Samoprzesuwające się chaptery
To chyba kolejny feler w wersji 11.
Podczas edycji bardzo często korzystam z auto-ripple z ustawionym działaniem dla wszystkich ścieżek, markerów itp.(ostatnia opcja). Nie mogę wyczuć w którym momencie ten błąd się "zdarza", ale już kilka razy zauważyłem, że chaptery się przesuwają do tyłu.
Pracuję tak samo jak na wersji 10 i tam nigdy taki problem się nie zdarzył, a teraz występuje coraz częściej.. czy komuś się to zdarza? To jest zapewne jakiś błąd z cofaniem (undo) czynności z auto-ripple, ale tak jak mówię - nie mogę jeszcze tego wyczuć.
Odpowiedz
Bardzo długo borykałem się z tym problemem, aż w końcu olśniło mnie, gdzie jest błąd :D

Otóż - włączcie auto-ripple dla wszystkich ścieżek, markerów itp. Jeśli przesuwacie klip po ścieżce, wszystko po nim również jeździ - chaptery włącznie.
Jednak jeśli przesuniecie klip przód/tył, a także jednocześnie zmienicie klipowi ścieżkę góra/dół to owszem wszystkie klipy się przesuwają, ale chaptery pozostają niezmienione.

Czy ktoś może potwierdzić problem dla wersji 11 i 12? Mam 11stkę, więc byłby to dodatkowy powód upgrade'u.
Odpowiedz
Heh, widzę, że jak zwykle korzystam z takiej funkcji jako jedyny z forum......
Odpowiedz
a może jedyny masz tę usterkę? ;)
U mnie w VP11 działa jak należy. Dwunastka jeszcze czeka na lepsze czasy (buildy).
Odpowiedz
Na innym forum ktoś potwierdził problem zarówno w 11 i 12..
Tutaj zobrazowanie sytuacji:
[Obrazek: FeKj41s.jpg]
Jak widać w drugim rzędzie przesuwam ujęcie jednocześnie zdejmując je w dół. Zaznaczyłem też na czerwono chapter - na ostatnim pasku widać, że pozostał w tym samym miejscu, ale ujęcia się przesunęły, bo chapter nie znajduje się przy przejściu..
Odpowiedz
Możesz mi podesłać sam plik .veg (bez plików źródłowych - oczywiście)?
Odpowiedz
Mam to na absolutnie każdym projekcie, również pustym, na który dodaję dwa media generators.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości