Canon eos600d render settings
Witajcie,kupilem niedawno Canona eos600d 18-55 glownie do krecenia filmow
Chcialem zapytac jaka rozdzielczosc i ile fpsow polecacie zeby dojsc do takiej jakosci filmow
,no i jak ktos sie jeszcze orientuje z tym to BŁAGAM o render settingsy z Sony Vegas'a 9 i podanie formatu video po renderze,bylbym dozgonnie wdzieczny.
Odpowiedz
Wszystko masz tutaj:
http://support.google.com/youtube/bin/st...e=guide.cs
FPSy tak jak wybrane masz w aparacie (jak masz NTSC to 30fps, jak PAL 25fps).
Odpowiedz
(10-28-2012, 18:02)Bostoniak napisał(a):  jaka rozdzielczosc i ile fpsow polecacie zeby dojsc do takiej jakosci filmow

Dowolną. Full HD lub "pół HD" proponuję.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zainstaluj też sobie Magic Lantern - przydatna rzecz. (na 600 też jest z tego co pamiętam). Po nagraniu materiału w formacie jakim napisał Bunch, wrzuć klipy do Vegasa nałóż efekty (levels, curves, color correction, sharpen) i wyrenderuj - myślę, że Sony AVC będzie najlepszym wyborem ;) Jeżeli chodzi o płytką głębie ostrości, to przy przysłonie min. 3.5 nie będzie nie wiadomo jak świetnego efektu, ale pamiętaj, żeby kręcić obiekt z bliskiej odległości lub na dużym przybliżeniu
Odpowiedz
Tutaj kłania się technika filmowania, wiedza o fotografii, obiektywach a nie wiedza z zakresu obsługi filtrów i efektów video.
Odpowiedz
I tu się mylisz Bunch. Owszem, wiedza jest potrzebna, jak najbardziej, ale "goły" obraz z kamery nie dorówna temu na który nałożysz filtry. W zasadzie to opieram się tu na obrazie z lustrzanek, nie wiem jak sprawa ma się do profesjonalnych kamer, nigdy takich nie używałem, ale podejrzewam, że skoro istnieje ktoś taki jak kolorysta, to wygląda to podobnie ;)
Odpowiedz
Dobra dobra. To nakręć coś w plenerze i nakręć potem coś w piwnicy, i do tego kręconego w piwnicy nałóż efekty. Ciekawe czy wtedy obraz z efektami z piwnicy pobije surowy obraz z pleneru.
Odpowiedz
Aj Bunch Bunch nie zrozumieliśmy się. Miałem an myśli porównanie dwóch tych samych klipów z efektami i bez...
Odpowiedz
Pamiętaj, że jak instalujesz Magic Lantern to przy gwarantowaniu aparatu możesz mieć problem (jeśli nie wrócisz oryginalnego oprogramowania)
Odpowiedz
No wiesz, tam lekko kontrast, tam odszumianie, tam balans bieli itd i obraz staje się jeszcze lepszy :]

Ot korzystając z okazji, taki przykład ode mnie:

Edit: A nie, jednak nie dam. W projekcie ostatnie zmiany miałem zapisane bazując na "sklejkach". Które wywala się po finalnym renderingu, wiec nie mam jak przywrócić klpów do projektu by porównać.
A czemu tak musiałem zrobić? Bo Vegas nie chciał wyrenderować całego klipu jak należy. Musiałem więc robić kilka krótkich renderów (po odszumianiu), potem kilka krótkich renderów (po korekcji barwnej) i dopiero przeciągać na timeline pod kolejny efekt do dodania. I wtedy się renderowało.
Odpowiedz