Szybsze odtwarzanie
Witam, mam pewien problem. Zrobiłem trochę nagrań w HLAE (ze screenów rzecz jasna), niestety, Vegas ciężko przetwarza mi wszystkie materiały. Do tego stopnia, że muszę KILKADZIESIĄT razy dany fragment odtworzyć, by nagranie szło normalnie, płynnie. To wszystko bardzo utrudnia pracę. Wiem, iż to że mi kiepsko przetwarza to wina niezbyt mocarnego sprzętu, jednak, i tu moje pytanie:

Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na to, by te materiały jakoś wspomóc? W jakikolwiek sposób, np. poprzez przydzielenie większej liczby pamięci RAM dla Vegasa, czy poprzez zmniejszenie jakości odtwarzania? Przy renderowaniu zawsze projekt można ustawić przecież na takie parametry jakie uważa się za stosowne, a mi chodzi jedynie o to, żeby przy montażu mieć jako taki komfort. Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi!
Odpowiedz
Możesz przekonwertować materiał do bardziej strawnego kodeka (lżejszego)...
Możesz dokupić kartę graficzną która wspomaga podgląd (CUDA)...
Możesz zmniejszyć parametry podglądu...
Możesz zastosować miejscowo "prerendering", aby sprawdzić efekt w pełnej jakości oraz rozdzielczości.

Jaki masz komputer (parametry), oraz pliki wejściowe (te odczytaj najlepiej za pomocą MediaInfo), która wersja Vegasa (numerek oraz build).
Odpowiedz
kupno nowej karty nie wchodzi w grę, dlatego prosiłem o porady jak w samym Vegasie można to przyspieszyć.
Parametry :

Wersja Vegasa : vegas Movie Studio HD Platinum 11.0

Pliki wejściowe? Tu nie wiem jak to nazwać...Po prostu, mam zrzuty ekranu zrobione za pomocą Half - Life Advanced effects, i z tych zrzutów bezpośrednio już w Vegasie przez opcje Import Media, tworzę klip.

Może powinienem spróbować te screeny najpierw gdzie indziej, bądź w samym Vegasie Wyrenderować do normalnej postaci, mp4, avi czy wmv i dopiero wtedy?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(10-31-2012, 18:22)n1u napisał(a):  Pliki wejściowe? Tu nie wiem jak to nazwać...Po prostu, mam zrzuty ekranu zrobione za pomocą Half - Life Advanced effects, i z tych zrzutów bezpośrednio już w Vegasie przez opcje Import Media, tworzę klip.

Ale co to jest? Nie znam tego programu, i nie wiem, czy robi zrzuty do JPEG, PNG, TIFF, MOV, WMV, AVC czy co tam jeszcze...
Jeśli są to zdjęcia, to w jakim formacie, jak szybko się zmieniają, i jaką mają rozdzielczość (oraz wagę).
Może po prostu jest za dużo danych do przewalenia w jednej klatce?
Odpowiedz
Screeny są w formacie .bmp. Ale już sobie poradziłem. Powiedzmy. Każdy klip muszę po prostu renderować, najlepiej do mp4, przerzucam do projektu i płynnie śmiga. Może po prostu ciężko ma z przetwarzaniem klipu utworzonego bezpośrednio ze screenów, sam nie wiem. W każdym razie poradziłem sobie, dzięki :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości