Serwer NAS do montażu.
Dawno nie było takiego tematu, gdzie każdy mógł wyrazić swoje zdanie :) Moje pytanie to: czy ktoś używa, co myśli o serwerze NAS do tego typu rozwiązań.
Odpowiedz
Masz kilka zsieciowanych kompów, żeby był sens użycia NAS-a? Może miałeś na myśli stację dokującą, a nie NAS-a? Miałeś też chyba na myśli "serwer NAS do przechowywania zmontowanych materiałów filmowych".
Odpowiedz
W moim przypadku byłaby to sieć domowa - serwer druku, dlna, backupy, zdjęcia i surowe materiały. Do tego podłączone by było kilka komputerów. NASem mógłby być np. Synology DS212j. Dwa dyski spięte w raid. Wg. niektórych recenzji takie połączenie dałoby odczyt w okolicach 70-100MB/s.
Co miałeś na myśli pisząc stację dokującą?
Odpowiedz
(09-16-2012, 19:44)tidzu napisał(a):  W. NASem mógłby być np. Synology DS212j. Dwa dyski spięte w raid. Wg. niektórych recenzji takie połączenie dałoby odczyt w okolicach 70-100MB/s.
Dwa dyski spięte w RAID, który niczego nie daje w tym przypadku poza zwiększonym ryzykiem utraty danych. Do montażu to ewentualnie taka stacja dokująca:
http://www.unitek-products.com/en/produc...php?id=202
Odpowiedz
Synology są bardzo fajne, super się nimi zarządza, ale 212 jest trochę słaby. Oczywiście do zastosowań domowych, czemu nie, szczególnie, jak dasz gigabitowe karty (i switcha). Ogólnie polecam Synologu, nawet z jednym dyskiem każdemu, ale czy jako zasób sieciowy do montażu... No nie wiem. Ale backup, składowisko projektów itd. czemu nie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja mam staruszka Synology 108j. Używam go jako magazynu na stare pliki oraz FTP dla klientów i znajomych. W tym sprawdza się znakomicie. Jeszcze jako klient torrenta. Do montażu nie używałem nigdy.
Odpowiedz
(09-19-2012, 11:56)lamp.art napisał(a):  Ja mam staruszka Synology 108j. Używam go jako magazynu na stare pliki oraz FTP dla klientów i znajomych. W tym sprawdza się znakomicie. Jeszcze jako klient torrenta. Do montażu nie używałem nigdy.
Byłbym naprawdę wdzięczny, jeśli powiedziałbyś, jakie uzyskujesz transfery na linii nas<>komputer oraz czym łączysz z pctem.
Odpowiedz
(09-19-2012, 16:55)tidzu napisał(a):  czym łączysz z pctem.

NAS, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z PC-tem poprzez ethernet.
Odpowiedz
(09-19-2012, 17:04)Pinto napisał(a):  
(09-19-2012, 16:55)tidzu napisał(a):  czym łączysz z pctem.

NAS, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z PC-tem poprzez ethernet.
Zawsze może być nas podłączony do routera i potem przez wifi do komputera. Tak mi się wydaje.
Odpowiedz
No jasne, przez GSM w sumie też można łączność z NASem zestawić...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości