Jak działa pre-rendering
witam, w avid studio jest fajna opcja, otóż po nałożeniu paru efektów na urywek film, ten renderuje się w locie po czym łatwiejszy jest rendering całego filmu, czy w vegasie istnieje podobna opcja? próbowałem shift plus M, natomiast przy zapisie całego filmu vegas i tak renderuje od początku niby pre renderowane fragmenty, nawet jak dam ten sam typ wideo przy renderigu, jak to działa?
Odpowiedz
Jeśli zastosujesz format który vegas obsługuje z opcją NoRecompressing, to nie będzie przeliczał na nowo, tylko skopiuje ten fragment.
Oczywiście parametry jak i kodek musi być ten sam.
Jest tylko kilka formatów obsługujących No Recompressing (dokładnie opisane w pliku pomocy [F1]).

Oczywiście prerender - jak na pewno zauważyłeś, jest symbolizowany linią nad timeline. Przy dłuższych prerenderach, program sam sobie go podzieli na kilka mniejszych. Prerenderowane pliki będą istniały do momentu ingerencji w kadr w tym miejscu.
Odpowiedz
dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście tak to działa i jest to dla mnie super nowina, pomyliłem po prostu formaty
Odpowiedz
Cytat:Prerenderowane pliki będą istniały do momentu ingerencji w kadr w tym miejscu.
A u mnie tak nie ma. Mogę sobie "polepszyć ogląd klipu" w danym miejscu, w zależności od jego skomplikowania. Ale nie mogę wrócić do niego za 30 minut i odtworzyć ponownie bez ścinek.

I w Vegasie SHIFT + B się "prerenderuje".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
NIe zrozumiałeś tego co napisałem.
Prerendering robi chwilowy render wybranego fragmentu - więc możesz przeglądać w ustawieniach Best (full) bez ścinek. Ale jak dalej sobie dłubiesz w vegasie, to prawdopodobnie coś zmieniasz w całym tracku, albo w miejscu, gdzie prerendering był wykonany - więc trzeba zrobić prerender ponownie.
Zresztą, dopóki masz tę niebieską kreskę nad timeline (symboliczne zaznaczenie obszaru prerender) - to prerender działa. W momencie jak zniknie (a nie dzieje się to bez przyczyny) - to prerenderu już nie ma.
U mnie nawet jak otwieram projekt sprzed dwóch miesięcy, to mam dalej prerendery.

Rozumiesz co to jest ingerencja w kadr?
Może nakładasz efekt na cały film (w oknie podglądu)... jest wiele opcji, które mogą usunąć prerendery. Ale na pewno nie jest tak jak piszesz, że po 30minutach znikają. Same nigdy mi nie uciekły.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości