zniekształcony napis po eksporcie do PAL
Wtyczka "Title & Text" - tekst po zrenderowaniu do PAL wyglada fatalnie,
taki ząbkowany trochę.
Próbowałem MPEG2 i MPEG4, ten sam efekt.

Za to w Full HD wychodzi bardzo ładnie.
Ustawienia projektu wtyczki takie jak projektu filmu czyli 1920x1080 29,97 p
Co więc jest nie tak ?

SD

HD https://www.dropbox.com/s/0p48xr018jtp0l...d%202.m2ts

W "Pro Type Titler" nie lepiej to wygląda.
Próbowałem w innym projekcie ale nie pomogło.

Ząbkowanie się trochę zmniejszyło po ustawieniu w projekcie wtyczki 720x576, projekt filmu pozostał full hd progressive,render do mpeg2.
Odpowiedz
Temat "złych" napisów został do zrzygania przerobiony jakiś czas temu podczas dyskusji z Bunchem. Poszukaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ok.
Naszukałem się sporo i nie znalazłem.
Sprawa pilna, jakieś namiary na ten wątek?
Odpowiedz
Nie mogę teraz znaleźć, ale zacznij od reguły - nie używamy wysyconych kolorów. Tu walnąłeś 100% biały tekst na 100% czarne tło. Tego kompresory cholernie nie lubią. Zrób ten napis ciut ciemniejszy a tło ciut jaśniejsze.

Odpowiedz
Mieszanie kolorami nic nie dało.
Wygląda to wciąż trochę jak migajacy przeplot a ustawienia (projekt,wtyczka,render) są progressive.

Jedyną poprawę udało się uzyskać po ustawieniu projektu wtyczki na 720x576.
Odpowiedz
A to jest akceptowalne?

Odpowiedz
Podobne wynik jest u mnie jeśli ustawię wtyczkę na 720x576.
Rewelacja to nie jest ale lepiej zdaje się nie będzie, więc akceptuje.
Tyle że render u mnie jest do Pal "Wide", wiec we wtyczce przestawiam ratio na "Wide" żeby nie było pasów po bokach.
No ale wtedy napis mi się rozciąga i znowu inny kłopot.

Wygląda jakby rozdzielczość w projekcie tekstu winna być taka sama jak render.

Alfa Channel ustawiony na "Premultiplied" - jeśli ma to jakieś znaczenie.
Odpowiedz
Przecież ten render co zrobiłem też jest na "wide". I jakie pasy po bokach?
Kurde, cały problem z użytkownikami jest taki, że zaczynają pracę od dupy strony i bez planu.
Czyli zwykle otwieraja w Vegasie nowy projekt, dodają materiał, napisy, a potem - o ile dobrze pamiętają to ustawiają projekt i renderują.
Gdybyś najpierw zrobił projekt a potem dodawał eventy, generowane media i inne takie nigdzie nie musiałbyś nic przestawiać. Nie robią się żadne pasy i inne cuda. Jeżeli projekt ustawiłeś na PAL Wide i potem dodasz test to on się automagicznie ustawi też na PAL Wide. Ale jak najpierw masz jakieś inne ustawienia projektu a potem zmienisz, to już się nie zmienią ustawienia.
Wracając do projektu - projekt w tym wypadku był właśnie na PAL.

Tu masz to samo ale projekt ustawiony bym na 1920x1080 i potem renderowany do PAL, wydaje mi się, że ciut lepsze:
Z tym zastrzeżeniem, że napis utworzyłem PO ustawieniu projektu.

Odpowiedz
No dobra rozumiem że trzeba nie zaczynać od tyłu.
Dzięki za poświęcony czas.

Tak naprawdę to wszystko było po kolei tylko nie zauważyłem że "rendering quality" jest ustawione na "good".
Zaznaczyłem "best" i otrzymałem podobny do twojego efekt, czyli ok.

Czy tą opcję można sobie "bezkarnie" zmieniać?
Film skończony prawie i dopiero teraz się ogarnąłem..

Tak przy okazji to jeśli film jest zmontowany a było jakieś mieszanie w projekcie to czy sensowne jest utworzenie nowego i skopiowanie tam całości filmu ?
Przed renderem oczywiście.
Odpowiedz
Rendering quality możesz zmieniać w dowolnym momencie, nawet przed renderowaniem... Ta opcja dotyczy renderowania. Najlepiej od razu zmienić na Best, i zaznaczyć, aby każdy nowy projekt miał domyślnie "best".

Mieszanie w projekcie... wszystko zależy...
Bo jeśli tylko montujesz materiał wideo, to nie powinno mieć znaczenia.
Ale jeśli dodajesz jakieś "media generators" albo efekty/przejścia (te, które posiadają ustawienia choćby rozdzielczości itd.), to one przyjmą właściwości które obecnie posiada projekt... więc jeśli pracując zmieniasz parametry projektu na mniejsze (dla płynniejszej pracy) - to później okazuje się, że teksty, które wprowadzałeś, mają niskie parametry, nawet po późniejszej zmianie na HD.

Dlatego najlepiej zaczynać od odpowiedniego ustawienia projektu.
Odpowiedz