zmiana koloru grafiki png
Czy można jakoś zmienić kolor grafiki w Vegasie ?

Próbowałem efektami do korekcji kolorów ale jakoś marnie to wygląda .
Odpowiedz
Jak chcesz zmieniać kolory na pliku PNG dlaczego nie weźmiesz choćby GIMP? Co właściwie chcesz uzyskać i dlaczego wg Ciebie "marnie to wygląda". Może jakies szczegóły, przykłady?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mam czarną grafikę png i gościa który mi marudzi przy tworzeniu intro z tym logiem.
Najprościej było by żebym mógł w Vegasie zmieniać kolory i na szybkości pokazać mu różne warianty (kolorów).

Chciałbym po prostu uniknąć kolejnej roboty w programie graficznym a przy okazji nauczyć się czegoś tzn. jak "kolorować" jednolite grafiki w SV.

Zmieniałem kolory za pomocą efektu "color corrector" ale wyglądało to tak jakby kolor oryginalny grafiki miał wpływ na na to jak wygląda ona po korekcji.
Nienaturalne jakieś te barwy.

Ogólnie to chodzi mi o to jak to zrobić lepiej w SV.
No i szybko.

To nie jest "gardłowa" sprawa ale chętnie się dowiem czegoś czego być może nie wiem.
Ostatecznie zawsze mogę odpalić program graficzny i tam zmienić barwy.
Odpowiedz
Zmień w programie graficznym czarny na cokolwiek innego niż czarny lub biały i potem już w Vegas użyj Sony HSL Adjust.

Odpowiedz
No teraz lepiej.
Szkoda tyko że grafiki mam czarne albo białe najczęściej.
Nie można mieć wszystkiego -jak zwykle.
Odpowiedz
Ile masz tych grafik, 1000? To przecież chwila zmienić ten czarny na jakiś inny.

Odpowiedz
Tak źle nie jest ale akurat nawala mi Photoshop w którym zazwyczaj robię, więc staram się uzyskać zmiany barw w Vegasie.
Reset kompa by się przydał ale nie w trakcie pracy nad filmem przecież.

Przy okazji zapytam czy we wtyczce ProTitler można zmieniać kolor czcionki tylko za pomocą mieszania kanałami czy jakoś prościej można to zrobić? (nie ma takiej zwykłej palety barw).
Nie najlepiej mi to wychodzi za pomocą tych trzech suwaków..
Odpowiedz
Niestety ProType jest jaki jest.

Wracając do problemu. Nie widzę związku z Photoshopem, jest jeszcze przecież i GIMP, i PaintNet, i PaintshopPro i cała masa innego oprogramowania. Naprawdę nie potrzeba cudów by pokolorować czarnobiałego PNG. W szopie na upartego możesz sobie nawet batcha ustawić, który zrobi to hurtowo.
Z każdego czarnego PNG robisz np. czerwonego a potem wszystkie kolejne operacje zmiany koloru robisz już w Vegasie. Nie wiem o co chodzi z tym resetem.

Odpowiedz
Z resetem chodziło mi o to że Photoshop nie hula bo komp szwankuje (od dawna domaga się przeinstalowania systemu).
Spróbuje Gimpa może.
Odpowiedz
w vegasie:
- na czarną grafikę PNG nakładasz efekt invert, (dostajesz białą grafikę);
- następnie gradient map - ustawiasz kolor, dla białego (wybierasz jaki Ci pasuje), oraz dla przezroczystości - musisz dać np. czerń... (dostajesz przekolorowany wg nowych kolorów - PNG);
- jeśli chcesz, żeby grafika z PNG była bez tła (przezroczystość, kanał alpha), to nakładasz Chroma keyer...
Wszystko oczywiście należy odpowiednio ustawić, ale myślę, że chwila dłubania, i efekt na prawdę zadowalający...
Odpowiedz