Film historyczny - Sybirackie losy - prod. FlowKuTyFilm
Chciałem się podzielić tym filmem i ogólnie zapytać jakie jest wasze zdanie na temat tego filmu. Czy warto nagrywać tego typu filmy? Może byście coś zmienili w obróbce? Ogólnie nie uważam się za mega speca od vegasa, ale podstawowe funkcje znam :) W sumie to bawię się już nim od jakichś 4 lat, ale to tylko prywatne produkcje :) Wątpię, że komuś chciałoby się poświecić godzinę czasu, ale w sumie żadnych wielkich efektów w tym filmie nie ma. Początek jedynie jest jakoś obrobiony i te urywki z pytaniami, a reszta to nagranie, jak leciało z małą ilością cięć :) :)

[Obrazek: out.php?i=383347_ssss.jpg]
Odpowiedz
Jest BARDZO ważne, by nagrywać takie filmy, nawet jeśli wydaje się to nudne - dymek na YT jest zbędnym wazeliniarstwem w stosunku do kumpli i asekuranctwem, jakbyś wstydził się swojej pracy.
Nawet jak temat nie jest porywający, to dla kogoś te wspomnienia mogą być bezcenne, także dla historyków. Zawsze byłem uczulony na rożne konkursy tego typu, bo ich rezultaty lądowały ostatecznie na śmietniku czy w magazynie, Internet ma tę przewagę, że wiele rzeczy zaczyna żyć własnym życie i jest szansa, że dotrze do większej ilości osób. Więc warto. A jak nie dla ludzi, to dla tego pana, to, że mógł coś przekazać jest bardzo ważne.
Nie obejrzałem całości, wróciłem późno z pracy ale tak na szybko:
Totalnie skopane, nietrafione i nieprofesjonalne napisy na początku. Temat jest refleksyjny, wspomnieniowy, wymagąjący wiele wyczucia. Te wlatujące napisy i nieśmierletlne "prezentuje" (chwała Bogu nie "presents"...) aż wali. Powinieneś dać prostą, elegancką czcionkę, beż żadnych latajacych animacji. Wystarczyło by delikatne pojawianie się "FlowKutyFilm przedstawia" i potem następny napisy, większy i ładnie skomponowany "Sybirackie losy..." - nie musisz ludzi informować, że to tytuł, każdy się skapnie.
Napisy na mapie - wyglądają strasznie brzydko, trzeba było jest wyświetlić po kolei, niekoniecznie z tak ordynarną obwódką.
Zdjęcia - wypalone światła, wystarczyło po prawej stronie naprzeciwko okna postawić kawałek styropianowej płyty, arkusz bristolu czy coś w tym stylu i odbić światło z okna by rozświetlić twarz kontrą.
"Gadająca głową" jest zawsze nudna. Powinieneś dać znacznie więcej wstawek ze zdjęciami, a nawet bezczelnie wykorzystać oklepany motyw, gdy głos leci z offu, a pan Henryk przechadza się po polu spoglądając na zachodzące słońce.
To tyle tak na szybko.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Duży plus za muzykę, oraz delikatność. Aż z ciekawości zerknąłem ile masz lat. Jestem trochę zaskoczony - 17lat i taka wrażliwość? Myślałem, że w tym wieku to tylko filmiki z gier potraficie zrobić, albo deska/rower i rybie oko lub "kolorki", oraz koniecznie podkład "um-cy-um-cy"...
Z zasady nie oceniam filmików, ale tutaj należy się pochwała za dźwięk.
Odpowiedz
Temat fajny, sam chciałbym znać kogoś, kto mógłby mi tyle opowiedzieć i dał się nakręcić ;)
Ze strony technicznej średnio mi się podoba. Odbicie światła , samo ujęcie, przy stole, w tle staromodna kuchnia - na pewno znalazłoby się lepsze miejsce na kręcenie.
Bohater patrzy w kartkę, ale co gorsza - zerka w kamerę, czego też nie powinno być w reportażu czy przy wywiadzie.
Jednak najgorsze jest to, że za dużo ujęć z panem a za mało czegoś do ilustrowania wypowiedzi. Można było poszperać w internecie i znaleźć wiele zdjęć, ale też archiwalnych materiałów filmowych które dałoby się wpleść w film.
Odpowiedz
wielka wartość historyczna wielki szacun naprawdę świetna robota więcej takich filmików a nie filmów z głupich strzelanek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości