Barbazza Garden Center
Witam jest to mój pierwszy filmik lustrem,kolega poprosił żebym nagrał krótki filmik który będzie umieszczony na stronie ich sklepu,zgodziłem się nie odplatanie ponieważ wiem ze dużo jeszcze muszę się nauczyć, to był taki test na moje umiejętności.Proszę o ocenę co źle a co możne być nad czym jeszcze popracować a co zmienić.
Canon 60d+sigma 10.20f3.5+canon 50f1.8+glidecam hd 2000
Odpowiedz
Rozumiem, że ten film to forma spotu, reklamy? Tak więc na końcu powinieneś podać adres, jakikolwiek kontakt. Powiedzmy, że przekonałeś mnie spotem do zakupów jednak, nie wiem nic gdzie mam się udać. To po pierwsze. Po drugie, jeżeli nie ma lektora przydałyby się napisy, abym wiedział co dokładnie to przedsiębiorstwo oferuje. Same ujęcia kwiatków to nie wszystko. Ponadto to spot o "kwiatach" więc powinieneś podkręcić kolorki. W ogóle robiłeś korekcję barw? Miałeś pole do popisu. Ujęcia niezbyt mi się podobały. Ułożyłbym jakąś fabułę, pomyślał nad sekwencją ujęć. Zastosował jakieś ładniejsze kadry, nieco więcej detali. Skróciłbym także klip do powiedzmy minuty, max półtorej. Muzyka ok, ładna. Nie ma szału ale człowiek uczy się z każdym swoim nowym filmem więc życzę powodzenia.
Odpowiedz
To nie jest jeszcze tak do końca skończony spot końcowe napisy będą adres strona www itp, fakt opisu brak lektora nie będzie dodam tekst z opisem co oferuje sklep,.
Odpowiedz
Ogólnie na plus. Ujęcie w 0:57 bardzo mi sie podoba, mogłeś więcej takich zrobić. Brakuje mi tu zdecydowanie jednej rzeczy - ostrość. Tak jak napisał nozownik, więcej szczegołów i robić je na zasadzie dany element (listek, kwiatek) ostry, reszta rozmazana + korekcja kolorów zrobiłby bardzo dobry efekt w tym wypadku, poprostu skoro kwiatki to powinno być kolorowo i "plastycznie".
Odpowiedz
Chodzi ci o ujecie z glidecama?niestety mam go od niedawna i jeszcze nie bardzo mi wychodzi spacer z nim,to było jedno z najlepszych ujęć jakie udało mi się wykonać.A co do ostrości niestety jak na razie podła szklarnia (sigma+canon 50) jestem dopiero na etapie kompletowania zestawu szkieł, ale niestety ceny zaporowe.
Odpowiedz
Nie tyle chodziło mi o opis, co np. o jednowyrazowe lub kilkuwyrazowe słowa opisujące ofertę. Powiedzmy na topie są chryzantemy złociste więc piszesz "bogata oferta chryzantem" czy jakoś inaczej byle chwytliwie i oczywiście pokazujesz te chryzantemy. Napisy powinny być wcześniej zaplanowane, teraz będziesz musiał je dobrze wpasować a gdybyś miał zarys scenariusza wtedy byś mógł wszystke napisy ładnie skomponować aby miały jakąś ramę nazwijmy to fabularną. Takie poprawianie jest najgorsze i marnujemy wtedy czas. Powinno się najpierw zaplanować co chcemy w klipie i dopiero go montować.
Odpowiedz
Jak na krótki filmik jest trochę długi i szczerze mówiąc przynudza. Zamiast stosować zmiany planów panoramujesz non stop. Muzyka ma się nijak do obrazu, bardziej pasuje do reklamy samochodu, tu jest jak natrętna brzęcząca mucha.
Bardzo mało tam ludzi. Ogrodnictwo bazuje na emocjach, to nie market budowlany, powinieneś poprosić kolegę, by załoga krzątała sie przy tych rośnikach, poprawiała ustawienia doniczek, pomagała pakować drzewko na przyczepę itd. Nawet poprosić jakieś znajome laski i im czapeczki z logo ubrać.
No i - nie wiem, czy spieprzyłeś podczas zdjęć, czy podczas postprodukcji, ale zdjęcia są prześwietlone i totalnie bez atmosfery. Pobaw się chociaż levelami, podbij zielenie i czerwienie, albo jakiś Magic Bullet... W każdym razie podrasuj to.
Nie wiem czy ja mam takie wrażenie, ale jakoś strasznie rozmywa się obraz jak np. idziesz z glidecamem (i idziesz moim zdaniem za szybko, takie ujęcie wg mnie nie pasuje do takiej zajawki).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Popracuje nad błędami bo mam świadomość ze jest ich sporo,i zapuszczę poprawiona wersje
Odpowiedz
Poprawiona finalna wersja zmieniłem czcionkę wywaliłem cześć przepalonych ujęć,wstawiłem łagodniejszą muzę,myślę ze teraz jest o wiele lepiej.
Odpowiedz
O wiele lepsze niż poprzednie. Tam kamera szalała tutaj statycznie. Muzyka jest ok, nie mam zastrzeżeń. Napisy, zwłaszcza tytuł ładnie zrobione ale... 1/6 Twojego filmu to nawet nie intro a perfidna reklama "ProVision Studio". Tak jakby przez pierwsze 15 minut filmu kinowego szły reklamy 20th Century Fox... Ponadto mało detali, ale może nie miałeś wystarczającej ilości ujęć. Napisy w trakcie filmu trochę za duże. No i końcówka... zakończyłbym na jakimś ładnym kwiatku albo ogólnym ujęciu całej kwiaciarni. I wtedy dał napisy końcowe. Wyszło całkiem ładnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości