Renderowanie obrazu 4:3
Witam!.Panowie posiadm kilka filmów w 4:3 i chciałbym powrzucac na swoja stronke interenetowa,kożystam z Vimeo jaimi ustawieniami najlepiej to robić.Do HD wiem ale do 4:3 problem.Dzieki
Odpowiedz
Czym ty nagrałeś to HD w stosunku 4:3? Renderuj do Sony AVC z rozszerzeniem .mp4. Żeby się specjalnie nie rozpisywać podrzucam link:
Odpowiedz
Materiał mam nagrany w 4:3 DV a nie HD.Który profil z AVC i ustawienia najlepsze.Dzieki
Odpowiedz
Skoro w DV to czemu chcesz do hd? Jakości w ten sposòb nie polepszysz. Nie mam teraz dostępu do vegasa więc nie podam ci ustawień ale skorzystaj z szukajki - takich tematów było już poruszanych wiele :-) ps. Ja renderowalbym do Xvida
Odpowiedz
Jak masz nagrania SD to nie zrobisz z nich HD. Tzn. można przeskalować obraz ale szczegółów i tak nie zyskasz, dodatkowo Vegas tak średnio się do tego nadaje.
Pomijając wielkość pliku, to jeżeli materiał masz w DV to renderuj po prostu też w DV, z jednym zastrzeżeniem - Vimeo wymaga kwadratowych pikseli, aczkolwiek jak masz prawidłowo wyrenderowany plik to Vimeo sobie to przeliczy po swojemu. Nie zawsze to jest dobre, ale daje rade.
Tu masz wszystkie niezbędne informacje: https://vimeo.com/help/compression

Tu masz prosty test - plik wyrenderowany do AVI DV, jedyna zmiana to ustawienie Progressive zamiast przeplotu:

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że Padro i efix nie za bardzo umieją czytać. On tylko podkreślił, że umie do HD, a do SD nie wie co wybrać. Nic nie mówił o żadnym upscalingu do HD.
Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że Twoja odpowiedź nic nie wniosła. Napisalem koledze jak ma robić - normalny PAL tyle, że progressive, Vimeo zrobi resztę. Jak nie chce renderować w DV to może AVC zgodnie z wytycznymi Vimeo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości