"Nowa wersja wydawanych gier i programów" Na nowe systemy?
Witam, moje pytanie może wydać się głupie, ale jestem ciekaw, czy istnieje coś takiego - Mam Windows 7, a dana gra/program były wydane, kiedy go jeszcze nie było, lub zaraz po jego pojawieniu się, więc czy dystrybutorzy, lub inne firmy, robią też wydania na nowe systemy?
Odpowiedz
Pytanie - po co? Jeżeli program/gra chodzi, to się nie wydaje, bo to są koszy i to spore. Jak np. można zarobić, to się wydaje ale tylko np. na wyższy system żeby zlać support niższych.
A skąd pytanie? Rozumiem, że masz starszy program który nie chodzi pod W7? To jeżeli masz W7 Pro lub Ultimatte to w większości przypadków starczy tryb zgodności a jak nie to maszyna wirtualna (XP mode).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki, to jest to :) Ale piszą, że to do oprogramowania biznesowego, a mnie chodzi o grę, zadziała?
Odpowiedz
Różnie, zwykle tak. Aczkolwiek bierz pod uwagę, że masz Windowsa - matkę, w której uruchomiona jest wirtualny komputer na którym jest inny system operacyjny, w tym wypadku XP. Więc wypadałoby mieć nadmiar mocy...
Sprawdź po prostu.

Odpowiedz
Ok, w moim przypadku chcę odpalić HP cz.6 (to znaczy dopiero kupić) a mam już cz. 4 i sprawdzę może na niej? Myślę, że ta sama seria, ten sam producent, więc powinna być pewna zgodność między nimi, aczkolwiek pieron ich tam wie...Więc może znajdę kogoś, kto to ma i pożyczę, lub ściągnę na chwilę.
Odpowiedz
No czekaj, ale pytasz tak prewencyjnie, czy wiesz, że nie chodzi? Od czasu przesiadki na W7 (64bit) trafiły mi się dosłownie dwa programy, które ewidentnie nie lubi się z nowym Windowsem i były to naprawdę stare programy. Po prostu je zlałem.

Odpowiedz
Nie wiem czy chodzi, dlatego chcę się jakoś upewnić, a nie kupować w ciemno. Chcę kupić grę Harry Potter cz. 6, która działa tylko na XP i Vista, na 7 nie, dlatego potrzebuję XP mode. Ale żeby nie kupować w ciemno, wcześniej na XP mode spróbuję odpalić cz. 4 Harry' ego Pottera, zakładając, że jest między nimi pewna zgodność.
Odpowiedz
Hmm jesteś pewien, czytałeś gdzieś że nie chodzi na 7? Wydaje mi się mało prawdopodobne, że program który idzie na Viscie nie ruszy na 7...
Aczkolwiek...
http://answers.microsoft.com/en-us/windo...a969795d65

Głupio zapytam - a nie ma jakiegoś dema albo pirata dla spróbowania?

Odpowiedz
Sprawdzałem na różnych stronach np. http://www.harry-potter.net.pl/Harry-Pot...i1446.html I pisze wyraźnie, że chodzi an 2000/XP/Vista, o 7 nic, czyli nie chodzi. Demo z tego co wiem tak, czy tak działa na 7, muszę poszukać pirata, ale pewnie ciężko będzie znaleźć. Ale co? Zdarza się tak, że niby na danym systemie nie działa, a działa?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości