Błąd podczas stosowania radial blur...
Witam serdecznie!
Jestem przejęty poważnie, więc mogę pisać dość chaotycznie. Efekt pt. wywalanie vegasa pro 11(orginalny oczywiście) następuję gdy chcę zastosować RADIAL BLUR. właściwie bez ceregieli pojawia się piękna czerwień w oknie podglądu i zaraz potem pytanie czy chcę błąd zgłosic i program zamyka się... Dodam, że:
- nie zależnie od formatu pliku wejściowego,
- system windows 7 64bit
- komputer na procku amd 4 rdzeniowym, całość ogólnie powyżej wymagań
nie sprawdziłem jeszcze wszystkich efektów,
Co robić? Proszę o pomoc...
Odpowiedz
Nie pamiętam, czy czerwony kolor oznacza błąd związany z koderem... trzeba by sprawdzić w instrukcji/pliku pomocy [F1].
Natomiast powiedz, czy masz najnowszy build? 701 (dla wersji 64bitowej). Jeśli nie, to zaktualizuj sobie Vegasa do najnowszej wersji jedenastki (klucz ten sam).
Odpowiedz
Dziękuję za szybką odp. Mam build 701. właśnie jestem w trakcie czyszczenia komputera z kodeków i szukania jakiejś rozsądnej paczki( jeśli się rozumiemy), polecacie coś?
Odpowiedz
Generalnie "paczki" nie są polecane... Należy instalować TYLKO to, co potrzebujesz...
Choć powiem Ci, że osobiście mam zainstalowany K-Lite, ale poustawiany świadomie (po pierwsze - przy instalacji, wybierałem TYLKO to, co potrzebowałem, a po drugie - później jeszcze konfigurowałem). Teraz na szybko nie jestem w stanie Ci pomóc, bo trochę zawalony jestem (rendery robię, więc zerkam co chwila na stronę, ale nie dotykam ustawień, szczególnie kodeków)...
Napisz, jakie masz pliki wejściowe (na których pracujesz - te, które sprawiają problem).
Ale jeśli problem pojawia się tylko na Blur'ze, to polecałbym dobre czyszczenie komputera + zainstalowanie na nowo Vegasa...
Odpowiedz
Problem jest chyba poważny. Jestem po formacie partycji, nowy windows, komputer czysty, dalej podobnie tylko bez czerwieni, od razu komunikat o zaprzestaniu działania, propozycja wysłania raportu i tyle...
pomysły mi się kończą..
Odpowiedz
(11-16-2012, 0:17)kejczi napisał(a):  Problem jest chyba poważny. Jestem po formacie partycji, nowy windows, komputer czysty, dalej podobnie tylko bez czerwieni, od razu komunikat o zaprzestaniu działania, propozycja wysłania raportu i tyle...
pomysły mi się kończą..

Tym z SCS-u też. Od kiedy zainstalowałem Win8 nie mam problemów z Vegasem. No może jeden, że przy naciśnięciu CTRL wskaźnik myszki samoczynnie ucieka w lewy górny róg. Ale za to vegas działa, renderuje i wszystko bez niespodzianek.
Odpowiedz
Czerwony ekran występuję gdy występują jakieś problemy z pamięcią (blury wszelkiej maści są zasobożerne). Ile masz RAMu i jak ustawione Dynamic RAM Preview?
Skoro system jest świeży uaktualnij go (pościągaj wszystkie łaty), sprawdź aktualność .NET, sterowników grafiki, sprawdź czy masz czerwony ekran także przy wyłączonym wspomaganiu grafiki.
Wstaw tu jakieś informacje o plikach wejściowych.
A przede wszystkim upewnij się, czy nie masz zwalonego RAMu. Od razu mówię, że argument, że "pamięci są świeżo kupione i na pewno dobre" nie jest argumentem. Memtest osobno na każdej kości pamięci i to przez parę godzin.
CO jest w raporcie który Vegas proponuje do wysłania?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Problem rozwiązany! choć nie do końca jest to jasne, stabilna okazała się wersja 371, czyli nie zawsze nowsze jest lepsze...nie sprawdziłem wszystkiego ale efekty i rendering działa ok!
pzdr
Odpowiedz