mpeg2 zacina się przy odtwarzaniu
Przy odtwarzaniu plików mpeg2 z SV obraz zatrzymuje się na ok. 1/5 sekundy, słychać też "pyknięcie" audio w momencie zacięcia.

Odtwarzam na WMP i VLC, w obydwu tak samo zacina.
Problem występuje ok. 10 razy w ciągu całego 30 minutowego filmu.

Renderowałem film 3 razy i za każdym razem zacięcia są w innych miejscach.
Jednak przy odtwarzaniu jednego filmu zacinka jest zawsze w tym samym czasie.

Próbowałem różny bitrate ale nic nie pomaga.
Co ciekawe, film wrzucony z powrotem do Vegasa na timeline, zupełnie dobrze się odtwarza na całości.

Zastanawiam się więc czy to wina pliku czy może odtwarzacze nie najlepiej radzą sobie z mpeg2 ?

Nie mogę wrzucić próbki bo film 30 min a jak renderuje krótki kawałek to zacinka nie występuje.
Odpowiedz
To jest przypadłość Vegasa. Zremuxuj plik przy pomocy np. TsRemux, tsMuxer.
Odpowiedz
Znaczy się Vegas z natury wypluwa "niezdrowe" pliki mpeg, które to po authoringu DVD są już w porządku ?

To by się zgadzało bo płyty z Architecta mi dobrze chodzą,a zacinkę na samym pliku już chyba widziałem wcześniej.

Tylko co ja mam powiedzieć ludziom którzy zażyczą sobie mpeg2 ?
Że mój program montażowy nie lubi tego formatu?
Jak sobie radzicie z taką sytuacją ?

W ogóle dzięki za info bo pół nocy spędziłem na "rozwiązywaniu problemu"..
Odpowiedz
(09-22-2012, 9:25)tsonga napisał(a):  Jak sobie radzicie z taką sytuacją ?
Vegasa używam do montażu. I tak, pliki avchd z kamery do cinefornHD, montaż i wyplucie w vegasie do cieformHD. Taki plik *.avi przerabiam do czego chce w TMPGEnc Video Mastering Works 5 - super jakość i możliwość użycia przy skalowaniu do sd np metody lanczos. Tak sobie radzę ja.
Odpowiedz
SCS twierdzi, że błąd muxowania jest związany z używaniem GPU i teoretycznie powinno wystarczyć wyłączenie. Ponoć błąd jest poprawiony w najnowszym buildzie 11, ale sądząc z opisów - niekoniecznie. Zobaczymy jak będzie w VP12 Pro.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czyli w obliczu zamówienia na mpeg2, jedyne co mogę zrobić to wypuścić z Vegasa zmontowany nieskompresowany plik (np.avi ?) i zrobić mpeg2 w innym programie?
Odpowiedz
Niekoniecznie, możesz zastosować kompresję bezstratną (np. Lagarith), możesz zastosować wynalazki w stylu Cinefrom, możesz użyć Frameserwera i - zresztą było o tym parę razy - użyć innego kodera mpeg2.
Albo kodować dźwięk jako pcm a nie ac3...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Trochę jestem zielony w tym temacie.
"użyc innego kodera mpeg2" - w Vegasie ?

W SV mam do wyboru Audio layer 1 lub 2 jak wiec kodować dźwięk do PCM?

Pobrałem codek Lagarith, co trzeba zrobić żeby użyć go w Vegasie?
Odpowiedz
Zaznaczę jaszcze, że mi mpg2 z vegasa wychodzi ok, nie mam żadnej czkawki przy odtwarzaniu
Odpowiedz
Można zrenderować bez dźwięku, a dźwięk później osobno, i zmuxować razem...
Albo - jeśli idzie do DVD Architecta; to tak, jak Vegas proponuje - w osobnych plikach dźwięk i obraz (separate).
Odpowiedz