Pamiątka pierwszej komunii Świętej materiał filmowy przegrywany z VHS na DVD
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum,posiadam,materiał filmowy, Pamiątkę Pierwsze Komunii Świętej film przegrany z kasety VHS na płytę DVD,bardzo chciałbym poprawić jakość obrazu za pomocą Programu Sony Vegas,lub jakiegoś innego,co Waszym zdaniem,można zrobić,dodaję w załączniku screeny z tej komunii,Wiem,że jakości High Definishion nie osiągnę ,ale może można Zrobić z tej Komunii dobrej jakości film DVD,jakich czego użyć,aby wyeliminować ten pasek poziomy na dole,aby poprawić ostrość obrazu,aby wyeliminować kropki i inne niedogodności na obrazie tego filmu,jakiego narzędzia użyć do poprawienia dźwięku,czy,wszystkie czynności poprawiające obraz i dźwięk,mogę wykonać na programie Sony Vegas,jeżeli napisałem coś nie tak,to bardzo Proszę o Wyrozumiałość dla mnie w tym temacie,jestem nowym Użytkownikiem tego forum,dlatego bardzo proszę mnie poprawić jeżeli coś napisałem nie tak ja trzeba
Pozdrawiam Wszystkich,Bardzo Proszę o Pomoc:)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wiesz, z ta "naprawa" materiału to jest ciężki generalnie temat.dzwięk proponuje poprawiać w takich programach jak Audacity.Z obrazem to jak słusznie zauwazyłes.Ostrośc,game kolorów,balans itd.Masz w Vegasie.
Długa i zmudna praca ale sie da.
Co do odpowiednich wtyczek itd niech wypowiedza się koledzy.

Pamiętaj jednak ,że z malucha mercedesa nie zrobisz.
Odpowiedz
(09-24-2012, 16:56)xyjan napisał(a):  Wiesz, z ta "naprawa" materiału to jest ciężki generalnie temat.dzwięk proponuje poprawiać w takich programach jak Audacity

No nie, vegas jest jednak bardziej nadający się do obróbki i korekcji dźwięku niż Audacity - nie wiem czy wiesz ale vegas na samym początku był programem do obróbki audio. Tak że papranie się w Auacity to bezsens.
Idealną wtyczką do odszumienia video i jego wyostrzenia jest neatvideo.
Odpowiedz
ok ale która wersja sony Vegas jest najlepsza do poprawienia jakości obrazu i dźwięku w mojej komunii,czy da się usunąć ten dolny poziomy pasek jakoś,czy mam użyć sony Vegas pro,czy sony Vegas Movie Studio Platinum czy jeszcze innej wersji,bardzo Proszę o poradę która wersja jest odpowiednia?
Odpowiedz
Nie ruszaj tego, bo tylko pogorszysz sytuację. O jakości trzeba myśleć już na etapie zgrywania, a nie po nagraniu płyty DVD. Żeby edytować materiał, to wypadałoby go najpierw zgrać do formatu bezstratnego, najlepiej magnetowidem z korektorem podstawy czasu TBC.
Odpowiedz
aha,czyli na sony Vegas nic nie poprawię,to pożyczyć kasetę od kumpla i przegrywać w domu,jeżeli w domu to musiałbym załatwić taki magnetowid ośmio głowicowy,czy iść do punktu tam gdzie przegrywają i co im powiedzieć,spytać się jakiego sprzętu używają do przegrywania?
Odpowiedz
Raczej zgrywać w domu samemu na jakimś dobrej klasie magnetowidzie i do tego na jakieś przyzwoitej karcie. Ogólnie jest to dłubanie ujęcie po ujęciu. Nie ma żadnych cudownych filtrów z cyklu "zrób mi dobrze z VHSa". Owszem, są aplikacje "czyszczące", wiele firm reklamuje do domowego użytku, ale jeśli naprawdę chcesz dobrze, a nie masz wiedzy na temat obrazu - to zwyczajnie tego nie zrobisz.
Proponuję najprostszy scenariusz - zgrywasz to (pamiętaj o dobrych kablach!) do Lagaritha, delikatnie levels i to z tego płytę. A sądząc po wpisie nie wiem, czy levels też Ci pomogą. Umiesz się tym posługiwać?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
ok to takie możliwości mam mogę pożyczyć magnetowid Panasonica nie wiem dokładnie jaki model kolor obudowy srebrny i on jest 6-Head Sześciu Głowicowy Pisało na nim Stero Hi-FI 6-Head,czy dobry taki będzie magnetowid?, mogę również pożyczyć od znajomego USB Video Grab ber taki model jak na zdjęciu w załączniku czy taki sprzęt dobry?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Pewnie i tak nie masz innego wyjścia, więc co mam Ci powiedzieć... Magnetowid OK, sprawdź tylko czy jak podłączysz ten grabberek, czy pozwala:
a) wybrać, do czego chcesz zgrywać (czy możesz wybrać np. avi z wybranym kodekiem)
b) czy Twój komputer to bez gubienia klatek uciągnie
c) czy w ogóle starczy Ci dysku (Lagarith nie jest mistrzem kompresji)

Jest jeszcze inne wyjście, może prostsze dla Ciebie chocby ze względu na ilosć zajmowanego miejsca - może masz kogoś, kto posiada kamere DV z aktywnym odblokowanym WEJŚCIEM analogowym. Wtedy użyłbyś kamery jako konwertera i zgrał najpierw do formy cyfrowej, a potem już zruzcił sobie na kompa jako plik DV.
Kurcze no sam nie wiem, zleć to najlepiej komuś kto się zna, myślę, że nie okiełznasz tego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Video Grabber na USB z marketu - gorszego rozwiązania już chyba nie ma. Zleciłbym komuś, kto ma dobry sprzęt, to nie jest drogie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości