Fałszywe kliknięcia
Witam,
miał ktoś z Was kiedyś problem z fałszywymi kliknięciami. Na facebooku w Lubię to pojawiają mi się strony, którym nie kliknąłem "lubię to" przez co zaśmiecają mi profil. Szukałem w Internecie ale nie znalazłem dobrego sposobu. Wirusów nie mam, aplikacji na fejsie w ogóle nie używam, po ciemnej stronie Internetu nie latam. Jakieś rady?
Odpowiedz
Proste - jak widzisz, że Twój znajomy nagle "polubił" coś o co zwykle go nie podejrzewasz to już wykaż czujność.
Jak wchodzi w to coś i na dzień dobry musisz "potwierdzić pełnoletność" lub coś tam kliknąć by np. zobaczyć całość obrazka, to na 99% to farma lajków.
Jak najedziesz myszą na taki element do klinięcia to spójrz na link jaki się pojawia u dołu przeglądarki - w większości wypadków zobaczysz coś z ciągiem znaków "like" w środku.
Jak to kliniesz to lajkujesz.
No i na koneic od czasu do czasu sprawdzać co się ma w lajkach.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
O to chodzi, że nie klikam w polubiane przez znajomych linki Do kwejków i innych stron. Jedynie to odnośniki na YT lub artykuły lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dbam o swoją ochronę w sieci, mam hasło z kosmosu a jednak jakimś cudem się tak stało. Zmieniłem hasło. Wirusów brak. Nigdy nie logowałem się do stron czy fejsbuka poprzez strony trzecie.
Odpowiedz
Pokaż zawartość listy Twoich aplikacji: fb->centrum aplikacji->moje aplikacje
Odpowiedz
A to dziwne... żadnej aplikacji nie używałem nigdy a tu mam jedną, którą widzę pierwszy raz na oczy...
"Polubisz to nagrody gwarantowane"

Jak się okazało od wczoraj miała dostęp do moich ogólnych informacji oraz ulubionych filmów itd. Hasło do facebook'a zmieniałem dzisiaj. Usunąłem aplikację.

[Obrazek: appf.jpg]
Odpowiedz
Ponieważ Facebook stał się narzędziem "wyłudzającym" informacje i reklamowym, perfidną bazą danych. Przecież od razu trzeba olewać aplikacje, które każą ci udzielić im dostępu by móc coś tam zrobić, a w zamian aplikacja pozna twoje dane, meila i... będzie mogła publikować w twoim imieniu. Nie lubię facebooka. Na dodatek nie ma opcji by wyłączyć podgląd aktywnośći twojej na tej "linii czasu". Nie da się. Twoi bliscy będą znali Twoją każdą aktywność nawet jak sobie tego nie będziesz życzył. Także jest to bardzo niebezpieczna aplikacja, której nie lubię.

A na dodatek:
http://bunchproductions.com/blog/276-dla...-facebooka
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Możesz ręcznie przecież wyłączać uprawnienia danej aplikacji itd. Da się w jakimś stopniu ograniczyć ten spam. Mam kilka aplikacji, ale żaden post bez mojej wiedzy nie pojawił się na czyjejś tablicy. Do tego mam zainstalowaną wtyczkę F.B. Purity która mi filtruje z tablicy wszelki spam z gier i innych pierdół. Niestety FB jest mi konieczny bo wyparł GG. Obecnie przez GG komunikuje się góra z pięcioma osobami, w tym tylko z jedną nieco aktywniej. Gdyby nie to, konto na tym śmietnisku byłoby mi całkowicie zbędne..
Odpowiedz
Jak do tej pory od zmiany hasła nie pojawiły się nowe "lajki". Aplikacji nie używałem nigdy, gdyż mi są nie potrzebne. Nie wiem skąd powyższa aplikacja znalazła się u mnie. Facebook jest mi niezbędny, gdyż jest centrum informacji (nie muszę wchodzić na poszczególne strony aby czytać newsy) a także jest komunikatorem między znajomymi i nie tylko. Zło konieczne :)
Odpowiedz
No to widzę, że każdy "zło konieczne". Ja nad tym też ubolewam. Kiedyś było GG, teraz wszyscy są na fejsie i jeśli chcesz mieć z nimi kontakt - musisz założyć konto. A czemu? Bo ludziom spodobało się posiadanie własnej strony internetowej i na niej publikowanie - o czym pisałem. I ich rozumiem. Mnie to k****** trafia jak mam coś zrobić na stronie internetowej. Nienawidzę webmasteringu i tych wszystkich bzdet.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości