Renderowanie formatu HDV FullHD 50i
Witam wszystkich, mam następujący problem:
Posiadam pliki wejściowe w formacie HDV 1920x1080 50i. Przy próbie renderowania tego materiału do formatu HDV w HD czy też FullHD obraz zaczyna "gubić" na krótkie okresy nałożone efekty, traci kolory, usuwa się efekt cookie cutter etc.

W preferencjach projektu ustawiłem opcję:
HDV 1080-50i (1440x1080; 25,000 fps)

natomiast przy renderze w wersji Vegas Pro 11.0 wybieram HDV 1080-50i z uwagi na to że przeczytałem gdzieś aby renderować pliki do formatu wyjściowego (dodam że projekt jest dość skomplikowany)

I tutaj moje pytanie jak dobrze ustawić te opcję aby obraz w pełni normalnie się renderował? W załączniku ustawienia projektu oraz ustawienia renderu.

Dodam że przy renderze do mp4 wszystko jest ok.
Proszę o wyrozumiałość, dzięki za poświęcony czas.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dlaczego skoro źródło masz 1920x1080 50i ustawiasz projekt na 1440x1080?

Rozumiesz w ogóle jak to działa?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
obawiam się że nie do końca chociaż czytałem parę postów, chodzi tutaj o interpolację tak? czyli uzyskanie rozdzielczości 1920x1080 z rozdziałki 1440x1080 poprzez odpowiednie "klonowanie" pixeli ?

w ustawieniach presetowych projektu nie ma typu HDV 1920x1080 a jest tylko 1440x1080, po ręcznej zmianie tego parametru problem z gasnącymi efektami nie znika
Odpowiedz
Nie. Ani interpolowanie, ani klonowanie.
HD 1920x1080 ma kwadratowe pixele, a HDV 1440x1080 - prostokątne.
Odpowiedz
a jak ustawić projekt w przypadku plików fullhd mp4? w właściwościach pliku pisze że to mp4 a w programie w preporties że AVC i jak zrenderuje film bez względu na ustawienia "resample" w krawędziach na na których np. postać się rusza robią się schodki
Odpowiedz
W właściwościach projektu nie ustawiasz kodeka, więc nie ma tam do ustawienia AVC,.
Dostosowanie projektu robisz za pomocą "MatchMedia", a w VP12 - automatycznie, zatwierdzając komunikat Vegasowy (propozycja dostosowania projektu do plików).

Podczas renderowania wybierasz dopiero kodek. Ale o tym już było wiele razy, poza tym w tym temacie jest pytanie o co innego (HDV do FullHD).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości