Maskowanie tablic
Jestem w trakcie robienia clipu z summer cars party. Clip jest juz jakby złożony - dopasowałem ujęcia, kolejność itp, teraz zabieram sie za korekcje barwną ew. efekty jak coś gdzieś spasuje. Natomiast mam mały dylemat, na kilku ujęciach przewijają się tablice rejestracyjne i nie wiem czy maskować je?
Impreza jest legalna, zreszta na ujęciach nie widać by któryś pojazd dopuszczał się czegoś niezgodnego z prawem, a wiadomo, że rozmycie tych tablic wpłynie na estetyke. Jak radzicie?

PS. Przypuszczam, że sami właściciele też nie będą mieli chyba nic przeciwko, że ktoś pokazał ich samochód.
Odpowiedz
Twarze widać? Myślę, że nie będzie to konieczne. A po drugie nie musisz pikselizować. Nałożyć za pomocą Track motion cokolwiek też można, nawet puste białe pole i śladu nie będzie.
Odpowiedz
Tablice jednak niektóre zmaże. A co do twarzy, owszem widać na filmie, ale sa to twarze hostess i DJ'ow, więc tutaj ani myśle tego mazać. Reszta to ewentualnie gdzies w tłumie ktoś siebie rozpozna:)
Odpowiedz
Można ewentualnie zamazać wszystko po całości, jakby się ktoś lub coś miało obrazić... Wiesz, żeby ktoś nie odebrał jako kryptoreklamę...
Tak będzie najłatwiej.
Zblurować całość :)

A tak serio, to ja bym nawet nie pitolił, tylo zrobił tak, jak masz, bez maskowania. Kto to będzie oglądał? Nawet jakbyś chciał puścić w TV to co to zmieni, że ktoś pozna kilka nowych tablic rejestracyjnych... przecież codziennie mijamy na ulicy tysiące różnych tablic, i nic się przez to nikomu nie dzieje :)

Co do twarzy - skoro ktoś zechciał przyjść, i widział, że impreza jest rejestrowana, to tym bardziej bym się nie przejmował. Trza było siedzieć w domu.

Poza tym, nawet jakby się coś działo nie do końca zgodnie z prawem, to film jest montowany, a więc i kombinowany (cięty, przyspieszany itd), więc nie może być podstawą do roszczeń.
Możesz przecież odwrócić obraz (lustrzane obcicie), i zgłosić, na policję, że ktoś jechał lewą stroną ulicy, przez skrzyżowanie. I co? Policja będzie myślisz wlepiała mandaty z tego powodu?

No chyba, że macie coś ewidentnego ;)
Odpowiedz
Szkoda, ze tego posta przeczytałem, jak już w zasadzie skończyłem maskować:D Trudno - przynajmniej poćwiczyłem manualnie:D A filmik oczywiście idzie tylko na YT, robiłem dla siebie. Powoli kończe, może za 2H wrzuce, jak wszystko dobrze pojdzie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości