Renderowanie w Pro 12
Mam pytanie bo troszeczkę jestem za murzynami, jak do tej pory ogarniałem tylko pro 9, nie mając do czynienia z kolejnymi wersjami, teraz czytam, że w 12 jest przyspieszone renderowanie, wiec postanowiłem wypróbować tą wersję, ale jakoś tak szału nie zauważyłem, chyba że coś źle ustawiam, bo tu w ogóle troszeczkę inaczej przynajmniej jak dla mnie to się wszystko robi i jeszcze jakieś dodatkowe codeki trzeba ustawiać. Przypomnę że robię filmy z nagranych przez siebie na kamerę plików i zamieszczam je na swojej stronce internetowej. Dodatkowo te zrobione w vegasie konwertuje takim programem Swish Video3 do pliku FLV, więc taka prośba, jak by mógłby ktoś zerknąć na te screeny i powiedzieć, czy dobrze to ustawiam, bo niby coś wiem, ale są tu tacy są się o niebo znają lepiej. Jak na razie tylko w tych dwóch przypadkach nie miałem problemu z przerobieniem w wspomnianym wcześniej swishu. Przy renderowaniu w Video for Windows, ale format video musiał być: Uncompressed, bo inaczej się później pieprzyło i w wmv V11 - 6 Mbps HD 720-30p. W tym przypadku 6 min film bez udziwnień, oś ze znakiem wodnym, oś z pociętym w kilku miejscach plikiem video i ścieżka dźwiękowa (ok 1 GB przed rend.) i to się renderowało ponad 12 minut, to tak ma być. Po wyszło jakieś 270MB            
Odpowiedz
"Przyspieszenie" polega na tym, że jeśli masz kartę graficzną, która ma odpowiednią wersję CUDA, to część obliczeń jest wykonywana przez GPU, odciążając CPU - co można sprawdzić na stronie sony.

Wejdź w opcje i sprawdź, czy Twoja karta jest widoczna... (ustawienia Vegasa).
Dodatkowo, dopalenie przy renderingu będzie dostępne TYLKO dla niektórych formatów: SonyAVC, MediaConcept AVC... Tam w zakładce video (podczas renderowania) będziesz miał do wyboru: auto, CPU only itd... Sprawdź na tych formatach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości