Czy intro z YT można użyć w filmie DVD ?
Znalazłem intro na YT i chciałbym je użyć na filmie który poleci na DVD.
Nie wiem tylko czy można to zrobić za free..

Opis jest chyba w języku hiszpańskim więc nie pojmuje co tam ma autor do powiedzenia.

Widziałem niektóre z tych template'ów umieszczonych jako free przez innych użytkowników ale nigdy nie korzystałem z tego typu rzeczy i nie wiem czy jeśli ktoś podpisał na YT że za darmo, to można to rzucić na płyty.

Nie chciałbym żeby ktoś mnie potem złapał za rękę..
Odpowiedz
Facet na dzień dobry prawdopodobnie narusza przepisy - pierwszy z brzegu ściągnięty template ma w sobie komercyjny font Trajan Pro i plugin NewBlue Motion Effect. Nie wnikałem skąd ma animowane podkłady.
Ja nie ufam takim produktom. Licencja powinna być jasna. Gdzie, na jakich zasadach wolno używać. Domyślnie zwyczajnie Ci NIE wolno.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A to dobrze wiedzieć, jeśli tak to działa.
Odpowiedz
Temat był wiele razy. Wszystko co Ty zrobisz jak i coś co ktoś zrobi jest od momentu swojego powstania chronione prawem. I bez filozofowania nie można sobie "po prostu" użyć do nazwijmy to - celów publicznych.
Dwa - to, że coś można sobie za darmo obejrzeć i pobrać, nie oznacza, że możesz także za darmo używać! Szczególnie właśnie na serwisach muzycznych to widać - słuchaj sobie do woli, możesz sobie na iPada wgrać i co tam chcesz, ale jakbyś chciał użyć np. w corporate video albo w reklamie, oooo, to już wykasują Cię jak za zboże. Tutaj - nie wiem do czego tych rzeczy używasz, czy robisz na tym kasę czy nie, ale może się zdarzyć, że owszem, autor Ci odpisze "możesz używać", a okaże się, że nie miał praw do tego co Ci daje. Więc dopóki robisz pierdoły na YT w ramach ekspozycji społecznej to chrzanić to, ale jeśli robisz cokolwiek dla kogoś, to przy odrobinie pecha będziesz udowadniał, że nie jesteś wielbłądem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Intro potrzebuję do celów publicznych.
Tak że niepewne tematy odpadają.

Za dużo roboty żeby samemu zrobić dobre intro, za mało płatne zlecenie żeby kupić.
Szukam czegoś prostego, byle bez ognia i błyskawic.
Jakieś namiary na stronę gdzie jest cokolwiek za free bez ściemy ?
Odpowiedz
Może jako tło coś z kanału Beeple?
http://vimeo.com/channels/beeple
Na licencji Creative Commons, tylko nie znalazłem nigdzie sprecyzowania na jakiej dokładnie wersji.
---
Sorki, jedyne co znalazłem w swoich zakładkach...
Odpowiedz