Authoring DVD-AVCHD
Czy, któryś z szanownych forumowiczów może mi pomóc w sprawie Authorningu płyty DVD-AVCHD, otóż mam projekt w Vegas 12, wyrenderowany został poprzez codec Sony AVC, samo wideo, oraz ac3 samo audio stere. Materiał ma 20 min, więc chciałem go zmieścić na płytę DVD w formacie AVCHD, W DVD Architect 5.2 stworzyłem projekt typ Bluray Disc rozmiar płyty na 4.7, rendering przeszedł bez większych problemów utworzył się plik ISO, który pózniej wypaliłem na DVD.
Problem jest z odtwarzaniem, w Playstation 3 płyta widoczna jest jako płyta z danymi można nawigować po katalogach i odpalić film, ale niestety bez menu (menu jest traktowane jako osobny film nie można po nim nawigować). Natomiast wkładając go do kina domowego Sony BDV-N790, wyskoczył mi komunikat, że płyta nie jest obsługiwana, odtwarzacze bluray Sony dawały z nią radę. Moje pytanie czy jest jakiś magiczny sposób aby płyta w formacie DVD-Avchd z architekta była traktowana jako normalna kompilacja z menu przez wszystkie odtwarzacze?
Płyty DVD-AVCHD nagrywane z programu dołączonego do kamer Sony razem z menu są dobrze rozpoznawane przez odtwarzacze i PS3, tylko den DVD Architect jakoś dziwnie działa, czy komuś udało się to obejść?
Odpowiedz
A czy myślisz że kupisz maluch, zamontujesz kierownicę od mercedesa i będziesz miał merca? Najpierw poczytaj co można zrobić w architekcie i później, poczytaj w google o specyfikacjach dvd, blu ray i avchd. I będziesz miał odpowiedź co wypaliłeś i na czym. Czyli w skrócie dane na nośniku dvd.
Odpowiedz
Ja z pod Sony Vegas 11 i DVD Architect'a utworzyłem obraz najzwyklejszego BD, wypaliłem go na DVD i w odtwarzaczu LG BD660 pięknie odtwarza ;)
U znajomego chyba nie chciało odtwarzać takiej płytki, ale nie wiem jaki miał odtwarzacz, wiem tylko na pewno że BD.

Może nie jest to AVCHD, ale czasem dobrze działa :]
Odpowiedz
(10-05-2012, 20:08)DeZee napisał(a):  Ja z pod Sony Vegas 11 i DVD Architect'a utworzyłem obraz najzwyklejszego BD, wypaliłem go na DVD i w odtwarzaczu LG BD660 pięknie odtwarza ;)
U znajomego chyba nie chciało odtwarzać takiej płytki, ale nie wiem jaki miał odtwarzacz, wiem tylko na pewno że BD.

Może nie jest to AVCHD, ale czasem dobrze działa :]

Bo ten odtwarzacz (sam go mam ) łyka wszystko, nawet płyty chodnikowe, a niestety PS 3 trzyma się ściśle standardowych formatów i koniec.
Odpowiedz
(10-05-2012, 20:11)walerka napisał(a):  Bo ten odtwarzacz (sam go mam ) łyka wszystko, nawet płyty chodnikowe

No prawie wszystko :P Gołego strumienia AVC z PenDrive'a nie łyknął :P
Odpowiedz
Rozumiem, rozumiem, ale jak sie ma do tego, że głupi program Pmb dodawany do kamer sony wypala płytke bez zajząknięcia na dvd i odtwarzacze to widzą jako płytę avchd a nie z danymi?
Odpowiedz
Trzeba być na bieżąco ze statystykami używalności sprzętu, (porównywalnie jak ze stroną www i przeglądarkami) wieksza cześć społeczeństwa nie ma pojecia o blue ray', a o posiadaniu odtwarzacza możne pomarzyć. Fajńie, że można stworzyć i zapisać film w postaci fullHD ale pytanie dla kogo robimy film? Jeżeli dla siebie to ok! jeżeli na użytek społeczny nie komplikujmy sobie życia. Nagrywajmy i zapisujmy w standardach. Każda kompresja i zmiana formatu niszczy jakość oryginału.
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
(10-05-2012, 21:24)lu3k napisał(a):  Rozumiem, rozumiem, ale jak sie ma do tego, że głupi program Pmb dodawany do kamer sony wypala płytke bez zajząknięcia na dvd i odtwarzacze to widzą jako płytę avchd a nie z danymi?
Bo architekt nie jest głupi i wypala w standardzie dvd i bluray, a nie w jakiejś chybrydzie która nie ma standardu.
Odpowiedz
Ad Marcin_open,
Otóż pracując w sklepie z elektronikom użytkową, znam tendencje rynkowe i oświadczam Ci, że od jakiś 3 lat na 30 odtwarzaczy Blu-ray sprzedaje się jeden DVD. Naturalnym wymogiem jest tworzenie płyt w standardzie HD, nie mówiąc już o tym, że obecnie ludzi z kineskopem, którzy płacą za tworze.nie filmów, możesz na palcach policzyć.

Ad Walerka,
Jak pamiętam początki HD w użyciu domowym to właśnie format AVCHD został stworzony po to by móc nagrywać materiał HD na nośnikach cyfrowych (płyta, pamięć, HDD) w kamerach konsumenckich i zrezygnować z taśm HDV, które nie zapisywały nic ponad 1440x1080 w 50i w archaicznym już mpeg2 i wymagały przechwytywania w czasie 1:1 przy godzinie średniej jakości materiału zajmującej 13GB . Pierwsze aplikacje standardu AVCHD w kamerach konsumenckich były właśnie w urządzeniach z płytą DVD. Później dopiero przyszły urządzenia z HDD czy kartami pamięci jakie używamy teraz. Więc nie pisz mi, że AVCHD na DVD to jakaś dziwna hybryda jeżeli od tego się wszystko zaczęło, dlaczego kamery mają możliwość wypalania właśnie takich płyt podłączając do nich bezpośrednio nagrywarkę DVD. Jeżeli dobrze pamiętam to nawet badziewny Pinnacle 11 nagrywał płyty DVD AVCHD, które odtwarzane były bez zająknięcia przez urządzenia.
Odpowiedz
"Ludzie, jedzcie gówna, miliony much nie mogą się mylić!". Rynek stara się sprzedać jak najwięcej i dać ludziom choćby namiastkę luksusu. Ja cały czas słyszę opinie kolegów z pracy, którzy nie rozumieją po co ludzie kupują kamerę za 2000 zł czy więcej, skoro ich aparat za 300 zł też kręci HD które zajebiście wyglądają na ich full hd lcd za 1200 zł.
Jak powiedział walerka - AVCHD na DVD, czyli BD9 i BD5 promowane jako "wyrób czekoladopodobny" przez Warnera NIGDY nie doczekały się oficjalnego standardu przemysłowego. Wiele odtwarzaczy go czyta, ale znajdzie mi jakiegoś producenta, który to GWARANTUJE.
Jakby w tej chwili miał wybierać medium do dystrybucji to wybrałbym certyfikowanego DivX/Matroske.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz