Numery i adresy do instalacji routera
Witam, otóż instaluję router NETGEAR DGN 2200 (N300 Wireless ADSL2+) I potrzebuję kilku adresów

ADRES IP, Maska podsieci, domyślna brama, preferowany serwer DNS oraz Alternatywny serwer DNS.

I jak mam sprawdzić te adresy? Jestem zielony w tym temacie ;) więc proszę wytłumaczyć to w miarę przejrzyście ;) Mam internet z TP. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
Sprecyzuj co własciwie chcesz robić, przede wszystkim jakie adresy IP potrzebujesz? Jeżeli wewnętrzne, nierutowalne, to w najprostszej wersji nic nie musisz robić. Z Orange dostajesz jedne zewnętrzny IP, który zresztą potrafi się zmieniać np. co reset czy np. codziennie, a po drugiej stronie masz ileś portów LAN do których przypinasz komputery lokalne (LAN). Dostają, o ile nie ustawisz tego inaczej adresy z puli 192.168.1.*, albo 0.*
O resztę się nie musisz (zwykle) martwić, Twój router zadba by podać rzeczy o których piszesz. Zabawa się zaczyna, jak chcesz więcej, czyli np. inną pulę adresową, przypisanie IP do konkretnego kompa na stałe, przekierowania portów itp. To bardzo szeroki temat.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
http://img534.imageshack.us/img534/6428/...uuvrwn.png

Tak wyglądają pola, w które mam wprowadzić adresy. Nie wiem, czy nierutowalne, kompletnie się na tym nie znam. Ten router ma w sobie wbudowany modem, więc wpinam go do komputera, i mam internet w stacjonarce i nadaje Wi - Fi na laptopa. Chcę żeby było tak, aby jak najprościej i jak najlepiej dojść do tego, żeby to było sprawne i działało jak ma działać. Muszę jakoś sprawdzić te adresy, znalazłem jakąś karteczkę na której mam IP, maskę podsieci i bramę domyślną.
Odpowiedz
A musisz mieć ustawione adresy i maski?
Ja mam wszystko domyślnie i wszystko śmiga. Na stacjonarnym, kantorach i telefonach
Po co sobie utrudniać niepotrzebnie?
Odpowiedz
Inaczej mnie nie puści dalej.
Odpowiedz
Na komputerze masz zablokowane ip? Nie da się ustawić, żeby wykrył automatycznie?

Czy Twój dostawca internetu wymaga takich ustawień?
Odpowiedz
Zabij mnie, nie wiem ; / Ale zdaje mi się, że wszystkie bramki z IP mam otwarte. Jak to się sprawdza?
Odpowiedz
Powiem tak. Nie znam się na tym, bo nigdy nie miałem potrzeby zmieniania tego, co jest standardowo. A przerabiałem kilka różnych modemów (Livebox, Inventel, TP-LINK).

Obecnie w ustawieniach LAN mam:
IP Adress: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

DHCP włączony.

Pod Windowsem wszystko domyślnie ("uzyskaj adres IP automatycznie", oraz "uzyskaj adres serwera DNS automatycznie").

A powiedz, w czym jest problem. Co nie chodzi, albo co chodzi nie tak, jak powinno...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości