Dźwięk jak zza ściany - jak?
Hej wszystkim,

Dawno się nie odzywałem na tym forum ale postanowiłęm to zmienić i od razu chciałem zadać dość trudne dla mnie pytanie a mianowicie - jak zrobić efekt dźwiękowy jakby coś przytłumionego było za ścianą/drzwiami lub po prostu wyszliśmy z pomieszczenia gdzie była muzyka? Jak to wykonać przy użyciu tego co daje Vegas (12)

Z góry dzięki i czekam na odpowiedzi ;)
Odpowiedz
Zwykły korektor zostaw 900mhz i masz jak z zaściany
Odpowiedz
900 mega hertzów? to chyba usłyszysz telefonię komórkową :)
Odpowiedz
Mi trzeba wytłumiony taki jak zza ściany sąsiedzi puszczają :D
Odpowiedz
kolega wyżej napisał, tylko jednostki pomylił. Chodziło o to, że na equalizerze ucinasz wszystko powyżej 900Hz. Zostaje tylko dół.

Oczywiście zależy, jaki chcesz uzyskać efekt. Bo możesz nawet przyciąć przy 120Hz - jeśli chcesz mieć bardzo stłumione...
Odpowiedz
(10-19-2012, 0:38)mateuszszar napisał(a):  900 mega hertzów? to chyba usłyszysz telefonię komórkową :)

No bo jak za ścianą to tylko przez komórkę. Tak że się czepiasz szczególików :) :)
Odpowiedz
Jak sprawdzę to dam znać czy działą tak jak chciałem :D tylko jak konkretnie ten efekt się nazywa (nakładka) bo jeżeli chodzi o dźwięk za bardzo się tym nie bawiłem :/
Odpowiedz
korektor, equalizer... różne są jego nazwy, a zasada działania taka sama.
Możesz wziąć TrackEQ, który jest standardowo dodawany do każdego tracku.
Bierzesz punkt 4 (najwyższy),
- w pozycji Frequency wpisujesz 120 - 900Hz
- w pozycji Gain ustawiasz -Inf. (minus nieskończoność)
- Rolloff np. 6 - ale to już jak chcesz.
Tak samo musisz wypróbować frequency, przy której częstotliwości będzie Ci pasowało najbardziej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości