Wolniejsze renderowanie
Witam. To mój pierwszy post na tym forum, choć z samym Vegasem jestem od bardzo dawna (jeszcze za czasów Sonic Foundry i Vegasa chyba 2.0, kawał czasu, dobre 10 lat:)
Ostatnio zmieniłem wersję Vegasa z 10 na 11 i odnoszę wrażenie, że rendering ogólnie jest wolniejszy. Korzystam głównie z mpeg2, mp4 i mxf. Podczas renderowania procek nie podchodzi pod 100% a oscyluje przy 50-60%. Jeśli chodzi o sprzęt to nie jest zły (rewelacji też nie ma) jednak nie zmieniałem go w trakcie przesiadki z 10 na 11.
Co może być tego przyczyną? Przejrzałem wstępnie forum i tam pisza ludzie o zacinkach podczas renderowania czy innych historiach (kiedyś takie coś mi się robiło chyba przy 9). Po prostu to się dzieje wolniej. Nie korzystam ze wspomagania GPU (zresztą akurat w opcjach renderowania do mpg nie widze możliwości jej włączenia, mam wyłącznie OFF). Notabene - podczas renderowania do mp4 mam możliwość włączenia renderowania przez GPU i leci szybciej, za to jakość jest dużo gorsza.
Sprzęt:
Intel Xeon X3430 3.01GHz 64bity
12GB Ram
nvidia 9800gt
Seven x64
Czy możliwość pisania postów w dziale 'renderowanie' to jakiś zaszczyt, na podstawie liczby postów itp? Czy tylko dla wybranych? Zapostowałbym tam, ale nie mam uprawnień.
Odpowiedz
(10-18-2012, 16:14)mav napisał(a):  ...Czy tylko dla wybranych? Zapostowałbym tam, ale nie mam uprawnień.

Tylko dla wybranych niestety, albo i stety. Bo tak, to jest porządek.
Ale żeby znaleźć się w gronie tych "wybranych" wcale nie trzeba wiele zrobić. Przeczytać regulamin ;) - czego jak widać nie zrobiłeś ;)

Wspomaganie GPU nie powinno wpływać na jakość renderu, jedynie na szybkość (chyba, że masz kartę, która ma problemy przy wspomaganiu liczenia... albo problem z sterownikami karty).
Odpowiedz
Ok, na temat nieprzeczytania regulaminu spuśćmy zasłonę milczenia ;) raczej staram się nie podpadać, w jakiś sposób netykietę przestrzegać i zakładam, że na początek to wystarcza. Jeśli się "zżywam" z jakąś społecznością (a przede wszystkim mam na to czas) to wtedy przychodzi czas na detale. Pytań w stylu "jaki to efekt" zadawć nie zamierzam ;)
Jednak problem z wolnym renderowaniem mnie dotyka i niespecjalnie wiem co może na niego wpływać..
Odpowiedz
Trochę dziwi mnie "wolne renderowania".
Nie przypominam sobie, żeby któraś wersja jedenastki miała problem z prędkością renderowania, jednak najlepiej zainstalować najnowszą (poprawioną) wersję. Obecnie są to buildy 700 (32bitowy) oraz 701 (64bitowy).

U mnie na quadzie (q8400) renderowania idzie całkiem dobrze, nawet przy wyłączonym GPU. Wiadomo - dupy nie urywa, ale na pewno nie renderuje wolniej od VP9 czy też VP10.
Odpowiedz
To pewnie kwestia starej karty. Jak włączam wspomaganie GPU do podglądu to chodzi wolniej niż bez.. Co nie zmienia faktu, że na starszym Vegasie chodziło lepiej..
Odpowiedz
ja również jestem zaskoczony jak słabo SV Vegas wykorzystuje procesor do przeliczania.
Ostatnio renderowałem plik do mpg2 z filtrami Magic Bullet przy obciązeniu procka 25-30%
pff.. po co taki szybki komputer składałem
Odpowiedz
(10-21-2012, 14:23)YaHoo napisał(a):  ja również jestem zaskoczony jak słabo SV Vegas wykorzystuje procesor do przeliczania.
Ostatnio renderowałem plik do mpg2 z filtrami Magic Bullet przy obciązeniu procka 25-30%
pff.. po co taki szybki komputer składałem
Nie miej pretensji do vegasa tylko do Magic Bullets
Odpowiedz
Jeśli chodzi o mój problem, to jedyny plugin jaki wrzucam to "Color curves".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości