Dymki tekstowe
Witam. Mam pytanie w jaki sposób można do filmu dodać chmurki z tekstem przy postaciach tak jak np w komiksach?
Odpowiedz
Zrób dymki w programie graficznym, z kanałem alpha (przezroczystością), zapisz jako PNG lub PSD - wrzuć na track wyżej (ponad film). Za pomocą Pan/Crop dopasuj wielkość oraz pozycję. Text możesz dodać w Vegasie, jak również w programie graficznym (przy większej ilości tekstu, łatwiej zrobić jedną chmurkę w programie graficznym, a kolejne teksty w vegasie).

Jeśli chcesz, aby chmurka się przemieszczała razem z tłem, to albo musisz użyć klatek kluczowych, albo trackingu (którego vegas sam nie posiada, dopiero po zainstalowaniu wtyczek Boris...).
Odpowiedz
Tracking w Vegasie jest, ale ręczny. Tzn. żeby przemieszczać chmurkę na danym tle zgodnie z ruchem obiektów trzeba by po prostu wybierać dane klatki lub grupy klatek i odpowiednio na nich ustawiać kolejno położenie dymka. Tutaj, przyznam szczerze, bardziej przydatny jest ręczny niż automatyczny Motion Tracking.

Jak chcesz to mogę Ci podrzucić kilka wzorów dymków z GIMPa, które sobie odpowiednio w TM ustawisz/zmniejszysz itd...
Odpowiedz
Ja na płytce z Vegasem 11 Plantinum miałem dymki, więc jeśli masz płytkę to przeszukaj sobie ;P
Odpowiedz
Tak jak pisze Mateusz. Zrób sobie w innym programie niż Vegas taki dymek graficznie. Tutaj z pomocą przyjdą Ci umiejętności właśnie związane z grafiką a nie montażem. I potem wsadź do programu już gotowe.
Pamiętaj o przeźroczystości tła. Pliki w formacie PNG ją zachowują.

Ja już kiedyś zrobiłem to w ten sposób (efekt):

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości