Kamera Panasonic SD900 problem z edycją dźwięku w SonyVegas Plat. 10
Witam. Mam problem z właściwym przyporządkowaniem poszczególnych kanałów audio z kamery w SV. Wydaje mi się, ze kanał L nie jest lewym itd. Bardziej uwidocznione jest to konfigurując projekt z dźwiękiem stereo. Jakiś efekt przestrzeni jest, ale nie ma to nic wspólnego ze stereo. Robiłem próby z podłączeniem kamery do wzmacniacza 5.1. Tam jest OK. Nie wiem czy temat nadaje się do nowego wątku, jeżeli nie to proszę o odpowiednie przekierowanie.
Czy spotkał się już ktoś z takim problemem?
Odpowiedz
(11-18-2012, 12:25)jangiel napisał(a):  Witam. Mam problem z właściwym przyporządkowaniem poszczególnych kanałów audio z kamery w SV. Wydaje mi się, ze kanał L nie jest lewym itd. Bardziej uwidocznione jest to konfigurując projekt z dźwiękiem stereo. Jakiś efekt przestrzeni jest, ale nie ma to nic wspólnego ze stereo. Robiłem próby z podłączeniem kamery do wzmacniacza 5.1. Tam jest OK. Nie wiem czy temat nadaje się do nowego wątku, jeżeli nie to proszę o odpowiednie przekierowanie.
Czy spotkał się już ktoś z takim problemem?

Ludzie zlitujcie się. Napiszcie coś. Nikt nie filmuje panasonikiem? Same Sony? Panasonic to też fajna kamera. Wystarczy, że napiszesz, że masz wszystko OK, albo że mi się wydaje, albo nie masz pojęcia co to może być, to będę szukał gdzie indziej. W panasoniku z problemem się jeszcze nie spotkali - już pytałem, kazali spróbować z Adobe, ale mam problem z instalacją - wersja trial wywala mi się podczas instalacji. Tematu u nich nie zamknęli to nadzieja jest.
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi...
Mógłbyś wrzucić przykładowy klip video z tej kamery? Może podglądnę sobie, jak tam jest z tymi kanałami. Może jest OK, tylko vegas coś źle widzi...
Odpowiedz
Może rzeczywiście niezbyt jasno opisałem problem. Filmik przykładowy (surowy) wrzucę dopiero za parę dni, bo mam problem z nowym dyskiem i nie jestem w stanie w tej chwili tego zrobić, a ten komputer z którego piszę jest słabiutki. Żeby nie rozwlekać informacji, razem z filmikiem prześlę mam nadzieję jaśniejszy opis oraz parę PrintScreenów z przykładowymi ścieżkami w moim Vegasie. Na razie dzięki.
Odpowiedz
(12-05-2012, 19:26)mateuszszar napisał(a):  Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi...
Mógłbyś wrzucić przykładowy klip video z tej kamery? Może podglądnę sobie, jak tam jest z tymi kanałami. Może jest OK, tylko vegas coś źle widzi...

Witam.
Postaram się dokładnie opisać problem. Dołączam printscreen edycji pliku w Vegasie. Chciałem dołączyć plik wideo, ale mam komunikat, ze tego format nie obsługuje(?) - co robię źle? Jak widać na printscreenie, na linii edycji znajdują się dwa powtórzone odcinki tego samego pliku, tylko jako pierwszy przy ustawieniu audio na 5.1 a drugi po zmianie ustawienia Vegasa na stereo. Dla ustawień audio na 5.1 wszystko wygląda OK. Natomiast dla ustawień audio w Vegasie na stereo, wyraźnie widać niejednakową amplitudę sygnału audio dla kanału L i P. Wygląda to jakby kanały zostały dziwnie zmiksowane w Vegasie. Może to jest problem nie tylko kamerki Panasonic, ale i Sony?

Ups? Chciałem dołączyć załaczniki, ale mam coś problem. Pliczek z jpg wydaje się dołączony, natomiast plik wideo z rozszerzeniem MTS już mi nie chce dołączyć bo ponoć ten format nie jest obsługiwany? Doradź, jak mam to dołączyć?
Odpowiedz
dropbox?

Faktycznie wygląda, jakby dźwięk był zmixowany źle...
Odpowiedz
Jak to jest dobrze siedzieć i sprawdzać i patrzeć 10 razy na to samo, aż w końcu wypatrzeć właściwe rozwiązanie. Otóż wszystko jest jasne. W tym ustawieniu audio dla stereo, kanały audio stereo muszą być przyporządkowanie temu samemu strumieniowi co dla audio 5.1. Ja miałem to przypisane drugiemu strumieniowi i wyszło jajo. Po zmianie strumienia na właściwy wszystko jest OK. Temat można zamknąć. Dzięki za pomoc. Ponieważ dopiero przed chwilą sprawa się wyjaśniła, celowo nie zmieniam treści poprzedniego postu, aby nie zatracić istoty problemu który wywołałem.
Odpowiedz
:) dobrze, że rozwiązanie się znalazło. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(12-12-2012, 18:24)mateuszszar napisał(a):  :) dobrze, że rozwiązanie się znalazło. Pozdrawiam.

Chyba za szybko odtrąbiłem zwycięstwo.
Aby to funcjonowało dobrze, to każdy plik kładziony na ścieżkę timeline musi mieć zmieniany strumień :( , a to masa roboty i można się zapomnieć. Czy tak samo dzieje sie z innymi kamerami? Czy miał to już ktoś?
Mateuszszar - poratuj co zrobić aby zmieniało się to samo?
Odpowiedz
A nie możesz zaznaczyć wszystkich i zmienić hurtowo?
Daj sampla, to popatrzę, bo jak na razie to próbuję sobie wyobrazić Twój problem...
Poza tym, nie wiem, czy u mnie będzie podobnie. Nie mam tej wersji Vegasa... Może w nowszych zostało to naprawione? Wersje Studio 10 jest dość stara (obecnie studio jest w wersji 12).
Odpowiedz