Windows 8
Zamiast inwestować w wątpliwe nowsze wersje Vegasa, proponuje zmienić system operacyjny na win8 Pro. Jest okazja teraz za 129zł (bynajmniej tak piszą mnie transakcja kosztowała 135zł - kurs euro), ale tylko zdaje się do końca stycznia. Naprawdę warto to zrobić. Oczywiście spotka nas niemiła niespodzianka w postaci innego interfejsu, ale można szybko się przyzwyczaić. Nie wnikam w to czy ten lepszy czy taki klasyczny z win7, bo to za wcześnie, trzeba się najpierw przyzwyczaić i nabrać nowych nawyków. Win 8 jest pozbawiony wielu błędów poprzednika jak choćby wskazania postępu kopiowania, które w win7 nigdy nie dawały realnej informacji ile czasu będzie trwała operacja. No a już ten pasek postępu w win7 to jakaś makabra, szedł jak mu pasowało, a na końcu stał prawie na 100% kilka minut. Niby to szczegół ale mnie bardzo irytował. Najważniejsze zmiany na plus dla win8, to szybkość systemu, obciążenie ramu, szybkość kopiowania, szybkość startu i zamykania, przeglądarka internetowa, synchronizacja kont i wiele innych. Trzeba się przyzwyczajać do nowego interfejsu, bo nie ma odwrotu, a za cenę 135zł naprawdę warto. Mam też nadzieję, że Vegasy będą się mniej wieszać i grymasić.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Potwierdzam.
O lepszej wydajności Windowsa 8 pisałem już jakiś czas temu (używałem zarówno wersji RP, jak i RTM).
Teraz (po premierze) aktywowałem wersję Windows 8 PRO, za 129zł (tyle zeszło z karty kredytowej).
@Art.-BI - nie wiem, dlaczego kupowałeś w jewro, jak można normalnie zapłacić w złotówkach http://windows.microsoft.com/pl-PL/windo..._FPP_Light
Ps. Jeśli ktoś chce FV, żeby sobie w koszty wrzucić, (a tym samym pomniejszyć już i tak niską cenę), to trzeba napisać do polskiej pomocy Microsoftu, podając numer zamówienia.
Dodatkowo, do końca stycznia, można zamówić darmowo pakiet Windows Media Center, który normalnie kosztuje 49zł. Teraz dostajemy za darmo.

Po uruchomieniu instalatora, program sprawdza, czy nam się należy upgrade, oraz wybieramy sposób (uaktualnienie, z zachowaniem plików i ustawień, albo czysta instalacja).
Możemy w każdym momencie (nawet po zainstalowaniu) utworzyć płytę instalacyjną (w razie czego, żeby mieć nośnik do np. naprawy obszaru bootującego itd.).
Ewentualnie możemy domówić oryginalny nośnik w pudełeczku, za (nie pamiętam dokładnie) 59 lub 69zł.

Wychodzi na to, że Ci wszyscy, którzy porwali się na przecenę w komputroniku za 249zł, trochę przepłacili.

Ps. Jeśli chodzi o tryb kafelkowy (Modern (dawniej Metro)), to na początku faktycznie może wkurzać, bo wyskakuje coś takiego na cały ekran... Ale szczerze powiedziawszy, po tygodniu używania nie będziesz chciał wrócić do starego menu... Tylko trzeba sobie ustawić pod siebie. No i warto przyswoić nowe skróty klawiaturowe.
I na koniec... zamykanie komputera - albo z guzika, albo "Alt+F4", bo klikając w menu, się naklikasz (ułatwiający może być skrót "Win+c", po którym prawe menu nie będzie znikać).

Co do Vegasa Pro 12 się nie wypowiem, bo na razie jeszcze używam starszej wersji.
Ale bawiąc się w dwunastce, zauważam, że jednak niektóre nowe opcje są bardzo pomocne ;)
Nic. Czekamy na update ;)
Odpowiedz
Ja płaciłem oczywiście złotówkami tylko jak doładowałem PayPal 129zł to system zakupowy nie widział mi tej kwoty i żądał wskazania karty kredytowej. Pod koniec transakcji pokazała się mi cena w euro 31,coś tam euro a po przeliczeniu w PayPal moich 129zł wychodziło mi że posiadam 30,cośtam euro, wiec brakowało około 1 euro. Doładowałem jeszcze 10zł i po ponownym uruchomieniu systemu zakupowego od razu pokazały się moje środki 31,coś tam euro i mogłem normalnie zapłacić. Po prostu ja kupowałem wczoraj i pewnie kurs euro się zmienił. Zresztą na stronie Microsoftu informują, że cena 129zł jest ceną przybliżoną i może minimalnie się zmieniać w zależności od czegoś tam i między innymi od kursu. Tak że zeżarło mi około 135 zł. Ale to nie istotne. Jestem z systemu mega zadowolony. chociaż po pierwszym UAKTUALNIENIU wyszedł mi totalny syf. Przy zamykaniu system pokazywał info, że napotkał błąd i podejmie próby naprawy. Byłem już podirytowany, ale zrobiłem format i zainstalowałem na czysto z nośnika, który wcześniej wypaliłem z iso i wszystko chula przepięknie. Okna zamyka się ściągając je na sam dół ekranu, metro szybko można wywołać i zamknąć przyciskiem na klawiaturze "win" , przełączanie pomiędzy metro a wszystkie aplikacje "ctrl+tab" , wszystko można łatwo opanować. Ja osobiście wolę sterowanie klawiaturą niż myszką. Nareszcie coś pozytywnego na tym świecie. A i firma Microsoft postąpiła godnie i uczciwie wydając upgreade za 129zł a dla niedawnych nabywców kompów z win7 za 69zł. Niech to będzie lekcją dla SCS , że można uczciwie, a nie co roku wyłudzać nowe pieniążki zostawiając ludzi po roku używania programu kompletnie bez żadnej pomocy a na dodatek z programem z błędami i problemami. To co co roku wyprawia SCS to jest lekka przesada, delikatnie mówiąc, bo nasuwają mi się gorsze określenia, ale nie chcę już się powtarzać.
Odpowiedz
No tak się zastanawiam z tą wydajnością do czego porównujecie do win95 :)
http://pclab.pl/art51379-15.html
Jak zawsze zachłystujemy się nowościami by później okazało się że znowu wciśnięto nam kit :)
Odpowiedz
(10-29-2012, 11:24)walerka napisał(a):  No tak się zastanawiam z tą wydajnością do czego porównujecie do win95 :)
http://pclab.pl/art51379-15.html
Jak zawsze zachłystujemy się nowościami by później okazało się że znowu wciśnięto nam kit :)

Proszę http://www.komputerswiat.pl/testy/progra...px#content Takie testy są zawsze tendencyjne lub zależne od użytego sprzętu. Najważniejsze jest własne odczucie, lepszej pracy systemu, precyzyjniejszych wskazań, mniejsze wymagania systemowe itd. itp. Ja polecam przesiadkę na win8 ale tylko w warunkach obecnej promocji. Zastanowił bym się czy zmieniać inwestując 525zł, choć pewnie z dzisiejszą wiedzą też warto, ale nie testując ósemki pewnie nawet bym nie podejmował tematu. Za kwotę 129zł polecam taką zmianę. Na pewno nie będzie gorzej, a kwota śmieszna i co najważniejsze uczciwa. Trzeba brać też pod uwagę , że przesiadając się na ósemkę mamy zapewniony support na kilka lat na najwyższym poziomie a nie z łaski. Kupując uaktualnienie za 129zł można dalej używać win7, a przesiąść się na ósemkę po kolejnych poprawkach, kiedy Microsoft jeszcze bardziej zoptymalizuje ten system.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ja nie powołuję się na artykuły, tylko na swoje testy. A windowsa 8 testuję od ponad pół roku (od wersji RP). Oczywiście, że niektóre rzeczy mogą wkurzać. Ale wydajność jest lepsza, i tego nie można zakwestionować. Przede wszystkim jedna ważna zmiana - nieużywane procesy są automatycznie wyłączane... :)

Zresztą szkoda dyskutować na odwieczny problem ludzi, którzy nie lubią nowości.
Pamiętam, jak wchodziła siódemka, i wiele osób napieprzało, że do dupy - że to tylko poprawiona vista. I że XP jest i tak najlepszy.
A jak wchodził XP, to ci sami wrzeszczeli, że zrypany soft, tylko kolorki dodali, a najlepszy jest Win98... itd.
Odpowiedz
Ja się dołączę :) Postawiłem Windows 8 na nowo zupełnie. Sony Vegas Pro 10 działa bez problemu i nawet powiedziałbym, że odrobinę szybciej, szczególnie przy podglądzie.
Odpowiedz
Przymierzam się do zmiany Windowsa. Zastanawiam się nad tym czy kupić już 8 czy może jeszcze 7? Czy w ogóle się nie zastanawiać i brać ósemkę? Druga sprawa to to, że pewnie mój sprzęt żadnego z tych systemów nie udźwignie, więc najpierw czeka mnie inwestycja w komputer..
Odpowiedz
Kupuj ósemkę. Instalacja przez internet (koszt 129zł).
Możesz upgradeować nawet z XP.
Link podałem wyżej, więc nie będę się powtarzał.
Cytat:Wymagania systemowe

- Procesor 1 GHz lub szybszy z obsługą PAE, NX i SSE2
- 2 GB pamięci RAM / 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym
- Rozdzielczość ekranu 1366 × 768
- Procesor grafiki DirectX 9 ze sterownikiem WDDM
- Aby skorzystać z opcji dotykowych, wymagany jest komputer z obsługą wielodotyku.
Od siebie dodam, że zainstalowałem na jednym z komputerów Siódemkę na 512 Ramu i procesorze 1.5, i śmiga nawet dość tak... jak na swoje możliwości oczywiście :)
Odpowiedz
No to zdecydowałem się na ósemkę. Do tego właśnie trwa projekt na uczelni MSDNAA i być może uda mi się zdobyć tego Windowsa za darmo. Gorzej jak coś nie wypali, a w międzyczasie minie ta promocja i będę musiał zapłacić o wiele więcej ;/ :)
Odpowiedz