SV10- "coś" blokuje rejestrację i instalację
Witam
To mój pierwszy post, więc jeśli coś z nim nie tak, to sorki...
Mam problem: Kupiłem z drugiej ręki oryginalny SV10 HD build 179, nie zarejestrowany. Instaluje się bez problemu, ale gdy aktywuję go on line, to program zwiesza się, nic się nie dzieje.Czekałem tak przez godzinę po kilka razy.Menadżer zadań pokazuje obciążenie CPU 99%.Nie wyświetla się żaden komunikat o jakimkolwiek błędzie. Gdy to anuluję, to Vegas już nie ruszy do ponownej próby rejestracji, nic się nie dzieje, mimo, że menadżer zadań pokazuje niewielką aktywność programu. Mam zainstalowane wszystkie poprawki do win xp, frameworki i visual C++. Komputer też spełnia wszystkie minimalne wymagania, jest 32bitowy i SV10, z tego co ustaliłem w wyniku eksploracji plików na płytce, też jest 32 bit. Użyłem odkurzacza, ccleanera i ręcznie usunąłem wpisy rejestru.Próbowałem zainstalować np. SV9 i ten nawet nie rusza. W złości ściągnąłem versję portable i ona też nie ruszyła! To chyba wszystko co zwykły śmiertelnik może zrobić. A, i jeszcze spróbowałem zarejestrować się w KSK, u dystrybutora, ale na razie cisza w eterze. Nie znalazłem na forum nikogo z takim problemem, więc liczę, że ktoś z większym doświadczeniem mi pomoże?? Obawiam się,że skończy się formatem, ale córka mnie zabije, bo ma całą kolekcję Simów.
Dodam jeszcze, że po tych wszystkich próbach zainstalowałem program na starym Netbooku z Vistą i tu wszystko chodzi jak ta lala!!
Jeśli ktoś jest w stanie mi coś doradzić, to bardzo proszę.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie, żebym wpływał na ambicję, ale nie ma żadnego forumowicza, który będzie potrafił pomóc z tym problemem??
Dodaję jeszcze zrzut ekranu, na którym widać, że proces rejestracji pochłania 99% mocy CPU, a do tego jeszcze uruchomione są dwa procesy exe. związane z SV.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dlaczego proces "VegasMovieStudioPE10.exe" jest uruchomiony dwa razy?
Skoro masz wszystkie poprawki do XP, to co robi ta żółta tarcza w trialu? ;) Ona zdaje się informowała o niezainstalowanych aktualizacjach? Ale mogę się mylić, bo XP już nie widziałem na oczy kilka lat...

Spróbuj jeszcze opcji aktywacji na innym komputerze...
Dostajesz html z odnośnikiem do aktywacji, który odpalasz na innym komputerze. Otworzy się strona, na której dostaniesz klucz aktywacji (autoryzacji, czy jak zwał, tak zwał). Przepisujesz w ponownie uruchomionym Vegasie pod XP. i wszystko powinno śmigać...

Ps. Mogę się mylić, bo nie znam wersji studio, ale przypuszczam, że jest analogicznie, jak w wersji PRO.
Odpowiedz
Ta żółta tarcza to aktualizacja do Framework4, wzięła się stąd, że kombinowałem z tymi Frameworkami (odinstalowanie i powtórna instalacja), ale to nic nie pomogło. Instalator SV nie pokazał, ze potrzebne mu są jakieś dodatki, jak to było w postach innych forumowiczów, więc chyba mam wszystkie.
A co do aktywacji na innym komputerze i odnośnika ze stroną... Mam oryginalny serial do programu, więc próbuję rejestrować poprzez online i wtedy, po podaniu moich danych, wyskakuje powiadomienie jak na załączniku i tak może chodzić godzinami. A gdy zamykam to powiadomienie, to nie da się już wcale uruchomić programu.
Twoją metodę, lub podobną ( bo już się pogubiłem), zastosowałem przy którejś próbie instalacji. Na maila dostałem Authentication Code i Machine ID od Sony. Ale co z tego, jeśli nie mogę uruchomić zainstalowanego Vegasa i wpisać tych cyferek i literek? Pisząc, próbuję uruchomić program, ale menadżer zadań nawet nie pokazuje, że coś się dzieje z programem, bezczynność systemu to 99%.
Dziwne to wszystko, bo mam legalną wersję i klucz, i zdarza mi się takie coś pierwszy raz. Może jakieś wcześniejsze trialowe wersje zostawiły bardzo dobrze ukryty syf, którego nie można usunąć, a który uniemozliwia rejestrację i uruchamianie?
Zarejestrowałem sie też u dystrybutora programu, ale jak na razie brak potwierdzenia rejestracji programu. Jednym słowem, lipa!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wyczyść dokładnie rejestr z pozostałości po Vegasie, pliki tymczasowe i ogólnie zrób porządek w kompie. Odinstaluj wszystkei dotNety (poszukaj jakiegos removera) i zainstalaj od nowa 3.5 SP1 albo 4.
Ściągnij ze strony producenta ostatni build Twojej wersji.
Wtedy próbuj.

PS A jakis firewall albo coś na routerze nie blokuje CI komunikacji z Sony czy coś w ten deseń?
Dla mnie to ewidentnie efekt jakieś burdelu w systemie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości