Video z "Wysokiej"
Witam serdecznie,
Chciałbym wam przedstawić amatorski filmik z naszego wypadu w Pieniny.
Niestety nie mam dobrego sprzętu typu: glidecam HD, czy po prostu dobrej kamery.. dlatego jestem gotowy nawet na najgorsze opinie :)
Jest to mój 3 film nakręcony prawdziwą kamerką więc dopiero się uczę ;)
Oto film:

A tu dorzucam mój mały teścik slow motion w kamerze sony HDR CX520:
Video: Video/Audio embedding in signatures is disabled. To enter the URL as link, please use the "amoff" MyCode. [amoff]URL[/amoff]
Odpowiedz
Ja generalnie nie opiniuję filmików, ale tutaj muszę napisać, jak ważne jest wyczucie rytmu... Twój filmik na prawdę ogląda się przyjemnie. Tego inni mogliby się od Ciebie uczyć...
Natomiast jakość filmu jest słaba. Nie pokopałeś czegoś przy projekcie/renderze? Renderowałeś wg wytycznych z forum oraz z YT? (dla 720p powinieneś ustawić przepływność 5Mbps - http://support.google.com/youtube/bin/st...e=guide.cs
poza tym coś z klatkażem chyba też nie tak - przełączyłeś "disable resample" na przyspieszeniach?)
Odpowiedz
Fajne, podoba mi się. Dobra pamiątka. I super zdjęcia, jak np. w 2:26. Brawo. Świetlana przyszłość przed Tobą.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak rzeczywiście, jakość daje wiele do życzenia przyznaje lecz w trybie w slow motion lepszą jakość w tej kamerce jest ciężko uzyskać. Ponieważ ma ona ograniczenie nagrywania w 60fps'ach tylko 3 sekundy i to w niezbyt wysokiej rozdzielczości...
Jeśli chodzi o renderowanie to przyznaje bez bicia poszedłem na łatwiznę... czemu? Wstyd się przyznać ale mój komputer już ledwo wyrabia.
Ten film z gór renderowałem 4 razy bo za każdym razem się zawieszał i po prostu stanął...
Tak więc cierpliwości mi już brakło to wybrałem funkcje: SonyAVC(*mp4) internet 16:9 25p
Co do klatkaża to nie przełączałem "disable resamble"(moje nie doczytanie)...
I już widze że moja wiedza jest na poziomie nowicjusza i sporo lektury prze de mną :)
Odpowiedz
No właśnie co do jakości, to niestety widać.
Jak masz słaby komputer, to trzeba było przed rozpoczęciem montażu przekodować do lżejszego kodeka (przypuszczam, że kamera wypuszcza AVCHD - M2TS lub MTS)...
Ja bym zrobił do XDCAM (jest szablon 35Mbps - to jest mniej więcej odpowiednik 24Mbps AVC)...
Później render do tego samego formatu (również XDCAM - jeśli nie nakładałeś efektów, korekcji itd., to te miejsca przelecą bez recompressji - "NoRecompress"). I dopiero render jeszcze raz do Vegasa, i kodujemy do AVCHD - możesz wtedy przygotować osobne wersje pod YT (5Mbps dla 720p), osobne pod BluRay, oraz osobne pod DVD :)
Odpowiedz
Stare przysłowie pszczół mówi, że jak komu zależy, by nie robić parę razy tej samej roboty od początku, renderuje do sekwencji klatek. Oczywiście zajmuje to sporo miejsca, jest to mnóstwo plików. Ale zaleta jest tak, że jak cokolwiek się spieprzy, to N-klatek już mamy, więc pozostaje tylko render od "zerwanego" miejsca. No ale to juz raczej metoda dla zawodowców z dużą ilością miejsca na dysku. Z drugiej strony, jak ma się słaby sprzęt można robić kawałeczkami jako render to new track, wtedy finał pójdzie już szybciutko a bezpieczeństwo się zwiększy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości