[efekt] wkomponowanie obiektu 3d na film
Witam. Chciałbym zrobić takie efekty jak na poniższym filmie:

Co jest potrzebne do zrobienia takiego filmu?

Umiem obsługiwać SV Pro 9 oraz Cinema4D
Odpowiedz
A jak daleko sięga Twoja umiejętność obsługi tych programów? Potrzeba Ci jeszcze jednego elementu - jakieś programu do trackingu 3D.
Kręcisz scenę, przepuszczasz przez tracker. Efekt działania trackera importujesz od softu 3D. Dodajesz obiekty 3D, renderujesz z kanałem alfa albo osobno obraz, osobno maskę, wszystko razem łączysz np. w Vegasie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Do trackingu pobrałem program Boujou (czy jakoś tak), muszę zaeksportować wówczas do C4D i wyrenderować. Jak mogę zrobić żeby zielone tło nie odbijało się od połyskującego obiektu?
Odpowiedz
Ale gdzie, w scenie 3D - jak tak to tam nie jest Ci potrzebne zielone tło? Czy filmowanej kamerą.

Odpowiedz
Zielone tło w 3D które bym musiał wykluczyć w Vegas.
Odpowiedz
Ale po co? W tej chwili większość softu 3D ma możliwość wyrenderowania zarówno obrazu z kanałem alfa, jak i samego kanału alfa jako maski. Więc dodawanie zielonego tła by potem je usuwać jest równie sensowne jak robienie sobie tatuażu przed imprezą by za chwilę usuwać go laserem za ciężkie pieniądze.
Wyrenderuj to jako sekwencje bitmap TGA albo PNG (24 bit) RGB+A, na pewno Cinema coś takiego potrafi. Vegas już sobie te przezroczystość znajdzie o ile dobrze to zrobisz. Możesz też próbować od razu avi ale mało który codec obsługuje kanał alfa.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości