Pomoc: Szukam wtyczki
Witam, moje pytanie brzmi jakie wtyczki zostały użyte do osiągniecia takich efektów jak np. w tym teledysku:

0:07 ->0:08 (efekt starego filmu)

0:09 ->0:10 (pomarańczowe napisy)

0:10 ->0:12 (białe śnieżenie)

0:12 ->0:14 (efekt starego filmu 2)

0:19 ->0:21 (odbłyski na przejściu miedzy ujęciami)

Wiele klipów ma podobne efekty i zasanawiam się jak takie cos uzyskać.
Odpowiedz
Pierwsze cztery efekty to po prostu nałożone na klip overlaye, a ostatniego szukaj pod nazwą Film Clutter, który też jest swego rodzaju overlayem.
Odpowiedz
Dzieki właśnie znalazłem Film Clutter i uporałem się z overlayami. A jeszcze mam pytanie odnośnie tego efektu:

0:35 ->0:38 (na górnej części ekranu widać efekt jakby kolory sie rozchodziły)
Odpowiedz
To jest tzw. "rozszczepienie" kanałów RGB, łap tutorial pokazujący ogólny zamysł efektu.

Odpowiedz
@up
Ten sam klip co wyżej:

0:49 (gość pisze na szkle i widać efekt przybliżenia i oddalenia ujęcia; ten sam efekt 0:54)
2:48 ->2:50 (płynne zmiany miedzy kolorami)
Odpowiedz
1. Zmiana położenia kadru przy użyciu Pan/cropa.
2. Animowany jakiś efekt (bądź kilka), który zmienia kolory, przykładowo Color Corrector (Secondary) lub Black&White, musisz sam pokombinować.
Odpowiedz
Ok, jak narazie wszystko idzie mi jak spłatka ale pojawia sie kolejne ciekwe pytanie ;)

1.

1:57 -> 2:00 (trzęsie się ekran w kilku momentach w rytm bitu)

1:53 -> 1:54 (zmiana ujęć, kolejne ujęcie zchodzi z góry na dół zakrywając poprzednie)

2. drugi klip:

0:43 ->0:46 (efekt przyspieszenia. Czy to zalezy od ilości klatek/sek aby to tak dobrze wygladalo?czy 50kl/s wystarczy)

1:19 -> 1:22 (ujęcie jest tak jakby pocięte, czy jest jakiś precyzyjniejszy sposób niż cięcie ujęć najezdzając mychą na miejsce i klikajac "s")

3. Czy są jakieś łatwe dla amatora metody poprawienia kolorów ujęć? Inne niż kontrast czy jakość.

i tak jeszcze na marginesie. Czy da sie w Sony vegas precyzyjniej przesuwać/ dopasowywać ścieżki bo montując klip gdzieniegdzie slysze ze brakuje mi dosłownie milisekund do dopasowania a jak przesuje w lewo czy prawo to za daleko. Wielkie pozdro i dzieki z gory za pomoc :)
Odpowiedz
1. Trzęsienie się ekranu można uzyskać dzięki skryptowi Vegas Quake albo efektowi Earthquake z pluginu NewBlue (płatny).
Zejście ujęcia z góry to nic innego jak gotowy preset przejścia (Transitions -> Slide).

2. Przyspieszenie można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy - rozciągnięcie eventu na osi czasu trzymając wciśnięty ctrl, drugi (precyzyjniejszy) - krzywa Velocity (PPM na ścieżkę -> Insert/Remove Envelope -> Velocity). Jeśli chodzi o ilość klatek to problem pojawia się tylko przy spowalnianiu obrazu, przyspieszać możesz do woli nie tracąc na płynności.

1:19 - osobiście nie widzę tam dużo cięcia, nie za bardzo rozumiem o co Ci w tym przypadku chodzi :)

3. http://www.sonycreativesoftware.com/colo...ionwebinar
Wszystko ładnie wytłumaczone, od podstaw.

Co do dopasowywania eventów - powiększanie widoku scrollem nie wystarcza? :)
Odpowiedz
@1. Gdzie moge znaleść takie gotowe presety?

Wracając do ostatniego klipu juz tłumacze o co mi chodziło:

1:01 ->1:05 ( jest ujęcie starych kamienic, kamera leci od dołu do góry i w pewnym momencie gdy uderzają dwie stopy w podkładzie następuje coś takiego jakby z surowego ujęcia wyrzucili pare klatek "przeskok")Tzn. tam nie ma duzo cięcia ale chodzi mi o precyzyjność, aby to miało ręce i nogi.

Właśnie zwykły scroll nie wystarcza, ta opcja pozostawia wiele do zyczenia w porównaniu do programu Cubase SX :)

PS. Czy jest jakaś up-to-date metoda osiągnięcia jak najwyższej jakości wideo na youtube? Probowałem zgodnie z http://sonyvegas.info/thread-1027.html i średnio to wychodzi mimo że surowy materiał był nagrywany profesjonalna kamera. Po za tym widze ze post był edytowany 05-20-2010 14:19 więc na pewno wiele od tamtej pory się zmieniło. ;)
Odpowiedz
@podbijam
Odpowiedz