zrenderowany mp4 nie otwiera się (3GB wagi)
Witam wszystkich,

Zrenderowałem filmik trwający godzinę i 15 minut do mp4 (sony avc, 1280x720 i 25fps, bitrate ustawiony na 5 000 000). Zajmuje on 3GB, ale za nic nie da się otworzyć żadnym programem. Podczas renderowania Vegas nie wywala żadnych błędów, fragmenty trwające jakieś 30 minut bezproblemowo renderuje do plików o wadze ok. 1.3GB, które otwierają się normalnie bez problemów.

Ten sam plik renderowałem do avi z xvid mpeg4 i poszło bez problemów - filmik zrenderował się i mogę go otworzyć w każdym playerze. MP4 natomiast nie działa. Wrzucenie takiego wyrenderowanego przez vegas pliku z powrotem do vegasa (tak z ciekawości czy chociaż on go wczyta) nie przynosi oczekiwanych rezultatów - vegas go nie potrafi otworzyć.

Z tego co szukałem to mp4 nie ma jakichś ograniczeń co do wielkości pliku (a już na pewno nie jest to 3 GB). Pytanie czy miał ktoś podobny problem? Szukajka niestety nie pozwala na wyszukanie frazy 'mp4' bo wymaga minimum 4 znaków więc mogłem tego po prostu nie znaleźć jeśli wpisałem nie to zapytanie a problem był już tutaj opisany.

Mam 3GB ramu, ale wątpię, by akurat to było przyczyną. Dysk sformatowany do NTFS oczywiście.
Odpowiedz
Te , "mysza" , podaj wiecej szczegółów, jaki vegas, dokładnie parametry renderowania i plików źródłowych, bo innaczej to zaraz zjadą Cię tutaj jak szeregowca.
Odpowiedz
(10-18-2012, 14:53)Art-BI napisał(a):  ...bo innaczej to zaraz zjadą Cię...
Nie martw się. Takie rzeczy zarezerwowane tylko dla "wybranych" ;)
Odpowiedz
O ile to pomoże:
vegas 9 platinium, ustawienia takie same jak tutaj:
http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/
pliki źródłowe - 3 sztuki mp4 w identycznym formacie jak renderowana całość + napisy końcowe (text media)

Wszystkie cudne przejścia i efekty były zrobione przy renderowaniu tych trzech mp4 wcześniejszych - teraz je chcę jedynie połączyć w całość do jednego pliku i ni-hu-hu nie idzie tego zrobić. Errorów brak. Render do avi xvid mpeg4 działa ok.

Całego filmu nie stworzyłem w jednym pliku bo komp nie dawał sobie z tym rady i musiałem go podzielić na kilka części po czym chciałem je potem tylko skleić w całość - co o dziwo jest u mnie możliwe przy wykorzystaniu xvid'a a nie działa dla mp4.
Odpowiedz
a jaki masz komputer?
Odpowiedz
Pewnie przy 2GB ramu próbuje wypluć 3GB plik i się baaaardzo dziwi, że nie działa. Prosta odpowiedź: dokup RAM.
Mam ten sam problem... Dziel plik na 3 części, wyrenderuj je i wrzuć po kolei na timeline (złóż) i wyrenderuj. To powinno odciążyć zajętość RAMu, zwłaszcza przy zaawansowanych projektach.
Odpowiedz
ramu mam akurat 3GB. W poprzednim poście pisałem, że wyrenderowałem sobie poprawnie 3 pliki i to z nich składam potem pełną wersję - co działa dobrze ale nie dla formatu mp4. Btw vegas renderuje mi poprawnie mpeg2 dla dvd, które zajmowało prawie 5GB i problemów nie było.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu było jak narazie narazie totalne olanie vegasa i połączenie tych trzech mp4 innym oprogramowaniem, a sprawa dlaczego vegas nie daje sobie rady pozostaje nierozwiązana. Tak czy siak poradziłem sobie odpuszczając robienie tego w vegasie ;)
Odpowiedz
mpeg2 dla DVD to co innego niż mp4. Spróbuj otworzyć w Vegasie bez ścinek jakikolwiek dłuższy film mp4 w h.264...
Odpowiedz