Jak zrobić przyspieszenia, tak jak na przedstawionym filmiku.
Witam, jestem nowy na forum. Ogarniam już podstawy Sony Vegas'a.
Mam pytanko, jak można wykonać takie przyspieszenie jak na filmiku w sek 0:21.
Dziękuje z góry za pomoc

Pozdrawiam,
Z Dumą Reprezentuj Swoje Miasto
Odpowiedz
Pomocna będzie Ci znajomość krzywej velocity (dla video).
Wszelkie instrukcje stosowania oraz opis znajdziesz w pliku pomocy [F1] (bez sensu, żebym przepisywał).
Przyspieszenia można również dokonać "ściskając" event z wciśniętym klawiszem Ctrl, albo wpisując odpowiednią wertość prędkości odtwarzania w właściwościach eventu: Properties > Playback rate.

Przy zabawach z prędkością odtwarzania klipów, dobrze zapoznać się z funkcjonowaniem opcji "disable resample"... o którym sporo na forum informacji, jak również w pliku pomocy.
Do dzieła.
Odpowiedz
tylko to "ściskanie" nie wygląda tak efektywnie jak na filmiku
Odpowiedz
Nie otwierałem linku...
Jeśli przyspieszenie jest płynne - to tylko krzywa velocity.
Jeśli nagłe (przeskok z prędkości 1 do innej - wyższej lub niższej) - to można za pomocą "ściśnięcia" (dzielisz klip w miescu, gdzie ma się rozpocząć przyspieszenie, a następnie - w miejscu, gdzie ma się skończyć inna prędkość; następnie ściskasz z ctrl ten środkowy fragment).

z tego co widzę, w linku jest przyspieszenie "nagłe", a nie stopniowe, więc spokojnie "ściśnięciem" to zrobisz.
Odpowiedz
To wszystko wiem, tylko na tym filmiku to ładnie wygląda,a u mnie trochę inaczej, może mi się wydaje :)
Odpowiedz
Po pierwsze - może tobie się wydaje...
Po drugie - masz dokładnie takie same pliki źródłowe jak na załączonym linku?
Po trzecie - cholera wie, jak w ogóle masz ustawiony projekt, czy zgodnie z plikami wejściowymi i czy Twoja rzekoma znajomość, określona przez Ciebie - "ogarnianiem", jest równoważna z podstawową znajomością programu?
Po czwarte - nie wiemy nic o ustawieniach podglądu, oraz tego, jak radzi sobie Twój komputer z płynnym wyświetlaniem podglądu...

Sam widzisz, że nie jest to takie "hop - siup"...
A informacje przekazane przez Ciebie, to jedynie - "jak zwolnić... u mnie nie wygląda tak, jak w linku"...

Może jakieś linki do Twojego przykładu?
A może screeny?
Co oznacza "inaczej"?
Odpowiedz
Wszystko już ogarnąłem dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz