Szybkie pytanie o przeplot
Pytanie z serii tak głupich, że aż mam watpliwości. Zostałem poproszony o nagranie krotkiego klipu z chrztu u dziewczyny w rodzinie. Pomontowałem, wszystko bajer. Jednak klip mam w Full HD 25p, a mam go dać na płycie DVD. Ruzmiem, że przeplotu nie ruszam, zostaje bez? tylko rozdziałka w dół?
Pytam bo przy tworzeniu projektu architecta nie da sie wybrać dla formatu DVD 25p, wszystko z przeplotem, ale to z przeplotem będzie chyba tylko menu a film zostaje taki jak mu wrzuciłem? Proszę o w miarę szybka odpowiedź jak to ugryź, bo chciałbym już to to skończyć i iść sprzątać w garażu:D
Odpowiedz
Możesz wymusić 25p dla DVD - tu nie ma problemu. Tylko nie ma gotowego template ;)
Gorzej z BluRay - gdzie nawet wymusić nie możesz, tylko trzeba przerobić na 50i...

Do downconvertu poszukaj program, który ma lepsze możliwości skalowania niż vegas (coś z Lanczos3 np.).
Na przykład TMPGEnc Video...
Odpowiedz
Nie do końca zrozumiałem twoja odpowiedź. Mam zrobic tak jak napisałem? Video przekonwertować do mniejszej rozdzielczości, ale 25p zostawic i tak to wrzućic do architecta? I co ma do tego wzmianka o BluRay:D

Sciągnąłem sobie własnie tego TMPGEnc, ale wersja trial zostawia wodny napis w pierwszych 10 sekundach filmu. Co zaraz sobie obejde poprzez uprzednie dodanie czarnych klatek, - downconvert - ponowny render w vegasie i usuniecie tych 10 skeund niepotrzebnych. No i porównam co wyszło lepiej, bezpośredni mpg z vegasa, czy liczony 2 razy plik z TMPGEnc.
Odpowiedz
Tak. Zrobić tak, jak napisałeś: przekonwertować rozdzielczość w dół, a klatkaż nie ruszać...
O BluRayu to tylko dopiska, że tam by to nie przeszło (żeby ktoś się nie zasugerował, że w każdym przypadku robi się tak samo...).

Ps. Dlaczego ten z TMPGEnc ma być liczony dwa razy?
Z tego co zrozumiałem, masz plik HD... Więc w Vegasie wrzucasz w nowy projekt i downconvertujesz...
W TMPGEnc dokładnie tak samo.... A "przód" obetniesz choćby w DVDArch...
Odpowiedz
(09-28-2012, 13:11)mateuszszar napisał(a):  W TMPGEnc dokładnie tak samo.... A "przód" obetniesz choćby w DVDArch...
fakt...:D
Człowiek nie lubi prostych rozwiązań, tylko musi być zawsze dookoła:D
Dzieki:)
Odpowiedz