Brak templatki Sony AVC/MVC w SV pro 11 64bit
Witam,
mam dziwny dla mnie problem z SV Pro 11.
Opiszę dokładnie w czym rzecz.
Kupiłem nowy komputer do pracy (laptop) o parametrach i73630QM, 16 GB RAM, nvidia 680M (działające nvidia optimus) Windows 7 HP 64bit SP1.
Na czysty system zainstalowałem tylko podstawowy soft i oczywiście SV 11 Pro w obu wersjach 32 i 64 bit.
Przed tym jeszcze zainstalowałem Vegas MS Plat Prod Suite - miałem je najpierw przed Pro i są tam dodatki, które chciałem mieć.

Nie instalowałem żadnych dodatkowych kodeków poza Quick Time.

Spotkało mnie bardzo niemiłe zaskoczenie, kiedy okazało się, że w SV pro 11 64 bit NIE MA templatki Sony AVC/MVC!
Podaję screen w załączniku.
O co chodzi?
Dlaczego nie ma tej opcji renderingu w wersji SV 64 bit a jest w wersji 32 bit?
Powinienem doinstalować jakieś kodeki?
Na logikę jak coś się nazywa Sony AVC to chyba jest w zestawie instalatora?
Dodam, że SV poinstalowałem nie z płyty tylko z najnowszego downloadu ze strony Sony więc mam w najnowszej wersji od razu.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
a dlaczego zainstalowałeś obie wersje ? pewnie coś od tego skopało się w systemie. A wogóle widze ze jest spora ilość osób co mają problemy jak zainstalowane są dwa różne vegasy. Zrób ponowną instalacje tylko jednego vegasa. Jak to nie pomoże zostanie tylko format i ponowna instalacja systemu, będziesz miał 100% pewności.
Odpowiedz
Obie wersje zainstalowałem ponieważ w wersji 64 bit nie wszystkie wtyczki działają - choćby nawet niektóre darmówki od NewBlue.
To raczej normalna praktyka żeby mieć obie wersje 32 i 64 w systemie i nic nie powinno się sypać.
Dzięki za pomysł ale wydaj mi się, że nie tu leży problem.
Zastanawiam się czy ewentualnie instalka Vegasa Moovie Studio a ściślej dodawanego do niego New Blue Titler coś nie miesza w systemie. Może ma jakiś konflikt z Titler Pro dołączanym do SVPro?
Tym bardziej, że po uruchomieniu któregokolwiek Titlera nagminnie Vegas się wywala cały.

Na razie nie chcę "na pałę" instalować/deinstalować za dużo - staram się utrzymać rejestry możliwie czyste.
Liczę, że bardziej doświadczeni użytkownicy już przerobili takie problemy i coś podpowiedzą ;)
Odpowiedz
(09-24-2012, 11:15)Krzysz napisał(a):  Zastanawiam się czy ewentualnie instalka Vegasa Moovie Studio a ściślej dodawanego do niego New Blue Titler coś nie miesza w systemie. Może ma jakiś konflikt z Titler Pro dołączanym do SVPro?
Tym bardziej, że po uruchomieniu któregokolwiek Titlera nagminnie Vegas się wywala cały.

Witam

Mam u siebie zainstalowanego Vegasa Studio 11 (32 bit) i 12 (64 bit) oraz wersję PRO 11 też 64 bit i jak dotąd nigdy nie miałam problemów z żadnych z nich.
Natomiast co do "Titlera" - miałam ten sam problem. Zarówno w wersji STUDIO jak i PRO Vegas się wywalał. Poradzono mi na forum, abym sprawdziła czy mam najnowsze sterowniki do karty (NVIDIA), a jeżeli to by nie pomogło to wyłączyła "wspomaganie GPU.
I udało się - po wyłączeniu dopalania GPU w 11PRO oba "Titlery" chodzą OK.

Poniżej cytuję wskazówki EFIXA. Może to Ci w czymś pomoże.
EFIX napisał:
RE: Problem z NewBlue Titler - "Titler can`t work due to low GPU capabilities"

"To jest dosyć znany problem, Blue ma problemy z dogadaniem się z kartą grafiki. Zwykle pomaga zrobienie porządków w kompie, deinstalacja pluginów i instalacja od nowa, a po drodze sprawdzenie czy masz "świeże" DirectX i reinstalacja .NET
Pro czy nie pro - nazwa jest czysto umowna, producent określa, czy produkt może współpracować z innym. Może się zdarzyć, że wersja pro pluginu potrzebuje jakiś mechanizmów obecnych tylko w wersji pro programu. Wyobraź sobie np. jakiś dodatek współpracujący z 'mask' którego nie ma w Studio.
Czasem producent wprowadzi sprawdzanie wersji, czasem nie.
Więc - czytać informacje producenta (czyli NewBlue...) i... próbować :)
I tu uwaga: ściągałaś z http://www.newbluefx.com/titler-pro/ czy z http://www.newbluefx.com/so/sonytitlerpro/ bo to nie to samo."

I jeszcze jeden cytat:
RE: Problem z NewBlue Titler - "Titler can`t work due to low GPU capabilities"
"Ogólnie z GPU są problemy cały czas i nie sądzę by się jakoś automagicznie rozwiązały. Pewną pociechą jest to, że posiadacze i7 powinni na nowym V12 zauważyć przyrost prędkości, niezależnie od dopalania GPU.
Być może, jeżeli wgranie nowych sterowników nie rozwiąże problemu, pomoże wyłączenie "dopalania" przez GPU w Vegasie."
Odpowiedz
@nikita13
dzięki za trafne podpowiedzi - przeczytałem Twój wątek i pogrzebałem w anglojęzycznej sieci - wszystko się potwierdza SV ma problemy ogólnie z używaniem GPU a na dodatek trafiłem na wypowiedzi sugerujące, że wogóle nie bardzo dogaduje się z nowymi kartami nVidii z serii 600.
To dla mnie fatalne info bo specjalnie kupiłem laptop z mocną grafiką żeby renderować szybciej w SV przy użyciu akceleracji.
W moim przypadku pomaga wyłączenie gpu w opcji konkretnego renderu (ustawiam render using cpu only).
Ale jak mówiłem nie jest to zadowalające wyjście bo nie po to kupiłem kartę grafiki z cuda żeby prockiem to mielić :/

Zupełnie jednak inną (chyba) sprawą jest zniknięcie z menu Render As: opcji Sony AVC/MVC!

Proszę o pomysły w tym temacie, bo nie mam pojęcia jak to możliwe: w wersji 32 bit jest a w 64 nie ma?!

z porad forumowych zrobiłem już (bez rezultatu): usunąłem wszystkie dodatkowe wtyczki (włącznie z oboma Titlerami od NewBlue), przeinstalowałem .NET 4, przeinstalowałem samego SVPro 11 64.
Dalej nie mam opcji renderowania do Sony AVC.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

______
edit: 1. oczywiście mam najnowsze sterowniki do nvidii
2. W poprzednim komputerze (stacjonarny) miałem kartę grafiki nvidia 560Ti i renderowanie z użyciem GPU działało.
Odpowiedz
(09-24-2012, 19:50)Krzysz napisał(a):  Zupełnie jednak inną (chyba) sprawą jest zniknięcie z menu Render As: opcji Sony AVC/MVC!

Dla Twojej informacji - sprawdziłam. Zarówno w wersji STUDIO12 jak i PRO11 mam możliwość renderu w opcji SONY AVC/MVC. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie jest inaczej. W tym temacie nie mogę pomóc, nie znam się tym, ale na forum są przecież osoby, które na pewno Ci pomogą. Powodzenia!
Odpowiedz
Dzięki za zainteresowanie.
Walczę z problemem 3 dzień, przeinstalowałem system 2 razy w tym czasie i instalowałem Vegasa w różnych kombinacjach.
Spostrzeżenia mam takie, że coś złego dzieje się po instalacji SV11 64.
Dopóki mam 32 - wszystko jedno tą z płyty czy update do najnowszej wersji (od dziś build 700) - Sony AVC jest dostępne.
Jak zainstaluję wersję 64 bit to przy pierwszym odpaleniu jej owa templatka jest, ale po restarcie programu znika bezpowrotnie!

A najgorsze jest, że ludzie już rok temu na crfeativecow raportowali ten problem i nie widzę do tej pory rozwiązania!
Nie wiem czy to specyficzny błąd występujący w połączeniu z jakimiś konkretnymi elementami osprzętu komputera (wygląda, że może z kartą grafiki) czy co innego.

Teraz przydałyby się "osoby na forum, które na pewno pomogą" bo ja już nie mam więcej pomysłów :(
Odpowiedz
Próbowałeś najnowszy build?
Który w ogóle instalowałeś? Miałem podobną sytuację, na którymś wcześniejszym (drugim lub trzecim buildzie - o ile dobrze pamiętam).
Odpowiedz
Cytat:Teraz przydałyby się "osoby na forum, które na pewno pomogą" bo ja już nie mam więcej pomysłów :(

Jakby to mawia nasz kolega Art-Bi, nie ma tu takich.

Zrób eksperyment i wyłącz antywirusa, następnie przeinstaluj Vegasa. Zobacz, czy działa. Być może antywirus z jakiegoś powodu wycina Ci jakieś biblioteki z katalogu File IO Plugins.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-25-2012, 23:54)mateuszszar napisał(a):  Próbowałeś najnowszy build?
Który w ogóle instalowałeś? Miałem podobną sytuację, na którymś wcześniejszym (drugim lub trzecim buildzie - o ile dobrze pamiętam).

Oczywiście próbowałem.
Reinstalowałem też system i kombinowałem z kolejnością instalowanych wesrji oraz buildów.
Próbowałem instalować kodeki 64 bitowy K-lite, oraz 32 bitowy - wszystko bez rezultatu.

Myślę, że to coś sprzętowego jest tylko dlaczego najnowsza grafika nvidii ma nie działać z SV?
Przecież ma właśnie te cuda, które miały pomagać w renderowaniu i sony tak to reklamował ...
A teraz nawet zwykła templatka Main concept AVC od razu wywala błąd przy ustawieniu renderu za pomocą gpu.
Odpowiedz