Problem z renderingiem-brak kodeka
Witam wszystkich. Jako że jestem nowy to od razu mam pewne pytanie:p
Otóż używam Vagasa od jakiegoś czasu i do tej pory filmy renderowałem filmy do mpg (m2t) i potem przekonwertowywałem je na xvida. Wszystko było ok, brak przeplotu, jakość w miarę zadowalająca lecz niedawno przeczytałem na tym forum że lepszym sposobem jest rendering do avi z kodekiem xvid od razu. Niestety po wybraniu formatu avi przychodzi pora na wybranie kodeka. I tu pojawia się problem bo w dostępnych nie mam żadnego xvida/dvixa. Od dłuższego czasu używam kodeków fdd i wszystko działa jak powinno. Skoro fdd ma w sobie xvida i odtwarza w playerze filmy z tym kodekiem to dlaczego nie mam go do wyboru podczas renderowania. Wchodząc we właściwości fdd mam do wyboru kilka kodeków z czego znam tylko mjpg. Liczę na pomoc. Pozdrawiam!
Odpowiedz
A zainstalowałeś kodeki (w pełnych wersjach oczywiście, oraz dla wersji 64bitowego systemu i Vegasa - 64bitowe kodeki?).
DivX jest płatny, więc jeśli chcesz, możesz kupić, i zainstalować...
Xvid - jest darmowy. Wystarczy pobrać pełną instalkę ze strony http://www.xvid.org

http://www.xvid.org/Downloads.15.0.html
Odpowiedz
Ok, zainstalowałem i mam tego xvida w vegasie. Wielkie dzięki:)
Teraz pozostaje tylko kwestia poszczególnych opcji, bitrate itp. Jak sam nie dojdę do tego, odezwę się;)

Ok, zainstalowałem i mam tego xvida w vegasie. Wielkie dzięki:)
Teraz pozostaje tylko kwestia poszczególnych opcji, bitrate itp. Jak sam nie dojdę do tego, odezwę się;)
Odpowiedz