Montaż z KLIMATEM do oceny :)
Zrobiłem nowy filmik ale teraz zadbałem bardziej o klimat, proszę o ocenę :)

Odpowiedz
Hmm a gdzie ten obiecany klimat? A, kamerę miałeś uszkodzoną czy jakieś kompendium założyłeś że taką ohydną winietę zrobiło?
Film - ot, ktoś skacze po mieście po murkach, można by to było zmontować w losowo wybranej kolejności, trafiły się tam tez trzy ujęcia z innej bajki tak na oko, ale może nie zwróciłem uwagi - 2x zabytek i raz straż pożarna.
Jaki jest sens kręcenia takich rzeczy? Bo chyba nie pokazanie umiejętności freerunnera - jeśli taki był zamiar, to Ci nie wyszło.
Jedynie kolory w paru miejscach mi się podobały, ale trudno mi ocenić czy to Twoja praca i świadome operowanie barwą, czy Magic Bullet albo jakiś inny gotowiec.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mi osobiście się niestety nie podobało.No własnie gdzie ten klimat?efix ma racje wineta z d...
generalnie dla mnie to nadal wygląda na niesklejone albo źle zmontowane.
Nie wiem ale czegoś tu brak tego wypełnienia-smaczku.
Ewidentnie widac ze kazde ujecie jest sobie.Nie ma tu spójności.
To tyle.
Odpowiedz
Mi się podoba sam film (ujęcia ciekawe z różnych perspektyw) natomiast muzyka nie. Nie przepadam za tego rodzaju nutami o tekscie nie wspomnę. Jak bym miał ocenić ujęcia to 8/10
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Tak z innej beczki, możesz mi wytłumaczyć sens nazywania utworu (podkładu) - nutą?
To tak, jakby tekst nazywać literą?

Wiem, że tak się teraz mówi, ale jest jakieś logiczne wytłumaczenie?
Odpowiedz
Znudziło mi się w 1:22, sorry.
Odpowiedz
Oglądałem bez muzyki. Film nie jest taki zły w mojej ocenie jak koledzy prawią. Więc się nie załamuj. Z tym klimatem to rozumiem - wyglądam, jest klimatyczne, ale za pomocą filtrów a nie ujęć. Choć tam parę razy celowo włączyłeś do filmu widok jakiegoś monumentalnego budynku.

Mateusz, nie czepiaj się o takie kolokwializmy. To jest tak jakby ubolewać nad faktem, że mówią ludzie "fejs" zamiast "Facebook".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Widzę, że film wywołał falę dyskusji - co już jest swoistym plusem. Z efekciarskiego punktu widzenia jest w filmie kilka momentów, w których widać włożoną pracę i za które należą się słowa uznania (m.in. skok z utrwaleniem jednej klatki). Jednakże istota montażu to nie tylko wizualne efekty ale przede wszystkim właściwe połączenie ujęć nadające nowy sens filmowi. Zwykły widz, który zobaczy ten filmik, jeśli nie para się freeruningiem/parkourem, szybko wyłączy film zauważając, że muzyka opowiada o jednym a wizja o drugim - co prawda na siłę można przypiąć ideę pasji biegania po murach i co za tym idzie obrażać większość widzów przypinając im etykietkę ********* gości, ale moim zdaniem lepiej jest dobierać instrumentalną muzykę do takich produkcji (jednakże tego typu błąd pojawia się też w reklamach telewizyjnych).
Podsumowując - w porównaniu z innymi filmami dostępnymi na youtube - widać duży postęp, jednakże wyważenie kolorystyki, jednakże nałożenie efektów starego/zniszczonego filmu może nadać tylko klimat starego filmu.
Odpowiedz
Dobra nuta - to dobry utwór, tak się mówi jak słusznie zauważyłeś, muzyką filmową nazwać raczej podkładu nie można...
-------------
Mój sprzęt: kamera sony hdr cx570e, statyw 50AV, mikrofon HST1, sony imagination studio 4, komputer: lenovo ideapad y560,procesor i7, 16GB ram,geforce 660MX, win7ultimate 64-bit, Ipad 2
Odpowiedz
Wow, pierwszy raz dostałem tyle odpowiedzi za co dziękuję, postaram się to wykorzystać ;)
Odpowiedz