Film w butonie - DVD architekt
Siedzę od ponad 2h nad DVD Architect'em i nie umiem zrobić prostej rzeczy: w ramkę (buton w prawym górnym rogu) chcę włożyć film (animację) tak by po kliknięciu start odtworzyło film. Chcę żeby film miał kształt tej ramki, a nie był poza nią. Najprościej chyba użyć ramkę kwadratową i przeciągnąć do niej film z pulpitu, czy to idzie w ogóle tak zrobić? PrtSc w załączniku.

Załączone pliki Miniatury

-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Wstaw najpierw empty buton, a póżniej powiąż go z filmem i wstaw ramkę, bo jak na razie to wstawiłeś po prostu grafikę
Odpowiedz
Ta ramka(grafika) jest butonem, po najechaniu na nią film startuje, ale ...nie odtwarza się w ramce jak background. Nie mam pojęcia jak to zrobić? Ustawiałem w menu media tego butonu ale jest tylko replace i remove. Może chcę zrobić coś co nie idzie? Bo nigdzie (w internecie) nie widzę rozwiązania.
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
klikasz na button, wybierasz zakładkę "Media" z prawej strony DVD Architecta.
Tam masz Thumbnail Properties, w którym ustawiasz "Thumbnail media" (film, który ma się odtwarzać w buttonie), start time (moment startu filmu w buttonie), style (musisz zmienić na animate, żeby się odtwarzał).
Odpowiedz
No to weź replace i wskaż mu ten film
Odpowiedz
Ok dzięki pomogło. Zrobiłem tak jak mówiliście.
-------------
Odpowiedz
Jedyne rozwiązanie tego problemu to: kliknięcie na filmie zaimportowanym na tapetę główną i podwójne kliknięcie na buton.... Takie to proste....
-------------
Odpowiedz
Nie jest to jedyne rozwiązanie :)
A to, co napisał walerka albo ja?
Odpowiedz
Wasze także, :) tyczą się ustawień szczegółowych. Chciałbym ażeby każdy program był intuicyjnie prosty w obsłudze, lecz nie jest to możliwe bez podstawowej wiedzy z danej dziedziny. SV daje tyle możliwości, że nie sposób tego tak od razu opanować i robić rzeczy, które sobie wymyślimy. A z pewnością idzie zrobić wszystko co człowiek zobaczy na ekranach tv.
-------------
Odpowiedz