Wydanie własnego DVD
Jest to mój pierwszy post więc wypada się przywitać.
Siema, mam na imię Damian, mieszkam w Bydgoszczy, jestem stunterem i robie filmy właśnie głównie o stuncie, to tyle na początek :D

Pod koniec roku mam zamiar wydać pierwsze Bydgoskie Stunt DVD, no i oczywiście będzie to moje pierwsze DVD, więc mam w związku z tym pytanie. Oczywiście cała produkcja ma być całkowicie legalna, Film pewnie będzie sprzedawany po kosztach opakowania i tłoczenia płyt, jeśli będzie z tego jakaś kasa do przodu to dobrze, bo już sporo kasy zainwestowałem i mam zamiar zainwestować w sprzęt, więc korzyści są mile widziane :) Ale wracając do sedna sprawy, wydaje mi się że mam już wszystko (i załatwię) to co jest potrzebne bo wydania DVD...
Legalnie zakupione i mam na to papiery:
-Kamera
-Program do montażu video (oczywiście Vegas)
-system operacyjny (w razie czego by komp był czysty)

-Muzykę załatwię z Bydgoskimi muzykami i składami Hip Hopowymi.
-Pudełka, okładki i tłoczenie załatwię na własną rękę i sam będę za to bulił kasę :(
-Rozprowadzać też będę sam...

Muszę to gdzieś zgłosić, do skarbówki lub innej złodziejskiej instytucji, czy coś w tym stylu??? I co jeszcze muszę zrobić o czym nie napisałem???
Odpowiedz
Cytat:-Muzykę załatwię z Bydgoskimi muzykami i składami Hip Hopowymi.
Nie znam się na tym mocna jakoś, ale można mieć problemy z ZAIKSEM :) Chociaż wątpie, aby się przyczepili.

Cytat:-Pudełka, okładki i tłoczenie załatwię na własną rękę i sam będę za to bulił kasę :(
-Rozprowadzać też będę sam...
Tak, do skarbówki, będziesz musiał się rozliczyć z tego ile wydałeś na te pudełka, etc. A potem rozliczyć z tego ile sprzedałeś :) W sumie, nie denerwowałbym się na Twoim miejscu, póki suma na Twoim koncie nie będzie zbyt duża, raczej skarbówka się nie przyjebie.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(01-03-2010, 21:13)tomislater napisał(a):  Nie znam się na tym mocna jakoś, ale można mieć problemy z ZAIKSEM :) Chociaż wątpie, aby się przyczepili.

Nie wydaje mi się by zaiks miał coś do tego, bo muzykę będę miał z samego źródła. A te squady o których myślę nie są zbynio znane, więc tym bardziej nie są związane z ZAIKSem. A dzięki tej produkcji mają szansę się wypromować, tak było z Macca Squad i PTP. Więc jest to szansa dla obu stron.

A z tą skarbówką to możesz mieć rację, dowiem się więcej na ten temat :)
Odpowiedz
Najważniejszą rzeczą dla producenta, który obraca jakimikolwiek pieniędzmi (nawet w przypadku "zwrotu kosztów produkcji") jest mieć wszystko na papierze - zgody autorów muzyki, zgody ludzi, których da się jednoznacznie rozpoznać w finalnym materiale - to na wypadek, gdyby któryś z nich nagle zgłosił sprzeciw co do swojej obecności (może być wiele niewygodnych przypadków), albo - w przypadku muzyki - wspomniany ZAIKS lub coś podobnego przyczepi się (bo muzycy zarejestrują się ileś miesięcy/ lat później ). Na wszystkie usługi (tłoczenie płyt, pudełka, wydruki) najlepiej brać faktury VAT niezależnie czy masz działalność gospodarczą czy nie (NIP powinieneś już mieć) - dzięki temu łatwiej Skarbówce wykazać (w razie kontroli) koszty produkcji a dowody sprzedaży płyt, czyli Twojego przychodu lepiej pozostawić jakiemuś pośrednikowi (Allegro, bankom).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości