Problem po aktualzacji SV12
Chcę się Was zapytać czy też macie taki problem? Zainstalowałem Sony Vegas 12 (z pakietu Imagination Studio 4) i zrobiłem aktualizajce do wersji 575
i ku mojemu zaskoczeniu zmieniło język na polski (czego nie chciałem gdyż każde rozwiązanie podawane jest w ang.) ale ... w paru miejscach napotkałem już błędy. Czy ma wrócić do wersji instalacyjnej, czy zmienić ustawienia.

chciałbym zaktualizować do najnowszej wersji ale bez tych ww zmian.
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Przyznaję, że wersję Studio mało śledzę i może jest coś o czym nie wiem, ale nie przypominam sobie, by którykolwiek z Vegasów miał polski interfejs. Oficjalny update zmienił Ci wersję???

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, też się zdziwiłem, ściągnąłem z oficjalnej strony, do której odesłał mnie program. W każdym razie odistalowałem i wróciłem do wersji z płyty 333 i jest ok, ale ...nie mam aktualnego oprogramowania ..nie wiem co zrobić?, w poniedziałek zadzwonię do katowic może mi coś powiedzą to dam znać. Chyba, że ktoś tutaj odpowie co zrobić by nie zmieniał się język. Próbowałem, przy zmienionych ustawieniach języka na ang. I wykasowałem polski 214 zostawiając programisty i nic dalej to samo... Krzaki.
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Hmmm, generalnie wszystkie updaty masz na stronie producenta http://www.sonycreativesoftware.com/down...iestudiopp

Ale można zmienić wersję językową już zainstalowanego Vegasa, jak instalacja ze strony producenta nie pomoże to powiem Ci jak to zrobić - ale teraz jestem jeszcze "na wyjeździe"

Odpowiedz
(11-02-2012, 13:53)efix napisał(a):  Oficjalny update zmienił Ci wersję???

Witam

Zgadza się.
Podłączam się do tematu, bo u mnie jest to samo. Update ze strony producenta zmienił mi język na polski. Nie stanowiłoby to dla mnie problemu, gdyby nie fakt, że nie mogę odpalić żadnego tutoriala wbudowanego w program, jak również otworzyć żadnego pliku w mediach.
Pojawia się ekran "Program Movie Studio Platinum przestał działać"
i komunikat podpięty w załączniku.

Raportowałam do Sony... zobaczymy jaki będzie efekt.

Aktualizuję post i podaję kilka "ciekawostek".
Gdy zrobiłam apdate 12Studio po raz pierwszy bezpośrednio z programu miałam właśnie te cyrki z polskim interfejsem i brakiem możliwości wrzucania plików w media i odpalaniem interaktywnych tutoriali z programu.

Natomiast gdy pobrałam 12Studio (oczywiście ze strony SCS) z pakietu Movie Studio Platinum Suite 12 i zainstalowałam ponownie (po uprzednim odinstalowaniu tej "polskiej") o dziwo, menu jest po angielsku, nie ma problemu z wrzucaniem plików i odpalaniem tutoriali.

Ale żeby nie było, że wszystko jest OK, kolejna "fajna rzecz": nazewnictwo w zakładkach VideoFx i Transitions jest częściowo po polsku, a częściowo po angielsku.

Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Skoro 12Studio (build334) działała w 100%, to dlaczego kolejny update do tego samego programu, powoduje takie problemy? Co się dzieje z tym programem??

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
ok, ...Nikita a wcześniejszy 574 Ci działał dobrze czy po tym update tak się stało? Nie wiem czy pozostać przy 333 czy updetować do wyższych... Co proponujecie zrobić? wiem że w tej wersji 575 nie działa toturial i okno wyboru ustawień projektu są błędy. Gdzie to zgłosiłeś? to też wyślę monit.
-------------
Odpowiedz
(11-02-2012, 18:35)marcin_open napisał(a):  ok, ...Nikita a wcześniejszy 574 Ci działał dobrze czy po tym update tak się stało? Nie wiem czy pozostać przy 333 czy updetować do wyższych... Co proponujecie zrobić? wiem że w tej wersji 575 nie działa toturial i okno wyboru ustawień projektu są błędy. Gdzie to zgłosiłeś? to też wyślę monit.

Ja też mam totalny zamęt z tym wszystkim. Może poczekajmy na Efixa i zobaczymy co on na to wszystko powie.

Co do buildu 574, to nic nie wiem. Ja dopiero teraz zrobiłam pierwszy update 12Studio z buildu 334, więc nie mam pojęcia jak program chodził w 574.
No i kupiłam 12Studio w pakiecie Suite. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
Podejrzewam, że nie, że program jest ten sam, ale faktem jest, że to co się dzieje z programem w tej chwili, nie wpływa komfortowo i dezorganizuje trochę pracę, niestety.

Co do zgłoszenia: nie wiem czy zrobiłam to prawidłowo, ale gdy program przestał działać, pojawiło się okno z kodem błędu i dwiema opcjami "wyślij do producenta" i "nie wysyłaj". Więc wysłałam.
Nie wiem czy tak się zgłasza wszelkie błędy do SCS i czy to do nich dotrze. Zobaczymy... może będzie jakaś reakcja z ich strony.
Odpowiedz
Napisałem do naszego biura w Brukseli, nie wiem co to za wersja. Jeżeli dobrze zrozumiałem "sama się zupdatowała"? Hmmm
Dobrze, możecie spróbować zrobić jedną rzecz, aczkolwiek piszę trochę "z głowy", nie posiadam wersji 12 Studio.
1. Nacisnąć klawisz "z okienkam"+R
2. Pojawi się okienko "Uruchom" - wpisać tam regedit i nacisnąć OK
3. Iść do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Sony Creative Software\**** tutaj nazwa naszego vegasa ***\*** wersja ***\Lang
4. Kliknąć w UlangID prawy klawiszem myszy i wybrać "Modyfikuj"

5. Wpisać tam 409 (szesnastkowo) albo 1033 (dziesiętnie).
Strzelam, że jest tam wartość 415 (1045)

Po tej operacji wartosć tego klucza powinna wyglądać mniej wiecej tak:

UlangID REG_DWORD 0x00000409 (1033)

Zamknąć regedit i zrestartować Studio. O powinno być po angielsku.

Na forum czasem widzę informacje, że dzieją się cuda z wersjami narodowymi. Niestety jest to wynik takiego a nie innego sposobu napisania Vegasa oraz tego, że składa się z wielu elementów "obcych" dlatego niemal na 100% część pozycji będzie po angielsku.
Widać to np. jak zmienimy interfejs na japoński - część w krzaczkach, część po angielsku. Tak po prostu jest. Sugeruję więc korzystać zawsze z wersji angielskiej, jest zawsze najlepiej sprawdzona i przetestowana.

Odpowiedz
(11-02-2012, 19:22)efix napisał(a):  Po tej operacji wartosć tego klucza powinna wyglądać mniej wiecej tak:

UlangID REG_DWORD 0x00000409 (1033)

Dzięki.
Sprawdzone. Jest ten wpis w takiej postaci jak piszesz. Tyle tylko, że nadal mam w zakładkach VideoFX i Transistions część po angielsku i część po polsku. Ale skoro twierdzisz, że tak po prostu jest ... .
Trochę to dziwne, bo do tej pory nie miałam takiej sytuacji przy update ani w wersji STUDIO, ani PRO. Jak dla mnie, jest to wszystko chyba trochę niedopracowane, ale cóż... .

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Też miałem to samo. Pomogło odinstalowanie, wyczyszczenie rejestrów CCleanem i ponowna instalacja z tego co ściągnął update. Nie ma śladu po polskiej wersji i wszystko działa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości