trzeba się męczyć w kodzie na sczęście. Tak się przyzwyczaiłem do tej ikonki że zacząłem ją już ignorować, dobrze że wspomniałeś.
Odpowiedz
Cytat:Co do US, to takich drobnych spraw raczej nie będą ruszać, ale faktem jest - zarabiasz, generujesz przychód - powinieneś się rozliczyć z fiskusem. kropka!

Nie o to chodzi, żeby się nie rozliczać. Jestem gotów płacić podatek jak coś zarobię.
Były już problem z fotkami na photostockach i boje z US bynajmniej nie o niezapłacone podatki. US uznał, że skoro na swoich fotkach możesz zarabiać cały rok (masz potencjalną możliwość zarobku) to powinieneś prowadzić działalność gospodarczą, ponieważ spełniasz wszelkie warunki - robisz coś powtarzalnie, w celu osiągnięcia zysku i w sposób stały. I ch.. .z podatkami, ale oznacza, to, że musisz bawić się w księgowość, dwa - przede wszystkim płacić cholerny ZUS za sam fakt gotowości zarabiania pieniędzy.
W przypadku stocków jakos sie sprawa rozmyła, tu sklep wg mnie w razie W całą odpowiedzialność zepchnie na klienta. Gdyby to było tak, że ty jesteś autorem, SKLEP (ich firma) zawiera transakcje, a ty dostajesz tantiemy - to myślę, że sprawa byłaby czysta, tantiemy można akurat łatwo wpisac w PITa i wszystkie strony są zadowolone.
I może US nie zwraca uwagi na takie duperele, ale jak zwróci, to srac podatki ale będziesz boksował się z ZUSem właśnie.

Odpowiedz
Faktem jest, że tutaj może być problem...
Wiem o czym piszesz, bo za działalność muzyczną dostaję corocznie o rozliczenia właśnie tantiemy... i gówno mnie obchodzi, czy utwory były grane w radio, w telewizji, czy gdziekolwiek jeszcze. Ja dostaję gotowego PITa do przepisania i tyle (oczywiście groszowe sprawy, żebyście nie myśleli, że z tego idzie wyżyć... no chyba, że jest się M.Wiśniewskim albo Budką Suflera...).
Co do działalności gospodarczej, to niestety taki mamy w Polsce układ. Urząd skarbowy jest moim zdaniem najuczciwszym z urzędów. Zarabiasz - płacisz procent. Ot cała filozofia. ZUSy - to inna bajka. Tak czy srak trzeba tysiąc odłożyć na konto, z którego nie zobaczysz więcej jak 450zł (o ile w ogóle coś dostaniemy, bo jak na razie tylko nas straszą, podnoszą wiek emerytalny, a perspektyw żadnych...).

Ze sklepem tak powinno właśnie być. Albo sprzedajesz zdjęcie wraz z prawami do niego - czyli jednorazowy przychód (a to nie zobligowuje do zakładania działalności), albo sklep prowadzi działalność, a Ty dostajesz tantiemy...
Skoro jest inaczej, to znaczy, że sklep ucieka od odpowiedzialności skarbowej (czy jak to się nazywa).

Jeśli chodzi natomiast o koszulki, to wydaje mi się, że można to załatwić prościej.
Koszulka jest za darmo, ale przesyłka kosztuje 50zł. Nikt Ci nie zabroni... wydaje mi się, że w tej postaci to by przeszło :) Ty na tym nie zarabiasz, tylko po prostu drogo kupiłeś koperty... Tak mi się wydaje ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości