Zamiana projektów
Zrobiłem sobie kopie, projekt + media na dysku zewnętrznym.

Oprócz roboczego projektu którego używam na co dzień, na pulpicie mam jeszcze jeden zwykły zapas ( bez mediów oba na dysku kompa).

Zawsze odpalam i zapisuje film z projektu na pulpicie.

Odpalam dzisiaj roboczy projekt a tu nie wiedzieć czemu Vegas twierdzi że wszystkie klipy są offline i szuka ich w kopii z mediami na (odłączonym) dysku zewnętrznym.

Nie odpalałem programu z projektu na dysku zewnętrznym i nie zapisywałem go potem na pulpicie, więc nie rozumiem jak to się mogło stać.
Również zapasy projektów na kompie chcą plików z kopii z dysku zewnętrznego.

Kiedyś miałem taką sytuacje ale w połowie filmu, dało się więc jeszcze go odbudować z nominalnych plików.

Teraz niefartownie jest końcówka i za dużo pracy żeby go znowu reanimować.

W takiej sytuacji chyba najlepiej będzie odpalić projekt z dysku zewnętrznego i zrobić save + media na kompie.
No i korzystać z tych plików z komputera tak żeby nie pracować na zewnętrznym.
Odpowiedz
Skoro zapisałeś projekt z mediami, to ich teraz szuka (a dlatego na dysku zewnętrznym, to tam zapisałeś media)...
Wystarczy przy otworzeniu tego projektu, wskazać mu miejsce, gdzie znajdują się media (na komputerze, a nie na dysku zewnętrznym), i jeśli wszystko jest w jednym katalogu, to vegas zapyta, czy wszystko ma zassać. I po kłopocie.
Odpowiedz
Większość klipów projektu jest w jednym folderze w którym są kolejne "podfoldery", w każdym coś z projektu.

Ale jak to wskazać skoro Vegas pyta mnie o klip w którym zmienił nazwę podczas zapisu z mediami ?

Np.00005 MTS - nazwa po zmianie..
Odpowiedz
O cholera. To faktycznie chyba łatwiej będzie skopiować katalog z dysku zewnętrznego na wewnętrzny (materiałów źródłowych nie ruszaj, w razie czego ;)...
Ja chyba przy wersji 7 przestałem korzystać z zapisu + media, bo więcej z tym problemów, niż to może pomóc... Tzn przydaje się, ale zasadniczo jak zmieniasz stację roboczą.
Teraz pracuję tak, że wszystkie media pakuję do jednego folderu (w obrębie tego samego dysku, bo zazwyczaj materiał mam na kilku HDD, z których jadę jednocześnie).
Materiały źródłowe również pokopiowane, bo znając złośliwość rzeczy martwych... to wiesz...
I co najdziwniejsze, odkąd pilnuję porządku z projektami, to odpukać, ale nie miałem sytuacji awaryjnej, żeby coś stracić, czy żeby coś nie chodziło jak powinno...
Odpowiedz
No to się trochę wpakowałem.
No ale w sumie z kopii normalnie wszystko leci więc dam radę.

Robiłem te zapisy z mediami i zazwyczaj było w porządku.
Musi być jakiś sposób, żeby zrobić to bez takiej niespodzianki..

Bez sensu byłaby ta opcja gdyby zawsze Vegas szukał plików z kopii.

Miało być tym razem "bezpiecznie" a zrobiło się trochę gorąco przez moment..
Odpowiedz
Niestety zawsze szuka z kopii...
materiały źródłowe niekompresowane (np. WAVE) zostają przycięte (tylko fragmenty które są użyte) - przez co później nie możesz "odsłonić" niewidocznej części wave'a...

Taka kopia może się przydać, ale tylko przy przesiadaniu się z komputera na inny, albo po zakończeniu projektu, w celu zarchiwizowania. Wtedy OK. Idzie wszystko na płytę, albo na serwer.
Odpowiedz
Sprawdziłem na próbnym projekcie i wygląda na to że znalazłem swój błąd.

Jeśli otwieram normalnie projekt z pulpitu, potem nadpisuje go najpierw na pulpicie a dopiero potem robię save+ media na pendrivie, to jest wszystko ok.
Przy ponownym otwarciu z pulpitu Vegas czyta klipy normalnie z kompa, tak jak powinien.

Jeśli zapiszę odwrotnie -najpierw save +media na pendrivie a dopiero potem na nadpiszę na pulpicie , wtedy
jest lipa i program przy kolejnym otwarciu szuka klipów z pendriva.

Czyli chyba wiadomo o co chodzi.

Robiłem też próbkę z tym WAVEm.
Mam 11pro i normalnie da się rozciągać klip do końca (na kopii) mimo że był przycięty.
Może we wcześniejszej wersji się nie dało.

Ja nie mogę trzymać klipów w jednym folderze bo zazwyczaj mam ich bardzo duże ilości i do tego maja często te same nazwy bo z takich samych kamer pochodzą.
Nie ogarnął bym tematu jakby były w jednym folderze.

Czy jakieś jeszcze niespodzianki przewidujecie przy opcji save +media ?
Odpowiedz
Ciężko powiedzieć. Jak już pisałem, osobiście przeprosiłem się z tą funkcją jeszcze w wersji 7 :)
I wcale mi jej nie brakuje...
Odpowiedz
Jeszcze co do zapisu z zawartością...
Jak zaznaczysz, żeby zapisał projekt z mediami (Copy media with project), to później program pyta, czy zamieścić oryginalne pliki (copy source file) czy dociąć (create trimmer copies of source media).
Przy tym wave'ie, który Ci się cały skopiował (ten zrobiony dla testu), miałeś zaznaczoną opcję "copy source file".
Jeśli w poprzednim przypadku - również, to można odgrzebać projekt, (vegas dopisuje do każdego źródłowego pliku chyba "- 001", albo coś takiego (teraz nie sprawdzę, bo vegas zajęty).
Jeśli tak, to wystarczy wskazać na nowo ścieżkę do plików na dysku, ale niestety każdy musisz ręcznie wskazać, więc w przypadku dużych projektów, trzeba zarezerwować godzinkę ;) na klikanie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości