Szybkość podglądu.
Na początku chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów, jako, że to mój pierwszy post tutaj.

Zastanawia mnie pewna rzecz. Czy w programie Sony Vegas Pro, jest możliwość zmniejszenia szybkości odtwarzania fragmentu naszego projektu? Będąc precyzyjnym, konfiguracja okna podglądu / całego klipu w wersji roboczej, redukując szybkość o dowolną wartość (przykładowo 50% - słownie - połowę).

Mówiąc jaśniej, chciałbym w projekcie dopasować poszczególne klatki klipu wideo do dynamicznego dźwięku, co ciężko osiągnąć precyzyjnie, gdy całość leci bardzo dynamicznie. I chciałbym mieć możliwość odtworzenia tworzonego przeze mnie projektu przykładowo 2x lub 4x wolniej (nie modyfikując go, docelowo ma mieć normalną szybkość). Jedyne co udało mi się znaleźć to przedłużenie konkretnego klipu, lecz gdy na mamy dziesiątki kadrów z różnych źródeł, na różnych osiach wideo i audio, wydłużanie każdego manualnie jest nierealne, niewygodne, powolne i na wszelkie możliwe sposoby złe.
Odpowiedz
Jest taka możliwość.
Jeśli włączałeś kiedyś Vegasa, z pewnością zauważyłeś z lewej strony taki suwak Rate: 0,00 - który w stanie spoczynku pokazuje "0,00", a podczas odtwarzania "1,00".
Pod suwakiem jest taka strzałka Normal Rate: 1,00, która odpowiada za prędkość standardowego odtwarzania (domyślnie jest ustawiona na "1", ale możesz zmienić na dowolną wartość - czyli krotność normalnego odtwarzania.)
Odpowiedz
W lewym dolnym rogu masz taki suwaczek i pomarańczowy trójkąt. Przesuń go w lewo, albo kliknij prawym klawiszem i wybierz np. "Set to 0.5" - to działa "z play"
Jak chcesz używaj JKL to używaj K+J i K+L.
Jeszcze bardziej prezycyjnie możesz odtwarzać z dzwiękiem jak chwycisz za "suwak" nad timelinem.
Wszystkie te informacje nawiasem mówiąc są w helpie, nie mówiąc o podręczniku...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki wielkie, właśnie tego szukałem. ; )
Odpowiedz