60 fps do 25 fps
Witam jest to mój pierwszy post :) od razu się przyznaje nie jestem alfa i omega w sprawach Video ...
od niedawna zająłem się edycja video ... wszystko za sprawą Canona 5d M-2 jak również Gopro Hero2 , i z tym drugim mam mały problem ...
Otóż , przez kilka pierwszych dni używania tego drugiego nagrałem sporo materiału z 60 fps.. pewnie wyrzucił bym te zdjęcia do kosza gdyby nie fakt ze są fajne i mogę je wykorzystać . Z sama konwersja 60 do 25 fps , niema zbytniego problemu ... ustawiam w properties F, Rate 25 fps , następnie zmniejszam undersample rate o trochę więcej niż 50 % i wszystko jest ok, gdyby nie fakt ze film wyglada troche mniej płynnie ... tzn . tak jak by co druga klatka została wycięta .. no bo tak prawdopodobnie jest :) i tutaj moje zapytanie czy istnieje możliwość ... ZWIĘKSZENIA czasu klatek tak aby wypełnić luke ktora powstaje ... nie wiem czy wyrazam sie jasno
, widziałem film na YT , gdzie Autor zwiększa Velocity Envelope o jakąs wartośc , następnie twierdzi iz odtwarza film wolniej i to powoduje iz obraz wydaje sie byc bardziej płynny ... próbowałem tego ... niestety zwiększając Velocity a potem zmniejszając PLayback rate , otrzymuje dokładnie to od czego zaczynałem ... czyli nic się nie zmienia ..
pytanie ... czy można wydłużyć czas wyświetlania klatek , nie zmieniając prędkości odtwarzania ... tak aby film wyglądał bardziej płynnie , lub czy jest lepszy sposób transferu 60 fps do 25 ,
Z góry dziękuje ... liczę na pomoc ...
Odpowiedz
Ustaw "Disable resample" i nie tykaj "Undersample rate".
Odpowiedz
:) cieszył bym się gdyby to było aż tak proste , niestety ...
Odpowiedz
Podepne sie co by nie zakładać podobnego tematu.
Montuje właśnie clip, gdzie mam materiał zarówno 50p jak i 25p. W zależności co nagrywałem to zmieniałem sobie. Plik wyjściowy ma mieć 25p Full HD - chociaż z tym full HD sie zastanawiam, bo czytałem ze na YT miedzy 720p a full HD nie widać różnicy. W każdym razie moje pytanie brzmi disable resample zaznaczać tylko przy tych plikach co są 50p i poszły do zwolnienia czy dla całego materiału w projekcie zmienić na disable resample?
Odpowiedz
(09-17-2012, 3:26)Orbit100 napisał(a):  :) cieszył bym się gdyby to było aż tak proste , niestety ...

Przyciski nie działają?
Odpowiedz
(09-17-2012, 11:52)Skender napisał(a):  Podepne sie co by nie zakładać podobnego tematu.
Montuje właśnie clip, gdzie mam materiał zarówno 50p jak i 25p.

Ja Ci niestety nie potrafię odpowiedzieć, ale mam do ciebie pytanie :]
Czy twoje 50p jest zakodowane kodekiem AVCHD 2.0? Jeśli tak jaką masz wersję vegasa? :D
Bo pytałem już: http://sonyvegas.info/thread-6019.html ale nikt mi nie odpowiedział :(
Odpowiedz
Vegas nie jest w tych rzeczach najlepszy, ale z natury rzeczy gdzieś te klatki musisz po drodze zgubić. Z 50->25 to jest akurat nie problem. Po prostu vegas weźmie sobie połowę klatek (byle disable resample zaznaczyć).
Przy 60/25 albo 30/25 no nijak nie pasuje. Gdzies trzeba zgubić 35 klatek, ale jak łatwo policzyć, nie da rady jakoś sensownie, np. co drugą. Trzeba tworzyć klatki pośrednie, czegoś byś nie wymyślił, zawsze dupa z tyłu.
Rozumiem, że nie podoba Ci się efekt konwersji zrobionej przez Vegasa, bo hmm jakby to określić, jakby szarpie obraz? O to chodzi?
A możesz sobie pozwolić na lekką zmianę prędkości, leciutkie spowolnienie?

@Skender - tylko dla pliku 50p włączasz dispable resample.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Obsługa AVCHD 2.0 oficjalnie wchodzi w 12Pro.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-17-2012, 14:52)DeZee napisał(a):  
(09-17-2012, 11:52)Skender napisał(a):  Podepne sie co by nie zakładać podobnego tematu.
Montuje właśnie clip, gdzie mam materiał zarówno 50p jak i 25p.

Ja Ci niestety nie potrafię odpowiedzieć, ale mam do ciebie pytanie :]
Czy twoje 50p jest zakodowane kodekiem AVCHD 2.0? Jeśli tak jaką masz wersję vegasa? :D
Bo pytałem już: http://sonyvegas.info/thread-6019.html ale nikt mi nie odpowiedział :(

W specyfikacji kamerki pisze tak:
Format filmu HD: zgodność z formatem MPEG4-MVC / H.264 AVCHD 2.0 STD: MPEG2-PS

Natomiast w vegasie pokazuje tylko, że jest to AVC, a nie wiem jak sprawdzić czy plik jest napewno 2.0.
Używam vegas PRO 11, Build 683.
Pliki chodzą jednak, mam wrązenie, że na tych plikach vegas jest kompletnie niestabilny(a moze przypadek). Pierwszy raz montuje z dużej ilości materiału z tej kamery i vegas sie wysypuje co chwila:/ A może powinienem doinstalować jakiś kodek o czym jeszcze nie wiem:D
Odpowiedz
Czyli rozumiem, że może stabilnie nie będzie i nie ma na co narzekać bo oficjalnie vegas 11 nie obsługuje, ale raczej da radę :D
Tyle mi wystarczy, dzięki ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości